64234550_66584168fbefc

کد خبر : 112519

تاریخ انتشار : ۱۰:۳۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۷

پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد و دانشگاه سوره تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

گفتمان نیوز: پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه سوره، صبح امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ماه ۹۵، در زمینه توسعه روابط علمی و تحقیقاتی، تفاهم نامه همکاری سه ساله امضاء کردند.

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری گفتمان نیوز، این تفاهم نامه که درمحل ساختمان مرکزی سازمان ملی استاندارد ایران به امضاء جهانبخش سنجابی سرپرست پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران و محمد روشن رئیس دانشگاه سوره رسید، بر همکاری در زمینه های علمی و پژوهشی و آموزشی دو طرف تاکید شد.

 

82102385-70777470

 

استفاده بهینه از توانایی های علمی، فنی و پژوهشی طرفین و همکاری در تدوین استانداردهای ملی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و هنر، همکاری در زمینه برگزاری سمینارها، دوره های آموزشی و استفاده از امکانات طرفین، انجام طرح های مشترک تحقیقاتی و مطالعاتی و همچنین ترویج فرهنگ استاندارد از موضوعاتی است که در این تفاهمنامه مورد موافقت طرفین قرار گرفته است.

 
در این تفاهم نامه، همچنین موضوعاتی همچون برگزاری میزگردهای تخصصی، ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده کارشناسان دانشگاه از امکانات یکدیگر، ایجاد زمینه همکاری های مشترک در زمینه های علمی، پژوهش، آموزشی و با بهره گیری از توانمندی های طرفین در زمینه های علمی، نیروی انسانی، فنی، اطلاعاتی، امور آزمایشگاهی و کارگاهی مورد تاکید قرار گرفته است.

 
گسترش همکاری های فی مابین در زمینه های علمی، پژوهشی، آموزش های کوتاه مدت و بلندمدت توسعه ای و راهبردی و فراهم کردن زمینه مطالعات و برگزاری کنفرانس و سمینار و همایش و خدمات مشاوره ای، نظارتی و تعریف و مشارکت در اجرای پروژه های دو طرف از دیگر مفاد این تفاهم نامه مشترک است.

 
براساس این تفاهم نامه که برای مدت سه سال به امضا رسیده است، مقرر شد دو طرف زمینه های لازم برای توسعه و اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه را اجرایی و نمایندگانی از دو طرف پیگیر اجرای تفاهم نامه در حوزه های مختلف باشند.

 

IMAGE636008190123212500

 

 

محمد روشن، رئیس دانشگاه سوره

محمد روشن، رئیس دانشگاه سوره، در مراسم امضاء این تفاهم نامه، در سخنانی امضاء این تفاهم نامه را در راستای نزدیکی و هم افزایی هرچه بیشتر این دو مرکز با یکدیگر دانست و با تاکید بر این که در حال حاضر برخی موضوعات پایان نامه های تولیدی از سوی دانشجویان دانشگاه سوره در مقطع تحصیلات تکمیلی هیچگونه منفعتی برای جامعه ندارند، افزود: به نظر می رسد با همفکری با سازمان ملی استاندارد باید دانشجویان را به سمتی سوق دهیم که این اقدامات پژوهشی مفید واقع شود.

 
وی گفت: طبق این تفاهم نامه پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد می تواند از ظرفیت های علمی دانشگاه سوره بهره برده و از سویی پژوهشگران حوزه استاندارد نیز که از صلاحیت های علمی و تجربی لازم برخوردارند، می توانند در کنار اعضا هیات عملی دانشگاه سوره از تجربیات یکدیگر استفاده کنند.

123

رئیس دانشگاه سوره، با بیان اینکه این دانشگاه در برخی موارد در تاسیس برخی رشته های تحصیلی به صورت میان رشته ای مانند ادبیات پایداری در مقطع کارشناسی ارشد پیشگام بوده است، گفت: ما مایلیم در حوزه استاندارد نیز رشته های جدیدی را تعریف و به تولید دانش در کشور کمک کنیم.

 

64234550_66584168fbefc
جهانبخش سنجابی، سرپرست پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران

جهانبخش سنجابی، سرپرست پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران، در ادامه این مراسم با اشاره به بند ۲۴ سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، گسترش، پوشش و ترویج استانداردها به کلیه محصولات و سوق دادن استاندارد از حوزه کالا به خدمات را مورد تاکید قرار داد و گفت: بر این اساس هر محصول بایستی از یک پیوست استاندارد تبعیت کند.

 
وی با اشاره به این تفاهم نامه و با بیان این که دانشگاه سوره خوشبختانه به عنوان یک دانشگاه فرهنگی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر خدمات فرهنگی و حوزه علوم انسانی پیشگام بوده است اظهارکرد: این تفاهمنامه آغازی بر تسری استاندارد بر حوزه محصولات و همچنین خدمات فرهنگی و هنری و همچنین زمینه ساز تعریف پیوست استاندارد برای محصولات فرهنگی و هنری است.

images

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت