2014_09_24_09_45_28_47925

کد خبر : 115178

تاریخ انتشار : ۵:۱۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲

نوروزی، در نشست خبری «آینه شمعدون» طرح تامین 75000 نوعروس ایرانی، بیان کرد:

منابع مالی کافی برای تامین جهیزیه دختران نداریم/ سال گذشته ۹۰ هزار جهیزیه ارائه شد/ کمیته امداد خانه انفاق کنندگان و خیرین است

مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیته امداد یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار را به طور مستمر تحت پوشش قرار داده است که در مجموع چهار میلیون نفر می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی گفتمان نیوز، نشست خبری «آینه شمعدون»، طرح تامین  ۷۵۰۰۰ نوعروس ایرانی، صبح امروز سه شنبه ۲ تیرماه ۹۵، با حضور رضا نوروزی، مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره)، حجت الاسلام رؤیت مسئول طرح «آینه شمعدون»، علیرضا نائینی سخنگوی طرح «آینه شمعدون» و جمعی از اصحاب رسانه برگزارشد.

 

index

 

 

 

 

 

 

 

 

رضا نوروزی، مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره)

رضا نوروزی، مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره)، در ابتدای این نشست خبری گفت: ۷۵ هزار دختر عقد کرده منتظر دریافت جهیزیه تحت پوشش کمیته امداد داریم و به طور متوسط ۳ میلیون تا ۴ میلیون تومان کمک بلاعوض به آنها بابت دریافت جهیزیه می‌ شود.

 

وی ادامه داد: ما منابع مالی برای تامین جهیزیه دختران کم داریم. البته در حال حاضر اعتبارات مربوط به این کار هم از بابت کمک‌های دولتی و مردمی دو برابر شده است به گونه‌ای که در سال جاری در مجموع منابع دولتی و مردمی ۱۶۰ میلیارد تومان بابت تامین جهیزیه دختران عقد کرده کمیته امداد امام خمینی(ره)صرف می‌کنیم.

 

82043819-70666989

مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: کمیته امداد خانه انفاق کنندگان و خیرین است و خیرین طرح اکرام به طور مستمر کمک می‌کنند. در حال حاضر در قالب این طرح ۹۰۰ هزار حامی داریم که هم شامل ایتام و هم محسنین می‌شود.

 

images

 

 

نوروزی اظهار داشت: کمیته امداد یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار را به طور مستمر تحت پوشش قرار داده است که در مجموع چهار میلیون نفر می‌شوند. حدود ۵۰۰ هزار دختر تحت پوشش کمیته امداد در شرف ازدواج قرار می‌گیرند که سالانه ۱۰ تا ۱۵ درصد از آنان ازدواج می‌کنند.

 

وی با اشاره به طرح «آینه شمعدون» اظهار کرد: حدود ۵۰ سازمان مردم نهاد، خیریه و مذهبی با این طرح همکاری می‌کنند و ما تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های فردی، اجتماعی و دولتی برای کمک به نیازمندان بهره ببریم.

 

IMG_5399

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر کل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی(ره)، در پایان سخنان خود گفت: سال گذشته ۹۰ هزار جهیزیه ارائه شد، ولی با این وجود، هنوز دختران عقد کرده‌ای در نوبت دریافت جهیزیه هستند. البته دولتمردان نیز مساعدت‌های لازم را در این زمینه انجام می دهند که تلاش می‌کنیم در سال جاری جهیزیه ۹۰ هزار دختر عقد کرده تحت پوشش کمیته امداد را تامین کنیم.

 

IMG_5477

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجت الاسلام رؤیت، مسئول طرح «آینه شمعدون»

حجت الاسلام رؤیت، مسئول طرح «آینه شمعدون»، در ادامه این نشست خبری گفت: بیش از ۵۰ مرکز در این طرح مشارکت می‌کنند که برخی از آنها خیرینی مانند مجمع خیرین ازدواج و برخی دیگر مجموعه‌های حاکمیتی مانند بسیج اصناف و کانون‌های مساجد در سراسر کشور هستند.

 

876950

 

 

وی افزود: خیرین می‌توانند از امروز تا پایان ماه مبارک رمضان با شماره گیری #۷۶۷* کمک های خود را واریز کنند و این شماره به حساب‌های کمیته امداد مرتبط است. کمک‌های انجام شده پایان ماه مبارک رمضان جمع می‌شود و از سوی کمیته امداد به صرف جهیزیه دختران عقد کرده می‌شود.

 

IMG_5539

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علیرضا نائینی، سخنگوی طرح «آینه شمعدون»

علیرضا نائینی، سخنگوی طرح «آینه شمعدون»، در ادامه این نشست خبری گفت: این طرح شبیه طرح همسفره است که سال گذشته برای حمایت از ۴۰۰ هزار کودک دچار سوء تغذیه اجرا شد. تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های مردمی را در طرح «آینه شمعدون» با بهره گیری از فضای رسانه‌ای جذب کنیم. ما با مجمع خیرین ازدواج نیز به تفاهماتی دست پیدا کرده ایم.

 

وی افزود: تلاش می‌کنیم فضای تبلیغی را ایجاد کنیم و  در ۱۶ نقطه کشور نیز ستاد استانی تشکیل داده‌ایم. تمرکز ما بیشتر بر شهرهای تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و کرمان است و در واقع مأموریت ما طراحی کمپین رسانه‌ای و جذب حمایت‌های مردمی است تا آنها را در اختیار کمیته امداد قرار دهیم.

 

2015_11_28_12_43_18_52117

 

 

سخنگوی طرح «آینه شمعدون»، با بیان اینکه شعار طرح «آینه شمعدون» «جهیزیه‌اش با من» است، اظهار داشت: به منظور تبلیغ از فضاهای تبلیغی شهرداری تهران بهره می‌بریم. برای اولین بار قرار است مبالغ داخل بخشی از صندوق صدقات به این طرح اختصاص پیدا کند بدین منظور کاورهایی برای ۲۰۰۰ صندوق صدقات بازطراحی شده است که مشخص می کند مبلغ جمع شده در آن صرف طرح «آینه شمعدون» می‌شود.

 

نائینی، در پایان سخنان خود گفت: هزینه‌های لازم برای تبلیغات را از طریق خیرین جذب می‌کنیم، علاوه بر آن سازمان زیباسازی شهرداری تهران نیز با ما همکاری می‌کند. همچنین تیزرهای تلویزیونی نیز رایگان پخش می گردد.

r_11_1410112120411

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت