PHQCRANE04_poster-800x445

کد خبر : 124654

تاریخ انتشار : ۱:۴۳ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۶/۵

استقرار ١٢٠٠ جرثقیل برجی در ساختمان های تهران

گفتمان نیوز: تقریبا ١٢٠٠ جرثقیل برجی در ساختمان های تهران و ٣٠٠٠ دستگاه جرثقیل برجی در سراسر کشور نصب است.

به گزارش گفتمان نیوز، مهندس رضا عبدی رئیس چهارمین همایش و نمایشگاه سالانه استاندارد و ایمنی جرثقیل ها، لیفتراک ها، تجهیزات باربرداری و صنایع وابسته در خصوص روشها و عملکردهای ارایه شده از سوی کارشناسان چقدر می تواند در کاهش حوادث سقوط دستگاهها و بروز رسانی اطلاعات فنی تاثیر گذار باشد، گفت : یکی از اهداف اصلی همایش های ملی سالانه لیفتینگ ایران ، انتقال تجربیات عملی افراد و تحلیل حوادث سال گذشته از سراسر کشور است که متاسفانه بیش از ۵ مورد حادثه قابل ملاحظه در سال قبل داشتیم.

 

PHQCRANE04_poster-800x445

 

 

وی گفت : هدف از برگزاری این همایش افزایش سطح استاندارد های ایمنی ، بازرسی فنی جرثقیل ها ، صنعت حمل و انتقال بار “لیفتینگ”بررسی حوادث سالانه در سطح بافت شهری و شهرداری های سراسر کشور و بافت های صنعتی بررسی راهکار ها و روش های کشور های پیشرفته می باشد.

 

وی در خصوص اینکه سالانه چه مقدار هزینه صرف واردات دستگاهها می شود تصریح کرد: با توجه به منابع متعددی که مورد استفاده قرار می گیرد نمی توان رقم دقیقی را  ارائه کرد ولی می توان تخمین زِد با توجه به استفاده و نیاز جامعه تقریبا ١٢٠٠ جرثقیل برجی در ساختمان های  تهران و ٣٠٠٠ دستگاه جرثقیل برجی  در سراسر کشور و همچنین وجود حداقل یک لیفتراک و یک عدد جرثقیل سقفی در هر کارخانه  مورد استفاده قرار می گیرد که این رقم ، عدد بسیار بزرگی است.

 

عبدی در ادامه بیان داشت: این نکته هم  قابل بیان است که صنایع بزرگ خودرو ساز بعضا در خط تولید خود بیش از ٣٠٠ لیفتراک استفاده می کنند.

lifting

 

رئیس چهارمین همایش و نمایشگاه سالانه استاندارد و ایمنی جرثقیل ها، لیفتراک ها، تجهیزات باربرداری و صنایع وابسته در پایان در خصوص اینکه تولیدات داخلی چقدر جوابگوی نیاز فعلی هستند گفت:در حال حاضر بخشی از نیاز تولید جرثقیل ماشینی توسط شرکت لجور در اراک و بخشی أز نیاز لیفتراک توسط لیفتراک سپاهان در اصفهان در حال ارائه می باشد.

 

گفتنی است، چهارمین همایش و نمایشگاه سالانه استاندارد و ایمنی جرثقیل ها، لیفتراک ها، تجهیزات باربرداری و صنایع وابسته عصر امروز پنجشنبه ۴ شهریورماه ۹۵، در پژوهشگاه صنعت نفت به کار خود پایان داد.

 

PHQCRANE04_poster

 

 

تصاویر همایش:


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت