amin daliri 2

کد خبر : 126040

تاریخ انتشار : ۷:۱۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۴

دلیری، در نشست خبری با اصحاب رسانه، بیان کرد:

کالاهایی که در اختیار سازمان قرار می گیرد دیگر قاچاق نیست/ مشتاقیم کالاهای متروکه وارد بورس کالا شود

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ما خواستار هوشمندسازی و شفاف شدن سامانه‌ها از زمانی که یک کالا به بندر وارد شده تا زمانی که در اختیار سازمان قرار می‌گیرد، می باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی گفتمان نیوز، نشست خبری امین دلیری، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، صبح امروز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه ۹۵، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در محل ساختمان سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی برگزار شد.

 

1394111010214911996075

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امین دلیری، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی

امین دلیری، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، در ابتدای این نشست خبری، پیرامون اموال مازاد بانک‌ها، گفت: طی حکمی پیشنهاد شد که دارایی مازاد بانک‌ها از طریق سازمان عرضه شود، متأسفانه در این رابطه مقاومت صورت گرفت و در دولت نیز مقاومت شد به دنبال آن هستیم، تا این کار صورت بگیرد.

 

13920326000109_PhotoA

 

وی با اشاره به وضعیت خودروهای لوکس متروکه شده اظهار داشت: ماشین‌های قاچاق بالای ۲۵۰۰ سی‌سی باید مرجوع شود و این کالاها متروکه بوده و با قاچاق فرق می‌کند، در حال حاضر مجوز صادرات اخذ شده است.

 

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تصریح کرد: در حال حاضر کارهای مربوط به مرجوع شدن ۲۸ پورشه در حال انجام است و هماهنگی با گمرک برای اخذ تضمین های کافی به شرط صادرات در حال انجام است.

 

دلیری، ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۷ ماشین لوکس با برندهای بنز، بی ام و، فورد وجود داشته که حجم موتور آنها بالای ۲۵۰۰ سی سی است و این خودروها در کشور شماره گذاری نمی شوند البته کل خودروهای موجود ۳۴۰ دستگاه بوده که کمتر از ۲۵۰۰ سی سی هستند، در صورتی که جزء خودروهای متروکه باشند، می‌توانند پس از طی کردن فرایندهای قانونی شماره گذاری شود.

 

وی با بیان اینکه کالاهایی که در اختیار سازمان قرار می گیرد، دیگر قاچاق نیست،‌ تصریح کرد: هر جایی برای مبارزه با قاچاق سازوکار خود را دارد، همه مترصد هستند که اتومبیل‌های متروکه و قاچاق آتش زده شود، اما گفته‌ایم کالاهای بادوام که فسادپذیر نیست و امکان صادرات مجدد وجود دارد را بتوان مرجوع کرد.

 

13(45)

 

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، ادامه داد: از ۱۵٫۵ میلیارد دلار حجم کالای قاچاق در سال ۹۴ کمتر از یک درصد به دست ما رسیده است و یک میلیارد دلار مربوط به فروش کالاهای قاچاق نفتی در کشور بوده و همچنین ۱۴٫۵ میلیارد دلار ورود کالاهای قاچاق به کشور است که البته این آمارها برآورد محسوب می‌شود.

 

دلیری بیان داشت: ما خواستار هوشمندسازی و شفاف شدن سامانه‌ها از زمانی که یک کالا به بندر وارد شده تا زمانی که در اختیار سازمان قرار می‌گیرد، می باشیم.

 

وی تصریح کرد: ارزش اموال منقول در سال ۸۹، ۸۴۵ میلیارد ریال، سال ۹۰ بالغ بر ۱۰۶۲ میلیارد ریال، سال ۹۱ بالغ بر ۱۳۶۲ میلیارد ریال، سال ۹۲ بالغ بر ۲۴۱۷ میلیارد ریال و سال ۹۳ بالغ بر ۲۴۹۰ میلیارد ریال، سال ۹۴ بالغ بر ۲۴۵۶ میلیارد ریال بوده که این درآمدها به خزانه واریز شده است.

 

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، به درآمد اموال غیرمنقول اشاره کرد و گفت: سال ۸۹ بالغ بر ۱۷۲ میلیارد ریال، سال ۹۰ بالغ بر ۳۲۵ میلیارد ریال، سال ۹۱ بالغ بر ۴۷۶ میلیارد ریال، سال ۹۲ بالغ بر ۶۲۵ میلیارد ریال، سال ۹۳ بالغ بر ۷۵۶ میلیارد ریال و سال ۹۴ بالغ بر ۱۴۱۲ میلیارد ریال بوده است.

 

دلیری اظهار داشت: کل فروش اموال منقول و غیرمنقول در سال ۸۹ بالغ بر ۱۰۱۷ میلیارد ریال، سال ۹۰ بالغ بر ۱۳۸۸ میلیارد ریال، سال ۹۱ بالغ بر ۱۸۳۹ میلیارد ریال، سال ۹۲ بالغ بر ۳۰۴۷ میلیارد ریال، سال ۹۳ بالغ بر ۳۲۴۵ میلیارد ریال، سال ۹۴ بالغ بر ۳۸۶۸ میلیارد ریال و پنج ماهه نخست سال ۱۰۶۷ میلیارد ریال بوده است. همچنین نسبت کل فروش در سال ۹۴ به سال ۹۳ حدود ۳۶ درصد رشد دارد.

 

259979_177

 

 

وی با بیان اینکه کل فروش این سازمان در ۳ سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال بوده است، گفت: در ۳ سال قبل‌تر از آن نیز این رقم ۴۴۹۲ میلیارد ریال بوده که در میانگین ۱۴۱ درصد رشد درآمد داریم.

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، یکی از مشکلات سازمان را مربوط به انبارها دانست و یادآور شد: امسال کشفیات کالاها ۲٫۵ برابر شده و در مجموع ۱۴۵ هزار مترمربع فضای انبار در استان‌ها داریم و ۱۳ هزار مترمربع به این فضاها اضافه کردیم.

 

دلیری، با اشاره به اینکه ارزش کالاهای انهدامی در ۵ ماه نخست سال ۳۰۵ میلیارد ریال است، گفت: در ۵ ماهه سال ۹۴ این رقم ۱۰۶ میلیارد ریال بوده که رشد ۱۷۸ درصدی دارد، آنچه انهدام می‌شود، ارزش مصرف انسانی نداشته و نمی‌توان میان نیازمندان توزیع کرد که بیشتر در بخش لوازم آرایشی، بهداشتی، انواع داروها، حبوبات و غلات است.

 

وی با بیان اینکه ۳۵ هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال در سال ۹۴ کالا استرداد شده است،‌ عنوان کرد: همچنین در این سال ۳۰ هزار میلیارد ریال کالای اعاده‌ای داشته‌ایم.

 

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، با اشاره به اینکه کل خودروهای قاچاق ۶۴ دستگاه است، در مورد اموال گروه امیرمنصور آریا تصریح کرد: ۴۰ پلاک ثبتی ملک در اختیار ما قرار گرفت که از این میزان ۲۳ پلاک ملکی به ارزش ۱۲۲۴ میلیارد ریال فروخته شده و حدود ۱۷پلاک با برآورد کارشناسی هزار میلیارد ریال دیگر باقی است. همچنین سهم شرکت ملی فولاد خوزستان ۴۳۲۰ میلیارد ریال قیمت‌گذاری شده که تعیین تکلیف خواهد شد.

 

82216629-70991517

 

 

دلیری، در مورد اموال بابک زنجانی نیز گفت: اگر این اموال مصادره شده و در اختیار دولت قرار گیرد، برای تعیین تکلیف و فروش آنها به ما واگذار خواهد شد، اما تاکنون هیچ ملکی در این راستا تحویل نشده است.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در مورد ورود کالاهای متروکه به بورس کالا بیان داشت: مشتاقیم کالاهای متروکه وارد بورس کالا شود و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای امضا شده و سه قلم کالا نیز در بورس عرضه شد، اما به دلیل اعاده شدن آن علیرغم عرضه در بورس کالا آن را اعاده کردیم.

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، گفت: انبارهای اطراف تهران باید شناسنامه‌ دار شوند و مشخص باشد که چه کالاهایی در آ‌نها دپو می‌شود.

 

81937680-70477689

 

 

دلیری، در پایان سخنان خود، تصریح کرد: باید شرایط به گونه‌ای پیش برود که کالاهای قاچاق در مبادی ورودی پیگیری شده و این عمل مؤثرتر است.

 

81966318-70526601

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت