img18150175

کد خبر : 127020

تاریخ انتشار : ۱۲:۲۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۳

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت ‌وگویی خبر داد:

متقاضیان مشاوران املاک باید لیسانس بگیرند/ ایجاد رشته کارشناسی مشاوران املاک پس از ۸۰ سال

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به ایجاد رسته کارشناسی مشاوران املاک و مستغلات در دانشگاه علمی کاربردی این اتحادیه گفت: در آینده با تغییر قوانین فقط به مشاوران املاک تحصیل‌کرده پروانه کسب اعطا می‌شود.

به گزارش گروه خبری گفتمان نیوز، حسام عقبایی، رئیس دانشگاه و اتحادیه صنف مشاوران املاک، در گفت‌وگویی، با اشاره به ایجاد رشته کارشناسی مشاوران املاک برای اولین بار در کشور گفت: رویکرد ما دانش‌محور شدن و علمی شدن صنف مشاوران املاک است و همواره تمام تلاش این بوده که در این مسیر حرکت کنیم.

 

15298a

 

 

وی با بیان اینکه شغل مشاوران املاک با تمام اندوخته مردم در ارتباط است، افزود: عموم مردم یکبار در عمر خودشان ملکی را خریداری می‌کنند و به همین دلیل مشاوران املاک از از حساسیت بسیار خاصی برخوردار است.

 

رئیس دانشگاه و اتحادیه صنف مشاوران املاک، با بیان این‌که در دانشگاه علمی کاربردی اتحادیه مشاوران املاک در ۱۷ رشته دانشجو می‌پذیریم، ادامه داد:‌در ترم جاری و در مقطع کارشناسی مشاوران املاک برای اولین‌بار در کشور از ۱۷ تا ۲۵ شهریور مشاوران املاک مهلت دارند ثبت‌نام کنند.

ima7ges

 

عقبایی، با بیان اینکه تمام مجوزهای رشته کارشناسی مشاوران املاک و مستغلات اخذ شده است، گفت: این کار باعث رشد و بالندگی در سطح علمی مشاوران املاک شده و جایگاه آنها را تثبیت می‌کند.

 

وی با بیان اینکه برای اولین بار است که این اتفاق در ایران روی می‌دهد، اظهار کرد: رویکرد ما این است که بتوانیم مشاوران املاک در کاردانی و کارشناسی تربیت کنیم و مشاروان دارای مجوز می‌توانند در این مقاطع تحصیل کنند.

 

1053901421-bn_01

 

رئیس دانشگاه و اتحادیه صنف مشاوران املاک، در ادامه با بیان اینکه در برنامه داریم که با تغییر قوانین پروانه‌های کسب فقط به فارغ‌التحصیلان رشته مشاور املاک و مستغلات اعطا شود، تاکید کرد:‌ ارتقای سطح علمی مشاوران املاک باعث کاهش دعاوی حقوقی در مراکز قضایی می شود، ضمن آن‌که موجب می‌شود تا مردم آرامش داشته باشند چون می‌دانند با یک مشاور متبحر واقعی  سر و کار دارند.

 

15343a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عقبایی، در پایان سخنان خود، با اشاره به تحقیقات تطبیقی با کشورهای دیگر از جمله انگلیس، بیان کرد: در این کشورها مشاوران املاک در مقاطع بالاتر از لیسانس نیز تحصیل می‌کنند و ما نیز این برنامه را در دستور کار آتی قرار داده‌ایم.

senfeamlaketehran

 

منبع: خبرگزاری تسنیم


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت