n00229773-t

کد خبر : 127164

تاریخ انتشار : ۱۰:۵۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۳

دکتر صلاحی، در نشست خبری دومین جشنواره مردمی «جعبه کفش»، بیان کرد:

اولین قدم برای کمک فرهنگ‌ سازی است/ کمک به نیازمندان جزو وظایف ذاتی کمیته امداد امام خمینی(ره) می باشد

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: کمک به نیازمندان جزو وظایف ذاتی کمیته امداد امام خمینی(ره) است؛ اما این مسئله مانع از وظیفه‌ای که سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در به وجود آوردن فرهنگ کمک به هم نوع بر گردن دارد، نمی‌شود.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی گفتمان نیوز، نشست خبری دومین جشنواره مردمی «جعبه کفش»، صبح امروز سه شنبه ۲۳ شهریور ماه ۹۵، با حضور دکترمحمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، حجت الاسلام حسن ناصری ‌پور معاون فرهنگی و ناصر امین ‌زاده سرپرست مرکز مشارکت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سالن جلسات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

 

81669872-70012433

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکترمحمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

دکترمحمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در ابتدای این نشست خبری، پیرامون ورود این سازمان برای کمک به نیازمندان گفت: همه می‌دانیم که کمک به نیازمندان جزو وظایف ذاتی کمیته امداد امام خمینی(ره) است؛ اما این مسئله مانع از وظیفه‌ای که سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در به وجود آوردن فرهنگ کمک به هم نوع بر گردن دارد، نمی‌شود. چرا که فرهنگ اصل اول است.

sazman-2909-mm

 

وی افزود: این نص صریح قرآن است که در اموال ما حق معلومی برای محروم است. ما باید واسطه‌ای میان مردم و افراد محروم باشیم. حس انسان دوستی و کمک همیشه در مردم ایران وجود داشته و دارد و همیشه بیشتر نقش را در یاری رساندن به هم نوع ایفا کرده‌اند، ما تنها باید این اتفاق را به چرخش در آوریم.

 

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با اشاره به چگونگی شکل‌گیری این رویداد گفت: سازمان فرهنگی هنری با مشارکت کفش ملی،۱۰ هزار جعبه کفش آماده کرده است و در تمامی مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران، ۱۶۰ خانه فرهنگ مشارکتی، ۶۵ خانه فرهنگ سازمان و ۳۴ فرهنگسرا، در اختیار مردم قرار می‌دهیم تا هر چه می‌خواهند از نوشت افزار تا لباس، درون این جعبه‌ها بگذارند و به محلی که جعبه را دریافت کرده‌اند باز گردانند و ما این جعبه را در اختیار کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار خواهیم داد.

 

دکتر صلاحی، درباره زمانبندی اجرای این برنامه گفت: از ۲۰ شهریور ماه تبلیغات و فضاسازی این برنامه به صورت گسترده در شهر تهران برگزار شد و از ۲۵ شهریور ماه تا ۲ مهر نیز مراکز ما میزبان نیکوکاران محترم هستند. سال گذشته ۳ هزار و ۸۰۰ جعبه کفش جمع‌آوری شد، امسال نیز «کفش ملی» ۱۰ هزار جعبه کفش را برای این امر در اختیار ما قرار خواهد داد. این برنامه با شعار «مهر در انتطار هم‌دلی» برگزار خواهد شد و به همین دلیل ما انتظار داریم که مردم بیش از این در این امر خیر شریک شوند و حداقل بتوانیم برای ۱۵ هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد، جعبه‌ای هدیه کنیم.

 

81709152-70077342

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی در پایان سخنان خود گفت: یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای کمک به هم نوع، بخشش وسایلی است که به آنها نیازی نداریم. از کتاب و لباس گرفته تا دارو و لوازم خانگی. امیدواریم که این فرهنگ در میان مردم نهادینه شود و سازمان‌هایی نیز متولی این اقدام در سطح پایتخت و یا حتی فراتر از آن شوند، چرا که خوشبختانه پایتخت ما نسبت به شهرهای دیگر، برخوردارتر است.

 

81984699-70559194

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران

محسن ولیئی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران، در ادامه این نشست خبری، ضمن تایید سخنان صلاحی درباره اقداماتی که این سازمان برای بهره‌مندی مردم محروم به کار برده است، گفت: در استان تهران ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از این میان ۱۳۰ هزار نفر به طور دائم و ۲۶۵ هزار نفر به صورت مقطعی از تسهیلات این مرکز استفاده کرده‌اند.

 

وی افزود: توانمندسازی اقتصادی افراد تحت پوشش این سازمان برای اینکه بتوانند از نظر اقتصادی مستقل شوند و به اصطلاح ماهی‌گیری بیاموزند، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را به رایگان می‌آموزند همچنین برای خود اشتغالی وام‌های بلند مدت بدون سود تا سقف ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌ایم.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)، در ادامه از راه‌اندازی یک صندوق قرض‌الحسنه برای افراد بی‌بضاغت خبر داد و گفت: بسیاری از خیرین علاقه‌دارند که پولشان یک بار مصرف نباشد، به چرخش بیافتد تا گره از کار نیازمندان زیادی باز کند. در این مرکز وام‌هایی از یک تا ۳۰ میلیون تومان در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت. هیچ سودی برای بازپرداخت گرفته نمی‌شود و خیرین حتی می‌توانند خودشان، نیازمندی را برای دریافت وام معرفی کنند.

 

ولیئی ادامه داد: در حوزه توانمندسازی اقتصادی، مراکز کاریابی را نیز در تهران فعال کردیم، که از افراد تحت پوشش کمیته امداد برای کار خود استفاده کنند. مزایای هم برای آنها در نظر گرفته‌ایم که از آموزش تخصصی تا پرداخت حق بیمه کارفرما در سال اول به صورت صد در صد و در سال دوم به صورت پنجاه درصد را شامل می‌شود.

 

وی درباره نیروی متخصصی که تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو از کاردانی تا دکتری، ۲۷ دانشجوی پزشکی و ۷۷۰ مهندس متخصص تحت پوشش این مرکز قرار دارند. این افراد، کسانی هستند که آمادگی کامل برای حضور در بازار کار را دارند.

 

2013903

 

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران، در ادامه به توانمند سازی سلامت در این مرکز اشاره کرد و گفت: ۹۳ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش خاص کمیته امداد هستند که ۹۵ درصد از هزینه درمان آن را این مرکز متقبل می‌شود. ۹ هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار هم بیمه تامین اجتماعی شده اند. سازمان ما در توانمندسازی حمایتی هم برای ۳ هزار و ۵۰۰ دختر در شرایط ازدواج وام خرید جهیزیه تا سقف ۴ میلیون تومان بلاعوض و تا سقف ۵ میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه پرداخت کرده‌ایم.

 

ولیئی درباره طرح جعبه کفش گفت: سال گذشته یک میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها اقلام و پول نقد جمع آوری شد، اتفاقی که امسال امید داریم با طرح‌های متفاوت و نویی مانند جعبه کفش، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی افزایش پیدا کند.

 

وی افزود: ۱۵ هزار دانش آموز و ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که امیدواریم بتوانیم امسال، آنها را با دست پر راهی مدارس و دانشگاه‌ها کنیم. البته می‌دانیم که دانش‌آموزان نیازمند به همین تعداد خلاصه نمی‌شوند و باید بتوانیم تمام نیازمندان تهرانی را که از فقر فرهنگی و مالی رنج می‌برند پوشش دهیم تا هیچ کودکی به خاطر نداشتن ابزار و وسیله، ترک تحصیل نکند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران، در ادامه درباره برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز پنجشنبه ۲۵ شهریورماه نیز با فعال کردن فرهنگسراهای رسانه، اشراق، رازی و فردوس در این امر خداپسندانه ما را یاری خواهند کرد و شماره حساب ۷۳۵۵ بانک ملت، سامانه تلفنی ۷۳۵۵ و کدUSSD *8877*21*5# آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

 

4210751_258

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ولیئی، در پایان  سخنان خود گفت: ۱۰ مهرماه جشن عاطفه‌ها را در مدارس برگزار خواهیم کرد تا بچه‌ها نیز به هم کلاسی‌هایشان کمک نمایند.

 

گفتنی است، دومین جشنواره جعبه کفش، به همت معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان دانش‌آموزی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما، به شکلی متفاوت برگزار خواهد شد.

 

logosazman

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت