%d8%ba%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%ad%db%8c%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c%d9%85-%d8%a8%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-1

کد خبر : 127739

تاریخ انتشار : ۱۱:۵۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۸

ابراهیمبای سلامی، در نشست خبری همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی، بیان کرد:

این همایش با رویکرد هتل و اقامت برگزار می‌شود/ امروزه مهمترین مسئله گردشگری کشور کمبود هتل و اقامتگاه است

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی گفت: متاسفانه ۳۰ سال است که روش سرمایه‌گذاری مناسبی در حوزه بانکی نداشتیم و بانک‌ها در حوزه گردشگری برای سرمایه گذاری تمرین نکرده‌اند.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی گفتمان نیوز، نشست خبری همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی، صبح امروز یکشنبه ۲۸ شهریور ماه ۹۵، با حضور حیدر ابراهیمبای سلامی مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی، سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و جمعی از اصحاب رسانه، در هتل همای تهران برگزار شد.

 

%d8%ba%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%ad%db%8c%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%87%db%8c%d9%85-%d8%a8%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c-1

 

 

حیدر ابراهیمبای سلامی، مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی

حیدر ابراهیمبای سلامی، مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی، در ابتدای این نشست خبری، گفت: این همایش با رویکرد هتل و اقامت برگزار می‌شود و یکی از راهبردهای ما در هلدینگ نیز راه‌اندازی هتل‌هاست.

 

وی ادامه داد: در هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی گروه هتل‌های هما با ۵ هتل ۵ ستاره ، قطارهای رجا با دربرگیری ۷۰ درصد سفرها، آژانس تأمین و سایر شرکت‌ها قرار می‌گیرند که همایش سرمایه‌گذاری در گردشگری فرصتی را فراهم می‌کند تا ابعاد اقتصادی، اجتماعی و نحوه سرمایه‌گذاری‌ها را بررسی و ارائه کنیم.

 

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی، با اشاره به اجرای طرح «۱۰۰ هتل – ۱۰۰ کسب و کار» گفت: ما در این زمینه ۱۵۰ طرح معرفی کردیم تا به ساخت ۱۰۰ هتل منجر شود البته ما در حوزه هتل سازی باید از دانش کشورهای موفق استفاده کنیم، امروزه مهمترین مسئله گردشگری کشور کمبود هتل و اقامتگاه است.

139502201148347387669624

ابراهیمبای سلامی ادامه داد: بستن تورها و پکیج‌های سفر بدون خدمات اقامتی در کشور محال است و صنعت هتل در کشور ما آمادگی پذیرش مخاطبان و گردشگران را ندارد که در آینده این معضل بیشتر دیده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه ۳۰ سال است که روش سرمایه‌گذاری مناسبی در حوزه بانکی نداشتیم و بانک‌ها در حوزه گردشگری برای سرمایه گذاری تمرین نکرده‌اند، گفت: به همین دلیل از بانک‌ها برای حضور در  همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی دعوت کرده‌ایم.

 

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی، با اینکه چه برندهای مطرح هتل‌سازی برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: یکی از این شرکت‌ها شرکتی است که استادیوم آزادی را ساخته است، شرکت آکور فرانسه شرکت دیگری است که حضور می‌یابد که قرار است برای بازسازی هتل‌های هما نیز اگر نهایی شود به  توافق برسیم.

 

13950628000762_photoa

 

 

 

 

 

 

 

ابراهیمبای سلامی، در پایان سخنان خود بیان داشت: امیدوارم که با این همایش، نهضت هتل ‌سازی در ایران آغاز شود.

 

131af09b620767c2efc9bdde670272af

 

سعید شیرکوند، معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی

سعید شیرکوند، معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، در ادامه این نشست خبری گفت: قرار است یک همایش بزرگ در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری کشورمان برگزار کنیم، زیرا پس از برجام نگاه کشورهای دیگر به کشور ما واقع ‌بینانه‌تر شده، ایران‌هراسی در دنیا رنگ باخته، فضا بسیار شفاف شده و رفت و آمد شخصیت‌ها  و مسئولان خارجی با یک نگاه اعتماد همراه شده است.

 

وی ادامه داد:‌ بر این اساس در طول ماه‌های اخیر مذاکرات زیادی از جمله در حوزه گردشگری صورت پذیرفته، بنابراین با برگزاری این همایش درصددیم تا باب گفت‌وگوها را از نزدیک باز کنیم؛ بر این اساس با توجه به اینکه هلدینگ گردشگری تأمین نیز از بزرگترین حوزه‌های فعال گردشگری است، بنابراین در تاریخ ۱۱ و ۱۲ مهر این همایش مشترک با همکاری تأمین اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی در سالن اجلاس با دعوت از شخصیت‌های اول کشور از جمله رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، چندین وزیر و حتی رئیس مجلس برگزار می‌شود.

 

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، تصریح کرد: یکی از اهداف این همایش پاسخ به پرسش‌های مدعوین و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری است و امیدواریم این همایش، فرصتی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل سازی ایران فراهم کند.

 

139506281121239028689174

 

 

شیرکوند، عنوان کرد: ما معتقدیم طی دو سال اخیر بخش گردشگری رونق خوبی داشته و باید هتل سازی را به عنوان یک شاخص برای این دولت در نظر بگیریم، بنابراین هتل‌سزای با اقبال روبرو شده زیرا تا سال ۱۳۹۲ تا زمان روی کار آمدن این دولت تعداد هتل‌های ۴ و ۵ ستاره ۱۳۰ مورد بوده، ولی از زمان روی کار آمدن این دولت ۳۰ هتل به تعداد هتل‌ها افزوده شده است و تا پایان این دولت ۱۵ هتل دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید و تا پایان سال ۹۶ بالغ بر ۲۰ هتل دیگر ساخته خواهد شد تا در مجموع ۶۵ هتل مورد بهره برداری برسد.

 

وی تصریح کرد: بر این اساس بالغ بر ۱۷۵ هتل در حال ساخت داریم که برخی ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته‌اند، همچنین سود خارجی‌ها در همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه گردشگری را تضمین می‌کنیم.

 

image635542548805693655

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر سرمایه گذار داخلی در یک کشور سرمایه گذاری نکند مسلماً سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری نمی‌آید، ما معتقدیم ایران به خوبی برای سرمایه گذاری خارجی معرفی نشده است، زیرا طبق قانون ایران اصل پول و سرمایه و سود خارجی‌ها را تضمین می‌کند و هر زمان که بخواهند اصل پول را با خود ببرند این امکان فراهم است.  حتی خارجی ها می‌توانند در ایران زمین خریداری کنند یا هتل بسازند، ولی از این مسائل بی‌خبر هستند و در این همایش قصد داریم این موارد را به خارجی‌ها عنوان کنیم.

images

 

گفتنی است، همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی، با مشارکت هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی وهمکاری سازمان میراث فرهنگی، طی روزهای ۱۱ و ۱۲ مهر ماه سالجاری، با حضور رئیس جمهور و  رئیس مجلس، در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

img11595546


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت