311-pic

کد خبر : 127857

تاریخ انتشار : ۲:۲۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۳۰

محمدباقری، در نشست خبری با اصحاب رسانه، بیان کرد:

شهرداری تهران مسئول رسیدگی به امور ایثارگران به لحاظ قانونی نیست/ ۴۲۰۰ ایثارگر در شهرداری تهران مشغول به کار هستند

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران گفت: در سطح شهر تهران، ۳۰۰۰ ایثارگر مستمند وجود دارد که شهرداری تهران با همکاری بنیاد شهید، در حد بضاعت بخشی از مشکلات این افراد را حل و فصل می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی گفتمان نیوز، نشست خبری مهدی محمدباقری، مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه ۹۵، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در محل اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران برگزار شد.

 

modirkol93-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدی محمدباقری، مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران

مهدی محمدباقری، مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، در ابتدای این نشست خبری، پیرامون کمک شهرداری تهران به ایثارگران محروم و مستمند در شهر تهران، گفت: در سطح شهر تهران، ۳۰۰۰ ایثارگر مستمند وجود دارد که شهرداری تهران با همکاری بنیاد شهید، در حد بضاعت بخشی از مشکلات این افراد را حل و فصل می‌کند.

 

وی در ادامه، در تشریح روند کار این اداره کل اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۴۲۰۰ نفر ایثارگر در شهرداری تهران مشغول به کار هستند که حدود ۶۷۰ نفر از این تعداد فرزند شهید، ۱۲۰۰ نفر جانباز و ۲۱۰۰ نفر رزمنده هستند.

 

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، تصریح کرد: شهرداری تهران ۱۷۰ شهید در راه دفاع از کشور تقدیم کرده و یک شهید مدافع حرم نیز از کارکنان شهرداری تهران بوده است.

 

محمدباقری، بیان داشت: امسال مهمانی لاله‌ها که شامل عطرافشانی و غباروبی مزار شهداست در روز پنجشنبه برگزار خواهد شد. همچنین نمایشگاه عکس همسر شهید وصالی نیز در روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه افتتاح می‌شود.

 

130524

 

 

وی افزود: حضور ایثارگران شهرداری تهران در نماز جمعه دوم مهرماه یکی دیگر از ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس اداره کل امور ایثارگران شهرداری تهران خواهد بود و در ادامه این مراسم نمایشگاه عکس و صوت دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس در روز شنبه افتتاح خواهد شد.

 

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، به برگزاری نمایشگاه لاله‌های غریب شامل عطرافشانی و پیرایش مزار شهدای گمنام اشاره کرد و گفت: این برنامه شامل حضور خانواده‌های ایثارگران بر سر مزار شهدای گمنام سطح شهر تهران خواهد بود و ضمنا اگر مزار این شهدا نیاز به بازپیرایی داشته باشد این کار صورت خواهد گرفت.

 

محمدباقری ادامه داد: تکریم از خانواده‌های جانبازان با محوریت جانبازان ۷۰ درصد، جانبازان شیمیایی و جانبازان اعصاب و روان شهر تهران انجام خواهد شد. همچنین در روز چهارشنبه ۷ مهرماه همزمان با روز آتشنشان نیز از شهدای آتشنشان شهرداری تهران، تجلیل خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه جان باختگان در مأموریت‌های آتشنشانی تهران متاسفانه شهید محسوب نمی‌شوند، تاکید کرد: به لحاظ قانونی افرادی که چنین رشادت و دلاوری را انجام می‌دهند شهید محسوب نمی‌شوند و تنها به طور لفظی در شهرداری تهران شهید نامیده می شوند. امیدواریم هر چه زودتر این خلاء قانونی حل شود.

 

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، به برگزاری همایش پیاده روی در ۸ مهرماه و آخرین روز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این همایش پیاده روی در ایستگاه توچال و با حضور خانواده‌های ایثارگران انجام خواهد شد.

 

13940317000503_photoa

 

 

محمدباقری، در ادامه بیان داشت: استفاده از ظرفیت مردم برای حل مشکلات مردم موضوعی است که دستگاه ها باید مدنظر قرار دهند.

 

وی تصریح کرد: بخش های متولی امور ایثارگران باید در صحنه بیشتر حاضر شوند و به این قشر توجه بیشتری کنند.

 

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از برنامه های این اداره کل، بازدید از خانواده شهدا، تحت عنوان طرح سپاس است.

 

محمدباقری، این نکته را تاکید کرد: شهرداری تهران مسئول رسیدگی به امور ایثارگران به لحاظ قانونی نیست؛ اما جای این سوال مطرح است که دستگاه‌ها و بخش‌هایی که متولی ایثارگران هستند چرا باید به گونه‌ای عمل کنند که یک ایثارگر خود را به آتش بکشد. متاسفانه جرأت بازنگری در ارائه خدمات این دستگاه‌های متولی نیز وجود ندارد در حالیکه نیاز است این بازنگری هر چه زودتر صورت گیرد.

 

وی افزود: قطعا نمی‌توانیم تمام مشکلات ایثارگران را حل کنیم اما تلاش می‌کنیم در حد بضاعت مشکلات‌شان را برطرف کنیم و در این مسیر نیز از کمک خیرین محل، بسیج و روحانیت مساجد نیز استفاده می‌کنیم.

 

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، به پوشش ۵۰۰ خانواده از جانبازان اعصاب و روان شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات این خانواده‌ها را در حد بضاعت رفع کنیم. همچنین شهرداری تهران از ۱۰۰ خانواده مدافع حرم که با شهرداری در ارتباط هستند حمایت‌هایی را انجام می‌دهد از جمله اینکه از زمان به شهادت رسیدن آنها، انجام مراسمات آنها به نحو مطلوب برگزار شده و پس از آن نیز رفع مشکلات خانواده آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

pic-182

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدی محمدباقری، در پایان سخنان خود، پیرامون فردی که در مقابل شورای شهر تهران خود را به آتش کشید و از جانبازان دفاع مقدس بود، گفت: برای این فرد چهار دوره استفاده از غرفه‌های سازمان میادین میوه و تره‌بار در نظر گرفته شده بود اما در چهارمین سال با توجه به قانون و موارد شرعی به این فرد اعلام شد که امسال آخرین سالی است که این غرفه در اختیار او قرار می‌گیرد اما متاسفانه این فرد پس از سال چهارم نیز به دنبال اخذ امتیاز غرفه بود که دیگر امکان این موضوع وجود نداشت.

352240_721

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت