%d9%83%d8%a7%d9%be%d8%a7

کد خبر : 128233

تاریخ انتشار : ۱:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۷/۲

آخوندي در جمع سرمايه‌گذاران صنعت هوانوردي مطرح كرد

رشد ۲۲درصدی مسافر داخلی نتیجه آزادسازی بازار است/ سرمایه‌گذاری بیش از ۲۵۰ میلیون دلاری در بخش سیستم‌های ناوبری

گفتمان نیوز: وزیر راه و شهرسازی در اجلاس کاپا و در جمع بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت هوانوردی با تاکید بر این که آسمان ایران آسمانی آزاد و کاملا امن برای تمام پروازهای بین‌المللی است، گفت: بر این واقفیم که صنعت هوانوردی در رشد و توسعه ملی و همچنین رشد اقتصاد جهانی جایگاهی ویژه دارد و دارای قواعدی جهانی است که ما به آن تعهد داریم.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی که به عنوان مهم‌ترین سخنران اجلاس کاپا در جمع بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت هوانوردی حضور داشت، گفت: به همه شما خوشامد می‌گویم، به ایران‌شهر ما خوش آمدید و امید داریم که از این سفر با خاطره بسیار خوش بازگردید. همچنین از آقای دکتر پیتر هاربیسون رئیس کاپا تشکر می‌کنم که برای دومین بار برگزاری این کنفرانس را در تهران سازماندهی کردند.
وی ادامه داد: آقای هاربیسون گفتند که صنعت هوانوردی بیش از یک حمل ونقل است و ما نیز موافقیم. این صنعت یک سبک زندگی است و وسیله‌ای است برای ارتباط ملت‌ها؛ بنابراین ما به صنعت هوانوردی به عنوان یک بستر جهانی برای مبادله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نگاه می‌کنیم.
آخوندی ادامه داد: از جهت فناوری نیز یک فناوری بسیار بسیار پیچیده است که شاید ما به ظاهر فقط آن را در رفت و آمد هواپیما ببینیم، اما دارای ابعاد مختلف در حوزه‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات، ساخت و از همه مهم‌تر بحث زنجیره خدمات است. بنابراین ما به اهمیت این صنعت در رشد و توسعه ملی و همچنین رشد اقتصاد جهانی کاملا واقف هستیم.
وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: در آغاز تاکید کنم که ما به اینکه صنعت هوانوردی یک صنعت جهانی است کاملا واقف هستیم. قواعد جهانی وجود دارد و ما به این قواعد جهانی پیوسته‌ایم و همچنان که گفته شده است جزو بنیانگذاران کنفرانس شیکاگو هستیم.
وی تاکید کرد: ایران به قوانین بین‌المللی اعتقاد دارد و طبق مقررات بین‌المللی در صنعت هوانوردی عمل می‌کند و بر اساس همین تعهد اعتقاد داریم که باید بتوانیم منافع ملت ایران را در سطح بازار صنعت هوانوردی به دست آوریم.

حرکت به سمت آسمان آزاد در ایران

این مقام مسئول ادامه داد: ما فکر می‌کنیم سهم ما از این بازار بیش از آنی است که در حال حاضر داریم و با توجه به اینکه همواره به قواعد وفادار بودیم هیچ مانعی برای توسعه این صنعت در ایران نمی‌بینیم.
آخوندی توضیح داد: گام اولی که برداشته‌ایم حرکت به سمت آسمان آزاد در ایران است. این کار را با اطمینان به نفس کامل انجام داده‌ایم و افتخار دارم اعلام کنم آسمان ایران در این منطقه آسمانی آزاد و کاملا امن برای تمام پروازهای بین‌المللی است.
آخوندی با مروری بر سیاست‌هایی که در حوزه هوایی در وزارتخانه تعقیب می‌کند گفت: هرچند که می‌دانم قبل از آمدن به ایران بسیاری از این سیاست‌ها را مطالعه کرده‌اید اما دوباره آن را بیان می‌کنم. اعتقاد ما بر این است که باید در یک بازار رقابتی بین‌المللی عمل کنیم. ما با قواعد رقابت بین‌الملل آشنا و به مقررات پایبند هستیم و خواهیم ماند. آنچه که در این مدت انجام داده‌ایم این بود که نهادهای این رقابت بین‌المللی را یکی پس از دیگری در ایران مستقر کنیم.
وی ادامه داد: اولین کار ما در جهت آزادسازی بازار صنعت هوانوردی ایران و برداشتن نظام قیمت گذاری در داخل این صنعت بود و افتخار دارم اعلام کنم این مهم در مدت کوتاهی انجام شد و بحث آزادسازی بازار هوایی ایران صورت گرفت و درحال حاضر قیمت‌های ما در روزها و ساعت‌های مختلف برای خطوط مختلف متفاوت است و کسی در نرخ‌گذاری دخالت ندارد.
آخوندی ادامه داد: یک نشانه مثبت بعد از این اقدام آن است که میزان مسافر داخلی در پنج ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است. وی گفت: این اتفاق حاوی دو نکته است. اول آنکه ظرفیت توسعه در صنعت هوانوردی ایران وجود دارد و دوم اینکه چکونه بحث رقابت می‌تواند به نفع بهره‌برداران منجر شود و رفاه مردم را دربرداشته باشد.
وی ادامه داد: ما برای نهادسازی درحوزه صنعت هوانوردی افزون بر آزادسازی قیمت‌ها اقدامات دیگری در حوزه زیرساخت‌ها انجام دادیم.

بروز رسانی و تجهیز مجدد سیستم‌های ناوبری ایران

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اقدامات گسترده‌ای برای بروز رسانی و تجهیز مجدد سیستم‌های ناوبری ایران انجام دادیم. اکنون تمام سیستم‌های ناوبری ایران درحال نوسازی است و بیش از ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری دراین بخش کرده‌ایم و سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای برای نوسازی سیستم ناوبری ایران درسطح تمام کشور در راه است.
آخوندی در ادامه گفت: اهمیت و توجه ما به مفهوم حرفه‌گری در صنعت هوانوردی در ایران و اهمیت مفهوم شرکت در صنعت هوانوردی است. وی توضیح داد: ما اعتقاد داریم شرکت‌های هوانوردی که در بخش‌های مختلف این صنعت کار می‌کنند موتورهای متحرک توسعه صنعت هوانوردی هستند بنابراین ما به نهاد شرکت در صنعت هوانوردی قویا احترام می‌گذاریم و به شدت پایبند هستیم.
وی ادامه داد: بازار صنعت هوانوردی بر اساس نظام مدیریت بین‌المللی اداره می‌شود و از همین رو برای اینکه رعایت انصاف شود و شرکت‌های هم‌تراز بتوانند با هم رقابت کنند ما مفهوم کفایت سرمایه و صلاحیت فنی برای مدیریت بنگاه‌ها را به شدت مورد توجه قرار دادیم.
وی افزود: از همین رو برای شرکت‌هایی که می‌خواهند دراین حوزه فعالیت کنتد میزان کفایت سرمایه را به ۳۵۰ میلیارد تومان افزایش دادیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اینکه ما میزان کفایت را به ۳۵۰ میلیارد دلار سرمایه افزایش دادیم به این مفهوم است که بنگاه‌ها باید بدانند از جهت کمینه سرمایه هم‌تراز باشند و بتوانند در بازار رقابت بین‌المللی رقابتی منصفانه داشته باشند. همچنین برای صدور پروانه به صلاحیت بنگاه‌ها و توانایی آنها به تعهد درمقابل مردم توجه کردیم. بنابراین بحث ما به رقابت و برنامه‌ریزی نهادی و حرفه‌ای‌گری درصنعت هوانوردی بازمی‌گردد.
ارزیابی مجدد نقشه شبکه فرودگاهی ایران
آخوندی در بخش دیگری گفت: می‌خواهم به موقعیت ایران و اینکه در پسابرجام چگونه برنامه‌ریزی کرده‌ایم اشاره کنم. موقعیت ما به گونه‌ای است که ۸۰ درصد جمعیت جهان در فاصله پرواز هفت ساعته از ایران هستند این یک موقعیت استثنایی برای ایران است و این فرصت را به ما می‌دهد که یک بار دیگر روی نقشه هوایی جهان موقعیت ایران را بازتعریف کنیم و نیز امکان آسایش و رفاه مردم جهان را فراهم کنیم. ما وظیفه داریم برای کسانی که از شمال به جنوب یا از غرب به شرق از فراز آسمان ایران حرکت می‌کنند منافع آنها را درنظر بگیریم ضمن آنکه منافع ملی ایران را در این بازار جهانی بازتعریف کنیم ازاین رو درصدد هستیم نقشه شبکه فرودگاهی ایران را مورد ارزیابی مجدد قرار دهیم.

ایجاد مفهوم حمل و نقل چند وجهی در فرودگاه امام(ره)

وی به فرودگاه امام به عنوان محل برگزاری اجلاس کاپا اشاره کرد و گفت: اینجا فرودگاهی است که به عوان یک شهر فرودگاهی، یک بندر خشک، یک پارک لجستیکی و مرکز توسعه‌ای عمل می‌کند. ما در فرودگاه امام درپی آن هستیم که مفهوم حمل و نقل چند وجهی را ایجاد کنیم.
وی خبر داد: فرودگاه امام از طریق ریل و جاده به تمام بنادر ایران وصل می‌شود و می‌توان پروژه‌ای را بین دریا، هوا و زمین ایجاد کنیم.
به گفته وی شهر فرودگاهی امام به عنوان یک منطقه آزاد در جهت آزادسازی تمام ارتباطات تجاری در منطقه عمل می‌کند و می‌تواند از فناوری‌های نهایی برای توسعه صنعت کاملا پشتیبانی کند و می‌تواند به عنوان یک هاب فرودگاهی عمل کند.
وی گفت: می دانیم با این امکانی که دراختیار داریم در برابر همه ملت‌های جهان مسئولیت داریم و به همین دلیل اعلام می‌کنم برای تمام شما، برای اینکه بتوانید به صورت رقابتی در اینجا سرمایه‌گذاری کنید فضا وجود دارد.
وی ادامه دارد: سرمایه گذاری درتمام بخشها اعم از خدمات گردشگری و توریسم تا سیستم‌های فرودگاهی دراین منطقه ممکن است و من به شما خوشامد می‌گویم.

انجام ۸۰ درصد پروازها در۱۰ فرودگاه کشور

وی گفت: درست است که بیش از ۶۰ فرودگاه در ایران وجود دارد ولی ۸۰ درصد پروازها صرفا در۱۰ فرودگاه انجام می‌شود و این فرودگاه‌ها مازاد بر ظرفیت درحال فعالیت هستند. بنابراین توسعه فرودگاه‌های ایران مثل مهرآباد، تبریز، مشهد، اهواز، بندرعباس، بوشهر و باقی فرودگاه‌های بین‌المللی آماده جذب سرمایه برای تمام کسانی است که علاقه مند به سرمایه گذاری در صنعت فرودگاهی هستند.
آخوندی در ادامه به بحث خرید ناوگان هوایی اشاره کرد و گفت: ما مذاکرات موفقی را با تمام عرضه کنندگان هواپیمایی مانند ایرباس و بویینگ به عنوان نام آوران این عرصه داشته‌ایم، ضمن اینکه با دیگر نام‌های بزرگ برزیل، ژاپن و ایتالیا و کانادا همراه هستیم.
وی گفت: ما تمایل داریم از این رقابت بین‌المللی به نفع ایران استفاده کنیم البته برخی مشکلات وجود دارد اما از آن جا که تمام قوانین را رعایت کرده‌ایم و به قوانین بین‌المللی پای بند هستیم همه این مشکلات باید حل شود.
به گفته آخوندی برگزاری مجدد اجلاس کاپا در تهران نشانه این است که تمام فعالان صنعت هوانوردی جهان چشم انتظار برداشته شدن این موانع هستند و اتفاقا آن‌ها هم خوشبین بودند و معتقند باید موانع خرید هواپیما از ایرباس رفع شود.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگر از سخرانی خود به ترکیب ناوگان هوایی ایران اشاره کرد و گفت: ایران سرزمین پهناوری است و پرواز بر فراز ایران و طراحی سیستم شبکه‌ای در بین فرودگاه ها بحث پیچیده‌ای است به همین خاطر به خرید هواپیماها برای پروازهای دور برد و میان برد همچنین کوتاه برد فکر می‌کنیم و به ترتیب نوسازی این ناوگاه اهمیت می‌دهیم.

بازاندیشی مجدد در صنعت هوانوردی

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بحث ما در نوسازی صنعت هوانوردی چیزی فراتر از نوسازی ناوگان و توسعه فرودگاه‌ها است. ما به تمام زنجیره ارزش نگاه می‌کنیم اعم از خدمات مسافری‌ها، سیستم تامین و نگهداری و سیستم‌های بازسازی و همچنین تمامی خدمات به همین دلیل وقتی از نوسازی و بازسازی صحبت می‌کنیم از بازاندیشی مجدد در صنعت هوانوردی صحبت می‌کنیم.
آخوندی نکته دیگر در بحث سرمایه‌گذاری در صنعت هوانوردی را توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و بین‌المللی دانست و گفت: این هتلی که در آن هستیم (هتل نووتل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) هتلی است که توسط بخش خصوصی و با مشارکت بین‌المللی ساخته شده و این نشان می‌دهد که ما سیاست اساسی در جهت جذب سرمایه بخش خصوصی داریم.
وی ادامه داد: نکته دیگری که برآن تأکید داریم بحث اشتغال و مفهوم نیروی انسانی در صنعت هوانوردی است. باور ما این است که این صنعت قدرت ایجاد اشتغال گسترده‌ای در تمامی بخش‌ها دارد. هر یک شغل مستقلی که در این صنعت ایجاد شود چهار برابر شغل پیرامونی به وجود می‌آورد به همین دلیل بحث تربیت و جذب نیروی انسانی در این صنعت برای ما بسیار مهم است و به همین دلیل بحث آموزش جوانان ایرانی در حوزه هوانوردی یکی از اهدافی است که به آن توجه داریم و تعقیب می‌کنیم.

علاقه‌مند به مفهوم اجاره‌داری بلند مدت هستیم

وزیر راه و شهرسازی که در جمع سران سرمایه‌گذاری در صنعت هوانوردی سخن می‌گفت این را هم اضافه کرد که بحث مدل‌های سرمایه‌گذاری نیز از دیگر موضوع‌های مورد علاقه وزارتخانه در بخش هوانوردی است. وی در این باره توضیح داد: افزون بر سرمایه‌گذاری مستقیم و انواع سرمایه‌گذاری یعنی BOT و همچنین BLT ما به شدت علاقه‌مند هستیم که در این صنعت به مفهوم اجاره‌داری بلند مدت فکر کنیم؛ لذا لیزینگ برای ما چه در بحث توسعه زیرساخت و چه درباره تأمین ناوگان یک استراتژی مهم است.
آخوندی خبر داد: ما از فعالیت شرکت‌های توسعه لیزینگ در ایران به صورت مشترک داخلی و خارجی حمایت می‌کنیم و به دنبال ایجاد چند بنگاه لیزینگ هستیم.
وی خطاب به شرکت‌کنندگان حاضر در اجلاس گفت: از طرف شرکت شهر فرودگاهی به همه کسانی که به صورت لیزینگ سرمایه‌گذاری می‌کنند ضمانت می‌دهیم که می‌توانیم خریدار محصول نهایی آنها باشیم، لذا تمام حاضرین می‌توانند به سرمایه‌گذاری لیزینگ در ایران فکر کنند.
آخوندی ادامه داد: البته لیزینگ تنها مدل سرمایه‌گذاری ما نیست، ما به همه مدل‌های سرمایه‌گذاری خوش‌آمد می‌گوییم و تأکید می‌کنیم که مدل سرمایه‌گذاری لیزینگ به شدت مورد حمایت ما قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی در پایان این اجلاس گفت: امیدوارم این کنفرانس این موقعیت را برای ما و شما فراهم آورد که بتوانیم از تمام ظرفیت‌هایمان استفاده کنیم و به سهم خود در توسعه صنعت هوانوردی کمک کرده و نتیجه این‌گونه اجلاس‌ها روان شدن ارتباطات بین همه ملت‌های جهان باشد.

بهره‌مندی همه ایرلاین‌ها از خدمات صندوق توسعه ملی به‌جز ایران‌ایر

وزیر راه و شهرسازی در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه اجلاس کاپا ۲۰۱۶ برگزار شد، درباره نهایی شدن قرارداد با ایرباس و چگونگی رفع موانع بانکی و مالی قرارداد گفت: این مذاکرات برای نهایی شدن به تایید اوفک احتیاج دارد و نهایی شدن این قرارداد تنها تقاضای تهران نیست بلکه تقاضای جامعه جهانی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه برگزاری اجلاس کاپا ۲۰۱۶ درهتل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد در پاسخ به آخرین وضعیت مذاکره با ایرباس و اینکه برای شرایط بازگشت احتمالی تحریم‌ها چه تمهیداتی در قرارداد گذاشته شده است، گفت: قاعدتا نیابد انتظار افشای مذاکرات را داشته باشید. ما تمام مخاطرات ممکن را پیش‌بینی کردیم و بعد وارد مذاکره شدیم و بعد از آنکه به نتیجه قطعی برسیم آن را اعلام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به ورود ایرلاین‌های خارجی به کشور و احتمال از دست دادن بازار از سوی ایرلاین‌های داخلی گفت: باید به دقت و توجه کنیم که صنعت هوانوردی یک صنعت جهانی است و باید به رقابت بین‌المللی پایبند باشیم. ما قطعا از بنگاه داخلی حمایت کامل می‌کنیم ولی حمایت یک‌جانبه از بنگاه داخلی نداریم و معتقدیم که کمکی به ارتقای صنعت هوانوردی نمی‌کند.
آخوندی در پاسخ به این سوال که آیا ایرلاین‌های دیگری جز ایران‌ایر می‌تواند از ضمانت دولتی برخوردار باشد و یا مذاکرات تنها برای تجهیز ناوگان ایران ایر است گفت: درحال حاضر بوئینگ درحال مذاکره با همه ایرلاین‌های داخلی است و این مذاکرات منحصر به ایران ایر نیست ما از همه پشتیبانی می‌کنیم و بقیه کمپانی‌ها نیز در حال مذاکر با شرکت‌های هوایی ایرانی هستند. درخصوص تامین مالی اتفاقا ایران ایر تنها شرکتی است که به دلیل دولتی بودن نمی‌تواند از خدمات صندوق توسعه ملی استفاده کند.
وی مجددا در پاسخ به سوالی درباره نهایی شدن قرارداد ایرباس و چگونگی رفع موانع بانکی و مالی قرارداد با ایرباس گفت: مذاکرات قراردادی با ایرباس در حوزه‌های مختلف در حال انجام است و این مذاکرات برای نهایی شدن به تایید اوفک احتیاج دارد. تصور ما این است که تشکیل اجلاس کاپا در تهران حاکی از فشار جامعه جهانی بر آمریکاست. نهایی شدن این قرارداد تنها تقاضای تهران نیست بلکه تقاضای جامعه جهانی است.
آخوندی همچنین خبر داد که مشکلی در رفع موانع مالی و بیمه‌ای وجود ندارد و می‌توانیم به محض موافقت اوفک بقیه بخش‌های قرارداد را حل و فصل کنیم.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه چرا قرارداد با ایرباس تا پایان ژوئن به نتیجه نرسید و دلیل تاخیر چه بود، گفت: تنها مشکل موجود اوفک است و بقیه مشکلات حل شده است. ضمن اینکه مجددا تاکید دارم که برگزاری دوباره کاپا در ایران نشان‌دهنده آن است که این درخواست از سوی جامعه بین‌المللی از آمریکا وجود دارد و آمریکا نمی‌تواند در مقابل این درخواست بین‌المللی کوتاهی کند.
آخوندی در پاسخ به اینکه آیا افزایش پروازهای بین‌المللی در آسمان ایران به آشوب‌ها در منطقه ارتباط دارد و اینکه چه میزان پیشرفت در پروازهای بین‌المللی وجود داشته گفت: میزان پروازها نسبت به دوره قبل و بعد از برجام رشد ۱۰۰ درصدی داشته و از ۵۰۰ پرواز به بیش از هزار پرواز رسیده است. این افزایش پروازی به امنیت آسمان ایران و نیز اقتصادی بودن پرواز از آسمان ایران بازمی‌گردد.
آخوندی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تعداد هواپیماهای درخواستی برای تجهیز ناوگان هوایی گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از ناوگان هوایی ما مسن است و ما بارها اعلام کرده‌ایم که برآورد ۱۰۰ فروند هواپیما برای پروازهای استانی و برد کوتاه و حدود ۴۰۰ فروند برای بردهای بلند و میانی نیازداریم. برای داشتن این تعداد هواپیما باید از حالا تا سال ۱۴۰۴ سرمایه‌گذاری داشته باشیم .
آخوندی همچنین درباره منع پرواز برای بوئینگ ۷۴۷ گفت: ما بر اساس مقررات و استانداردها عمل می‌کنیم و اگر هواپیمایی قابل پرواز باشد مانع نمی‌شویم ما نمی‌توانیم به درخواست‌های خارج از استاندارد بین‌المللی را پاسخ دهیم.

123

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت