3124623117813112652246471911131962721158

کد خبر : 128628

تاریخ انتشار : ۸:۰۶ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۵

فطیرخورانی، در نشست خبری با اصحاب رسانه، بیان کرد:

طرح آموزش‌های ما آموزش هنر و پرورش خلاقیت با استفاده از مهارت‌های پایه است/ موضوع نخستین جشنواره هنر و خلاقیت «من، هنر، ایران» می باشد

مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان گفت: از دو سال گذشته طرح ملی هنر و خلاقیت به صورت پایلوت و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش شهر تهران در برخی مدارس و پژوهش‌سراهای تهران اجرا شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی گفتمان نیوز، نشست خبری مراسم رونمایی از سایت «هنر مدرسه»، پوستر «نخستین جشنواره ملی هنر و خلاقیت» و رونمایی از کتاب «هفت خوان زیبانویسی»، صبح امروز دوشنبه ۵ مهر ماه ۹۵، با حضور الناز فطیرخورانی مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان، رضا تبریزی مؤلف و تأمین‌کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت و جمعی از اصحاب رسانه، در محل  موسسه فرهنگی و اطلاع‌ رسانی تبیان برگزار شد.

 

181991362112172425546165612229694112117193

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الناز فطیرخورانی، مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان

الناز فطیرخورانی، مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان، در ابتدای این نشست خبری گفت: از دو سال گذشته طرح ملی هنر و خلاقیت به صورت پایلوت و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش شهر تهران در برخی مدارس و پژوهش‌سراهای تهران اجرا شد.

 

وی با بیان اینکه مخاطبان ما دراین حوزه دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا پایه ششم ابتدایی هستند، یادآور شد: طرح آموزش‌های ما آموزش هنر و پرورش خلاقیت با استفاده از مهارت‌های پایه است.

 

مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان، افزود: برای اجرای این طرح و پس از انجام مرحله پایلوت در پژوهش‌سراهای شهر تهران، سایت «هنر مدرسه» را راه‌اندازی کردیم که بزرگ‌ترین نمایشگاه آثار مجازی کودکان در سراسر کشور خواهد بود و همه دانش‌آموزان مقاطع پیش‌دبستان تا پایه ششم و مراکز آموزشی سراسر کشور می‌توانند آثار خود را از طریق وارد شدن به این سایت به نمایش بگذارند.

image-image634040821348125000-jpg-w-459

 

فطیرخورانی، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره «هنر و خلاقیت» خاطرنشان کرد: اولین دوره این جشنواره در دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد که در آن، آثار دانش‌آموزان در ۴ مهارت از طرف مراکز آموزشی و خود دانش‌آموزان در سایت» هنر مدرسه» بارگذاری شده و پس از داوری آثار، در مراسم اختتامیه، آثار برگزیده تجلیل می‌شود.

 

وی بیان داشت: مراکز آموزشی سراسر کشور نیز می‌توانند آثار دانش‌آموزان خود را در این سایت وارد کنند و این آثار مربوط به دوره پیش‌دبستانی و ششم ابتدایی خواهد بود و به عنوان یک رزومه فردی یا آموزشگاهی در سایت «هنر مدرسه» ماندگار خواهد بود.

 

مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان، از آمادگی ایجاد شعبه و نمایندگی در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در این سایت، واحد آموزش و نیز فروشگاهی برای عرضه محصولات کمک آموزشی طراحی شده است.

 

فطیرخورانی، در توضیح محتوای اولین «جشنواره هنر و خلاقیت» تصریح کرد: موضوع نخستین جشنواره هنر و خلاقیت که مربوط به پیش‌دبستانی تا پایه ششم ابتدایی است، «من، هنر، ایران» است و هر دانش‌آموز می‌تواند سه اثر در قالب نقاشی، زیبانویسی و کار فنی، تا آخر آذر ماه سال جاری به نشانی اینترنتی سایت هنر و مدرسه www.honaremadreseh.com ارسال کند.

 

5014721724022115692255801301538411824314046

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر مرکز یادگیری و بخش کودکان و نوجوانان مؤسسه تبیان، در پایان سخنان خود، متذکر شد: این طرح به عنوان طرح کمک‌ آموزشی در کنار مدارس اجرا می‌شود.

 

2221719

 

 

رضا تبریزی، مؤلف و تأمین‌کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت

رضا تبریزی، مؤلف و تأمین‌ کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت، در ادامه این نشست خبری گفت: در مجموعه‌های آماده شده برای دانش‌آموزان به بحث تفکر که تا به حال توجه جدی نشده است، توجه خاصی شده است تا دانش‌آموزان از سنین پایین با کارآفرینی آشنا شوند.

 

وی ادامه داد: در دو سال گذشته، کارگروه‌هایی در مؤسسه تبیان ایجاد شد و ۴ مهارت را در طرح ملی هنر و خلاقیت برنامه‌ریزی کردیم که اولین مهارت، طراحی نمونه‌های ساده برای دانش‌آموزان است که ۲۷ جلد کتاب با تیراژ سه میلیون جلد منتشر شده است.

 

مؤلف و تأمین‌کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت افزود: اولین مهارت، «نوشتن» است که در سایت هنر مدرسه تبیین شده و دانش‌آموزان با این مهارت با زیبانویسی آشنا می‌شوند.

 

تبریزی، دومین مهارت را مهارت رنگ‌آموزی برشمرد و گفت: دانش‌آموزان با آموزش این مهارت، توانایی رنگ‌آمیزی و تزئین سطوح را آموزش می‌بینند ضمن اینکه سومین مهارت، «تا شدن» است و مهارت چهارم مهارت برش زدن و در نهایت انجام کار حجم‌سازی، است.

 

وی با اشاره به کتاب هفت خوان زیبانویسی، یادآور شد: کتاب هفت خوان زیبانویسی که اثر خود بنده است و امروز رونمایی می‌شود در حوزه‌های مختلف ۴ مهارت یادشده طراحی شده است.

 

مؤلف و تأمین‌ کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت ادامه داد: طرح ما از مرحله پیش‌دبستانی شروع می‌شود و مهارت نوشتن، تا کردن، رنگ‌آمیزی و برش را به عنوان مهارت‌های چهارگانه به دانش‌آموزان آموزش می‌دهیم که این مهارت‌ها در هفت مرحله و طی هفت ماه و در قالب طرح هنر و خلاقیت آموزش داده می‌شود.

footerleftlogo

 

تبریزی، افزود: کتاب «هفت خوان زیبانویسی» که امروز رونمایی می‌شود دارای این شاخص است که دانش‌آموزان بدون نیاز به آموزش‌های کلاسیک می‌توانند با اصول زیباشناسی آشنا شوند و خط ملی کشور، محور آموزش ما در این کتاب است و قالب اصلی آن خط نستعلیق است که با توجه به محتوای درسی کتاب‌ها برای دانش‌آموزان انتخاب شده است ضمن اینکه شعار ما در این کتاب ۷ دقیقه تمرین روزانه با هفت خوان زیبانویسی است تا دانش‌آموزشان بتوانند زیبانویسی را آموزش ببینند که از هفته‌های آینده آمادگی داریم به مدارس آن را ارسال کرده و یا خانواده‌ها آن را تهیه کنند.

 

وی در تشریح ویژگی‌های این کتاب یادآور شد: سری اول این کتاب مربوط به کتاب فارسی دوم دبستان است و دانش‌آموزان می‌توانند پس از آموزش، مطالب خود را به سایت «هنر مدرسه» ارسال کرده و پس از رفع اشکال و ارائه راهکار به آنها از طریق سایت و پس از ۷ ماه شاهد زیبانویسی مناسبی شوند.

 

مؤلف و تأمین ‌کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت، با انتقاد از عدم برنامه‌ریزی مناسب در کلاس‌های فوق‌العاده مدارس، تصریح کرد: ما برای هفت سال دوره آموزشی از مقطع پیش‌دبستانی تا پایه ششم دانش‌آموزان برنامه داریم که این برنامه‌ها در حوزه آموزش‌های مجازی و حضوری است و سعی در پر کردن خلأهای کلاس‌های فوق‌برنامه را داریم.

 

تبریزی، با تأکید بر اینکه باید ابتدا فکر کردن را به دانش‌آموزان یاد دهیم، عنوان کرد: در طرح ملی هنر و خلاقیت، رده‌بندی سه‌گانه‌ای داریم که شامل ۷ سال اول هفت سال دوم و هفت سال سوم زندگی است که به ترتیب دوره‌های تربیت، تثبیت و تجربه است.

 

مؤلف و تأمین ‌کننده محتوای جشنواره هنر و خلاقیت، در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در مرحله دوم زندگی دانش‌آموزان در طرح ملی هنر و خلاقیت، برنامه‌های مختلفی داریم که شامل همه دانش‌آموزان و در طبقات مختلف جامعه است و هدف‌مان پوشش برنامه‌ها و کلاس‌های فوق برنامه برای دانش‌آموزان و ایجاد کارآفرینی از این طریق است ضمن اینکه به موضوع مهم کار گروهی دانش‌آموزان توجه خاصی شده است تا به نیازهای اساسی آنها در حوزه‌های مختلف پاسخ مناسب داده شود.

 

گفتنی است، در پایان این نشست خبری، از سایت «هنر مدرسه» با هدف نمایش آثار هنری دانش‌آموزان پیش‌دبستانی تا پایه ششم ابتدایی، پوستر «نخستین جشنواره ملی هنر و خلاقیت» و مجموعه کتاب «هفت خوان زیبانویسی»، در مؤسسه فرهنگی و اطلاع ‌رسانی تبیان رونمایی گردید.

 

15014625-8648-l

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت