image635517464564789583

کد خبر : 128638

تاریخ انتشار : ۹:۱۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۵

حجت الاسلام مشکوری، در نشست خبری رونمایی از ترجمه کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه، بیان کرد:

در روز مباهله بزرگترین فضیلت برای امام علی(ع) رخ داد/ اولین سامانه جامع رسانه ای معارف غدیر راه اندازی می شود

مدیر کانون خورشید گفت: برای معرفی بیشتر غدیر به استفاده از زبان جدید نیاز داریم که یکی از این راه‌ها، تولید انیمیشن است. این کار با همکاری مراکزی مانند خانه انیمیشن و پویا تولید خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی گفتمان نیوز، نشست خبری رونمایی از ترجمه کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه، صبح امروز دوشنبه ۵ مهر ماه ۹۵، با حضور حجت الاسلام و المسلمین مشکوری مدیر کانون خورشید، حجت الاسلام و المسلمین حامد کاشانی معاون آموزشی و پژوهشی این کانون و معتمدی مترجم اثر و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن کنفرانس خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

images

 

 

 

 

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین مشکوری، مدیر کانون خورشید

حجت الاسلام و المسلمین مشکوری، مدیر کانون خورشید، در ابتدای این نشست خبری، با توجه به همزمانی آیین رونمایی این اثر با روز مباهله گفت: در روز مباهله بزرگترین فضیلت برای امام علی(ع) رخ داد؛ چرا که پیامبر، حضرت علی (ع) را جان و نفس خود خطاب کردند و این کلام پیامبر درباره امام (ع) از جانشینی پیامبر (ص) بالاتر است.

 

وی با اشاره به برنامه های کانون خورشید، درباره کتاب الغدیر علامه امینی، اظهار داشت: یکی از کارهای انجام شده تولید ۱۲ عنوان کتاب در قالب جزوات کم حجم، روان و قابل فهم برای ارتباط گیری عموم مردم با این کتاب است؛ با این ترفند کتاب در دسترس همه مردم قرار می گیرد.

image635374005565469685

 

 

مدیر کانون خورشید، با اشاره به ترجمه کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه، گفت: این اثر سال گذشته منتشر شد بعد از آن توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) به زبان فرانسه برگردانده شده است.

 

حجت الاسلام مشکوری، بیان داشت: امیدوارم تا غدیر سال آینده ۱۱ عنوان دیگر را نیز به این عناوین بیفزاییم و همزمان نیز به ۵ زبان فرانسه، عربی، انگلیسی، اردو و اسپانیایی ترجمه کنیم.

 

وی با بیان اینکه اولین سامانه جامع رسانه ای معارف غدیر راه اندازی خواهد شد، تصریح کرد:  تولید کمیک استریپ و انیمیشن با موضوعات مرتبط با غدیر از جمله فعالیت های کانون می باشد تا واقعه غدیر بیشتر معرفی شود.

 

01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیر کانون خورشید، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه این انیمیشن ها  با همکاری مراکزی مانند خانه انیمیشن و پویا تولید خواهد شد، اظهار داشت: ما در این زمینه با خلأ مواجهیم و برای معرفی بیشتر غدیر به استفاده از زبان جدید نیاز داریم که یکی از این راه‌ها، تولید انیمیشن است. این کار با همکاری مراکزی مانند خانه انیمیشن و پویا تولید خواهد شد.

 

139507051237541198761954

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معتمدی، مترجم کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه

معتمدی، مترجم کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه، در ادامه این نشست خبری گفت: ترجمه کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه، توفیق بزرگی برای گروه فرانسه دانشگاه الزهرا می باشد.

 

وی ادامه داد: ترجمه کتاب‌های مذهبی نسبت به ترجمه آثاری از دست داستان و رمان فرق دارد و سختی کار در این زمینه بسیار است. ما با مشورت اعضای کانون خورشید تصمیم گرفتیم که تعداد مخاطبان بیشتری در ترجمه این اثر را در نظر بگیریم؛ از این جهت متن ترجمه را روان‌تر کردیم. کشورهای آفریقایی و اروپایی فرانسوی زبان مخاطب اصلی این اثر هستند. از سوی دیگر تصاویری نیز به اثر افزوده شده است. از آنجا که ترجمه از سوی چند نفر انجام شده، پس از اتمام بازبینی نیز برای یکسان‌سازی اصطلاحات انجام شد.

 

مترجم کتاب «خانواده خورشید» به زبان فرانسه، تصریح کرد: از سوی دیگر، ما فقط به مطالب این کتاب بسنده نکردیم و برای فهم بهتر مطلب از سوی خواننده عام، مطالبی مانند شأن نزول آیات و احادیث را در پاورقی یا متن کتاب اضافه کردیم. علاوه بر این، برای کلماتی که فهم مخاطب را دچار مشکل می‌کرد، توضیحی ارائه شده است.

 

معتمدی، از تدریس این اثر در قالب تدریس متون اسلامی به زبان فرانسه در دانشگاه خبر داد و گفت: این اثر درباره خانواده گردآوری و نوشته شده است‌. کتاب‌هایی که کانون تولید می‌کند، مفهومی است. با توجه به اینکه اولین نیاز در این حوزه، شناخت خانواده پیامبر(ص) است، ما ترجمه را از این اثر آغاز کردیم و امیدواریم که بتوانیم در این طرح برای ترجمه‌های دیگر آثار سهیم باشیم.

 

139507051237535098761954

 

 

گفتنی است، در ادامه این نشست خبری، از ترجمه فرانسوی کتاب «خانواده خورشید»، توسط حجت الاسلام مشکوری، رونمایی شد و در پایان مراسم هم، پرچمی که با مشارکت تولیت حرم امیرالمؤمنین(ع) و کانون خورشید تولید شده بود، به مترجم اثر اهدا گردید.

 

139507051138403768760783-png

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت