139505121549346298273364

کد خبر : 129367

تاریخ انتشار : ۸:۲۹ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۱

آیت‌الله ‌کعبی:

انتقاد از سکوت وزارت ارشاد در قبال برخی ‌هنجارشکنی‌ها/ تهاجم فرهنگی از طریق دستگاه‌های دولتی‌

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اصلاً قابل‌قبول نیست تهاجم فرهنگی از طریق دستگاه‌های دولتی و متأسفانه با مجاری قانونی اتفاق بیفتد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اصلاً قابل‌قبول نیست تهاجم فرهنگی از طریق دستگاه‌های دولتی و متأسفانه با مجاری قانونی اتفاق بیفتد.

به گزارش گفتمان نیوز آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم برگزاری برنامه موسیقی در قم را خلاف شرع دانست و اظهار داشت: جریانی تلاش می‌کند تا ‌علیه باورها و ارزش‌های اسلامی و به‌بهانه تفاوت سلیقه و تفاوت برداشت‌ها و متأسفانه با مجوزهای قانونی اقداماتی انجام دهند که واکنش و عکس‌العمل جریان دین‌دار و مؤمن را برانگیزند.

وی هدف از این کار را القای دوقطبی در جامعه دانست و افزود: طبق شرع مقدس و طبق قانون وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی فرهنگی است که از این منکرات جلوگیری کنند و طبق بند یک اصل سه قانون اساسی ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا و مبارزه با مظاهر فسادی و تباهی وظیفه همه دستگاه‌های دولتی و نظام اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این بند قانونی سرلوحه وظایف وزارت ارشاد قرار دارد ولی نه‌تنها به آن عمل نمی‌شود بلکه خلاف این وظیفه هم عمل می‌شود.

وی عنوان کرد: باید با هر دستگاهی که به این برنامه‌های منکراتی با این شأنیت مجوز می‌دهند برخورد صورت گیرد و معنا ندارد این مسئله بسیار مهم که ترویج باورها و ارزش‌های اخلاقی فلسفه انقلاب اسلامی است آماج سخره و مضحکه برخی هنجارشکنان واقع شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه اظهار داشت: این هنجارشکنی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها در قالب امور‌ فرهنگی در حال ترویج است و در این وضعیت اصلاً قابل‌قبول نیست تهاجم فرهنگی از طریق دستگاه‌های دولتی و متأسفانه با مجاری قانونی اتفاق بیفتد که به‌شدت محکوم است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت