image635341935943851548-png

کد خبر : 129386

تاریخ انتشار : ۸:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۱

راه‌اندازی مراکز درمانی موقوفه برای بیماران دیابتی در کشور/ افتتاح اولین مرکز همودیالیز وقفی در قزوین

گفتمان نیوز: قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت : یکی از مهم‌ترین رویکردهای این سازمان راه‌اندازی چند مرکز درمانی خیریه برای بیماران دیابتی در کشور است که امیدواریم این مراکز در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مهندس عبد‌الرضا عابد در مراسم افتتاح نخستین مرکز همودیالیز موقوفه شهر الوند قزوین که از طریق ویدئوکنفراس صورت گرفت، به آمار موقوفات درمانی در کشور پرداخت و افزود: تعداد این موقوفات بیش از یک هزار و ۱۲۸ مورد است.

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: مرکز دیالیز موقوفه حاج‌محمد‌حسین خزانه شهرستان البرز ظرفیت‌های مهمی به ویژه بهره‌گیری از به‌روزترین امکانات پزشکی برای ارائه خدمت به بیماران دیالیزی در سراسر کشور را به خود اختصاص داده است.

عابد گفت : از مهم‌ترین رویکردهای سازمان اوقاف و امور خیریه کشور راه‌اندازی مراکز درمانی موقوفه برای بیماران دیابتی در کشور است که امیدواریم این مراکز در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تأثیر وقف در جامعه قابل احساس است، بیان کرد: هدایت واقفان به سمت وقف‌های جدید از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است.

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه عنوان کرد : نیاز امروز جامعه در عرصه‌های مختلف می‌تواند با سرمایه‌های موقوفات رفع شود.

مدیر موقوفه حاج محمدحسین خزانه قزوین هم در بخش دیگری از این مراسم گفت : نخستین مرکز همودیالیز موقوفه کشور در زمینی به مساحت ۶۴۰ متر مربع و با یک هزار و ۳۰۳ متر مربع زیربنا، جنب درمانگاه موقوفه خزانه در شهرستان البرز احداث شده است.

وی افزود : ۳۰ تخت دیالیز در این مرکز در ۴ طبقه با ۵ میلیارد تومان اعتبار برای رفع نیاز بیماران کلیوی تجهیز و ساخته شده است.

img09280569


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت