img10160294

کد خبر : 129848

تاریخ انتشار : ۱۱:۵۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۴

نامه سرگشاده کارکنان بنیاد رودکی خطاب به جنتی

چگونه فردی که تفاوت موسیقی کافه‌های لاله‌‎زار و موسیقی فاخر را نمی‌داند در فرهنگ نقش‌آفرین باشد؟

در پی ماجراهای عیجب و غریب اخیر در تالار وحدت، جمعی از کارکنان بنیاد رودکی نامه سرگشاده‌ای را خطاب به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد منتشر کردند؛ متن کامل این نامه را در ادامه می‌خوانید.

در پی ماجراهای عیجب و غریب اخیر در تالار وحدت، جمعی از کارکنان بنیاد رودکی نامه سرگشاده‌ای را خطاب به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد منتشر کردند؛ متن کامل این نامه را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش  گفتمان نیوز به نقل از  خبرگزاری دانشجو، در پی ماجراهای عجیب و غریب اخیر در تالار وحدت، جمعی از کارکنان بنیاد رودکی نامه سرگشاده‌ای را خطاب به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد منتشر کردند. آنان در این نامه ضمن اعتراض به وقایع اخیر در این مکان فرهنگی، از قبیل رونمایی از یک خودروی خارجی تا اجاره‌ی سالن برای برگزاری مراسم غیر فرهنگی، از مدیریت ضعیف بنیاد رودکی انتقاد کردند. گفتنی است در روزهای اخیر عملکرد غیرفرهنگی و بعضاً کاسب‌کارانه‌ی مدیریت این بنیاد انتقادات فراوانی را در بدنه‌ی جامعه فرهنگ و هنر مملکت برانگیخته بود. متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای جنتی؛ وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام و احترام

حدود سه ماه از انتخاب آقای علی‌اکبر صفی پور به‌عنوان مدیرعامل بنیاد رودکی بر مبنای فعل‌وانفعالات خارج از حوزه‌ی فرهنگ و هنر و بنا به توصیه معاون منابع انسانی حضرت‌عالی و بدون توجه به ضجه‌های مردم فهیم آذربایجان شرقی می‌گذرد اگر بگوییم این سه ماه به‌قدر سه سال یعنی یک سال بیشتر از حکم ابلاغی ایشان  بر ما رفته به گزاف نگفتیم. هنوز بر ما روشن نیست اصرار در واگذاری مسئولیت بنیاد به فردی که امتحان خود را قبلاً پس داده و تصمیماتش داد ملتی را درآورده بود با چه هدفی بود. مگر نه اینکه بنیاد رودکی نهادی است که باید نقشی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به او در راستای عمل به وظایف فرهنگی و هنر ی اش واگذار نموده به‌درستی به انجام برساند و همان بنیادی باشد که قانون معین کرده و حضرت‌عالی هم  نقش آن را بارها و بارها و با واگذاری مسئولیتی چون اداره ارکسترهای جمهوری اسلامی ایران تأیید نمودید، ولی چه شد؟

 

وضعیت عجیب تالار وحدت و تبدیل شدن به سالن غذاخوری!

 

فردی بر مسند این بنیاد تکیه کرد که هنوز تفاوت نهاد عمومی با یک سازمان خصوصی را نمی‌داند و باید ساعت‌ها برایش از تفاوت ارکستر سمفونیک و ملی گفت و گفت فرق است بین موسیقی کافه‌های لاله‌زار و موسیقی فاخر این مرزوبوم. چطور ممکن است بنیاد در فرهنگ و هنر نقش‌آفرین باشد ولی عنان کار در دست افرادی باشد که هدف اول و آخرشان تکمیل کارنامه کاری خودشان است. مطمئن هستیم شما به‌مراتب بهتر از ما می‌دانید افرادی که در چارچوب فکری آنان  فرهنگ لقلقه ای بیش نیست و هنر ابزاری برای سود تجاری نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. شک نداریم حرمت امامزاده به متولی آن است.

 
اگر نگاهی به عملکرد ایشان در همین زمان اندک بیاندازیم و هزینه‌های مادی و معنوی هنگفتی که ایشان تا به امروز به بنیاد تحمیل نمودند به‌تنهایی در مقایسه با سایر ادوار بنیاد به رتبه اول دست خواهند یافت.

 


وقتی خودروی خارجی روی سن تالار وحدت می‌رود!

جناب آقای جنتی؛ ما نگران آینده بنیاد هستیم بنیادی که با تحمل تمامی مرارت‌ها و مشکلات و به‌واسطه‌ی تلاش کارکنان دلسوز به اینجا رسیده. بنیادی که به‌واسطه حمایت‌های درست جنابعالی به جایگاه  قابل قبولی رسیده اکنون به اسم رفع مشکلات مالی هر تصمیم غلطی را می‌گیرند و به نام کسان دیگر تمام می‌کنند. ما به  هنرمندان حق می‌دهیم در این نابسامانی نگران باشند.

جناب آقای جنتی عزیز امروز که ریاست جمهوری اسلامی ایران نگران یاس و ناامیدی در قلوب مردم هستند و می‌گویند خدا نیامرزد افرادی را که تزریق یاس و نا امیدی در قلوب مردم می‌کنند چرا باید شرایطی از دل دولت محقق شود که نگرانی در دل جامعه ایجاد شود و برای بقا یک نفر با سلیقه‌هایش جماعتی را دچار یاس کرد.

از روی دلسوزی و علاقمندی عرض می نماییم مدیری که مدیریت در مکان‌های هنری این‌چنینی را درک نکرده و رفتار درست در این محل‌ها را نمی‌داند نمی‌تواند در هنر این مرز بوم نقش‌آفرین بوده و یک جریان باشد. تا دیر نشده کاری بکنید

سرچشمه شاید گرفتن به بیل        چو پر شد نشاید گرفتن به پیل
 

کارکنان بنیاد فرهنگی و هنری رودکی 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت