copy-of-oghaf

کد خبر : 130422

تاریخ انتشار : ۸:۱۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۷

عابد : ترویج فرهنگ موقوفات عاشورایی یکی از اهداف اوقاف است/ اجرای امینانه نیات واقفان در ۲۹۵۶ امامزاده

گفتمان نیوز: قائم مقام سازمان اوقاف با بیان اینکه باید از فرصت تبلیغاتی ایام محرم برای ترویج فرهنگ وقف بهره برداری کرد خواستار ترویج موقوفات عاشورایی و نیات مرتبط با فرهنگ عزاداری و ترویج شعائر و اهداف نهضت وقیام امام حسین (ع) شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مهندس عبدالرضاعابد پیش از ظهر امروز در بازدید سر زده از ستاد قرارگاه سوگواره بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف  در جمع اعضای ستاد با عرض تسلیت فرارسیدن ایام محرم حسینی یکی از دغدغه های سازمان اوقاف را بهره گیری مطلوب از فرصت محرم برای ترویج فرهنگ موقوفات عاشورایی دانست و افزود: یکی از اهداف قیام اباعبدالله الحسین(ع) ایستادگی و پایداری در برابر ظلم و اقامه امر به معروف و نهی از منکر است، بر این مبنا سازمان اوقاف باید با بهره گیری مطلوب از فرصت محرم و مجالس عزاداری ترویج سنت حسنه وقف و نیات مرتبط با عزاداری، عاشورا و ترویج معارف نهضت حسینی را با قدرت و قوت پیگیری نماید.

وی با اشاره به اینکه ماه محرم زمینه ساز ایجاد موقوفات عاشورایی و محرمی است تصریح کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی یکی از برنامه هایی است که بصیرت حسینی و ایستادگی در برابر ظلم و ستم را در امامزادگان ترویج می کند. قائم مقام سازمان اوقاف با قدردانی از تلاش اعضای ستاد سوگواره بصیرت عاشورایی خاطرنشان کرد: تلاش و تکاپوی ستاد قرارگاه بصیرت عاشورایی درستاد سازمان اوقاف بعنوان الگو در ادارات استانی هم مورد توجه قرار می گیرد و موجب تحرک و پویایی و نشاط می شود.

عابد شناسایی نقاط قوت و ضعف طرح بصیرت عاشورایی را خاطرنشان کرد و افزود: برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی و انجام اقدامات فرهنگی و قرآنی در بیش از ۲۹۵۶ امامزاده و بقعه متبرکه موجب اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است.

81295854-5923556


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت