111111111111_64273

کد خبر : 131860

تاریخ انتشار : ۱۲:۴۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۸

سازگارنژاد، در نشست خبری تشریح جزئیات برگزاری هفدهمین مسابقه ملی مهارت، بیان کرد:

راهیابی ۴۹۲ نفر از مهارت آموزان به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت/ مسابقات ملی و جهانی مهارت، فرصت ارزیابی بهتر را به ما می‌دهد تا به شکل سازنده ‌تری در مسیر مهارت آموزی گام برداریم

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از برگزاری این مسابقات، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای می باشد.

 

 

به گزارش گفتمان نیوز، نشست خبری تشریح جزئیات برگزاری هفدهمین مسابقه ملی مهارت، صبح امروز سه شنبه ۲۷ مهر ماه ۹۵، با حضور محمد امین سازگارنژاد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن اجتماعات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد.

 

82026722-70635851

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمد امین سازگارنژاد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

محمد امین سازگارنژاد، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در ابتدای این نشست خبری، از راهیابی ۴۹۲ نفر از مهارت آموزان به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: در این دوره از مسابقات ۲۶ هزار و ۴۷۰ نفر به مرحله‌ شهرستانی، ۵۰۰۰ نفر به مرحله‌ استانی و ۴۹۲ نفر به مرحله کشوری راه یافتند که از مجموع ۴۹۲ برگزیده کشوری، ۶۱ نفر زن و ۴۳۱ نفر مرد هستند.

 

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات ملی مهارت، موجب ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی در میان جوانان، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت و ایجاد بستر مناسب برای افزایش مهارت‌های حرفه‌ای تا سطح جهانی می شود.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: هدف از برگزاری این مسابقات، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای می باشد.

 

سازگارنژاد، تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (WSI) در راستای تحقق راهبرد حضور موثر در عرصه‌های بین المللی به عنوان عضو سازمان جهانی مهارت هر سال در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی، مسابقات ملی مهارت را با حضور استعدادهای برتر مهارتی که عمدتا جوانان زیر ۲۱ سال هستند برگزار و هر دو سال یکبار نیز برگزیدگان مسابقات ملی را به مسابقات جهانی اعزام می کند.

 

وی گفت: برگزیدگان نهایی شانزدهمین و هفدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی در رشته‌های منتخب به چهل و چهارمین مسابقات جهانی مهارت که در سال ۲۰۱۷ در امارات متحده عربی برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: در مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۵ برزیل، از میان ۷۸ کشور شرکت کننده در رقابتها ایران رتبه ششم را به خود اختصاص داد که امیدواریم در این دوره این رتبه ارتقا یابد.

img08501117

 

سازگارنژاد، ادامه داد: مسابقات ملی و مسابقات جهانی مهارت، فرصت ارزیابی بهتر را به ما می‌دهد تا به شکل سازنده‌تری در مسیر مهارت آموزی گام برداریم.

 

وی اظهار داشت: امیدوارم مدال آوران دوره قبل و جوانان ماهر برگزیده در این دوره از مسابقات با کمک صاحبان صنایع، اصناف و فعالان بخش خدمات توانمندی لازم را برای شرکت در دوره‌های آمادگی کسب کنند.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مهارت آموزی با بهره‌وری، پایداری شغل و رشد و توسعه ارتباط مستقیمی دارد از این رو مهارت آموزی، برای شاغلان خرد که به دنبال پایداری مشاغل هستند، بیکاران جویای کار و فارغ التحصیلان امری ضروری به شمار می‌رود.

 

سازگارنژاد، تصریح کرد: در گذشته فرد بدون داشتن مهارت فنی خاصی می‌توانست به کار خود ادامه دهد ولی امروز برای سرشماری آمار هم فرد باید مهارت استفاده از اینترنت را داشته باشد.

 

82202041-70963282

 

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در پایان سخنان خود، از جوانان علاقه‌مند به تولید محتوای الکترونیکی برای شرکت در این جشنواره دعوت کرد و گفت: همه افرادی که توانایی تولید محتوای الکترونیکی دارند، می‌توانند در این رقابت شرکت کنند و امیدواریم که همراهی و هم‌افزایی بین دستگاهی را در این رویداد بزرگ شاهد باشیم.

 

13940324152541235490664

 

 

حمیدرضا ثابت‌نژاد، مسئول برگزاری هفدهمین دوره مسابقه ملی مهارت

حمیدرضا ثابت‌نژاد، مسئول برگزاری هفدهمین دوره مسابقه ملی مهارت، در ادامه این نشست خبری، از برگزاری این دوره از مسابقات در تاریخ ۲ تا ۵ آبان خبر داد و گفت: برای این دوره از مسابقات، ۴۶ هزار و ۲۴۴ نفر شرکت کردند که ۲۶ هزار و ۴۷۰ نفر در مرحله شهرستان‌ها، هزار و ۲۷ نفر در مرحله استانی و در نهایت ۴۹۲ نفر برای شرکت در مسابقه ملی برگزیده شدند.

 

وی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان نهایی در این دوره نسبت به شانزدهمین دوره این مسابقات ۲۱ درصد رشد داشته است، گفت: این رشد نشان می‌دهد فعالیت‌های فرهنگ‌سازی در جهت ترغیب جوانان به مهارت آموزی تاثیر گذار بوده است.

 

مسئول برگزاری هفدهمین دوره مسابقه ملی مهارت اظهار کرد: بیشترین شرکت‌کنندگان در این دوره، بیان داشت: از استان تهران با ۳۱ شرکت کننده و بیشترین رشته مورد نظر مربوط به فعالیت‌های مد با ۲۸ نفر است.

 

ثابت ‌نژاد، با اشاره به مراکز برگزاری این مسابقات نیز گفت: مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی‌وحرفه‌ای در کرج با ۱۶رشته، مرکز تخصصی خودروی ۹ دی پیکان شهر با ۳ رشته، مرکز شماره یک شهید خدایی البرز با ۵ رشته و مرکز شماره سه شهید رهبری کرج با ۵ رشته مراکز برگزاری این مسابقات هستند.

 

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: امیدوارم مسابقات ملی مهارت طی سال های آینده از سوی بخش خصوصی برگزار شود و سازمان فنی‌وحرفه‌ای نقش نظارتی خود را ایفا کند.

 

88_61843

 

 

گفتنی است، هفدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت دوم لغایت پنجم آبان‌ ماه در چهار مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای البرز، مرکز تخصصی آموزش فنی و حرفه‌ای خودرو ۹ دی، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای البرز و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره سه شهید رهبری برگزار خواهد شد.

 

برگزیدگان این دوره از مسابقات و مدال آوران چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۵ برزیل، به اردوهای آماده سازی راه یافته و پس از گذراندن دوره‌های مهارتی و کسب توانمندی‌های لازم به مسابقات ۲۰۱۷ ابوظبی اعزام خواهند شد.

 

4393663_290


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت