lhl2cspefzvw

کد خبر : 132094

تاریخ انتشار : ۱۰:۴۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۹

بزرگ‎ترین خیانت به آموزش و پرورش

گفتمان نیوز: مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور خانواده، انجمن اولیا و مربیان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی سر مسائل اجرایی بسیار سطح پایین انرژی آموزش و پرورش را می‎گیرد، گفت: مجلس بزرگ‎ترین خیانت را به آموزش و پرورش می‎کند.

به گزارش گفتمان نیوز، علی اصغر احمدی ظهر دیروز در مراسم هفته پیوند اولیا و مربیان اظهار کرد: من به صراحت اعلام می‎کنم که مجلس شورای اسلامی بزرگ‎ترین خیانت را به آموزش و پرورش می‎کند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی سر مسائل اجرایی بسیار سطح پایین انرژی آموزش و پرورش را می‎گیرد، اذعان کرد: بنده آزاد هستم که بگویم، یک نهاد قانون‎‌گذاری بزرگ‎ترین خائن به تعلیم و تربیت است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور خانواده، انجمن اولیا و مربیان تصریح کرد: به عنوان کسی که دردش تربیت بچه‎ها است، فرصت‌‎ها از بین می‎رود و برنامه‎ریزی‎ها و مدیریت سر چنین مطالبات سطح پایین مختل می‎شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه ما در زمینه اینکه برای دانش‎آموزان و بچه‎ها کار می‎کنیم، فصل مشترکی داریم، اضافه کرد: محور و نقطه اتکا و تمرکز ما، بچه‎ها هستند.

احمدی با بیان اینکه ما باید در اصل کارنامه خود را بر روی شخصیت این دانش‎آموزان ثبت و تحویل خداوند دهیم، افزود: این بچه‎ها گواهان عینی ما در روز قیامت خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه مهم‎ترین تکلیف کشور یعنی آدم سازی بر دوش ما است، یادآور شد: اما متاسفانه در همه دولت‎ها مشاهده شده که مسائل دیگر همچون مسائل اقتصادی، سیاسی، مسائل نفت و … بسیار پر اهمیت‎تر از تعلیم و تربیت تلقی شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور خانواده، انجمن اولیا و مربیان با بیان اینکه باید بهترین و بالاترین توان را در تربیت دانش‎آموزان و بچه‎ها به کار گرفت، ادامه داد: باید در زمینه تربیت هم‎فکری‏‌هایی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ما باید در زمینه تربیت دانش‎آموزان هماهنگی داشته، دست در دست هم دهیم و با هم افزایی گام‎هایی برداریم، ابراز کرد: من می‎دانم که نمی‎دانیم تربیت چیست در حالی که باید وظایف خود را در این راستا بدانیم.

احمدی تربیت را زمینه سازی برای رشد همه جانبه شخصیت فرد دانست و گفت: اگر تربیت به شکل صحیحی محقق شود استعدادهای بالقوه دانش‎آموزان نمی‎سوزد.

وی با تاکید بر اینکه باید تربیت را با این هدف که لطمه‎ای به بچه‎ها نزنیم باید بشناسیم، خاطرنشان کرد: چرا که این بچه‎ها روزی به نقطه‎ای می‎رسند که افتخار بشریت خواهند بود.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور خانواده، انجمن اولیا و مربیان با بیان اینکه متاسفانه مشکل اینجاست که ما به بچه‎‌ها آسیب می‏‌زنیم و در بسیاری از مواقع با یک خیر خواهی ظاهری دست و پای کودک را بسته و مانع رشد وی می‎شویم.

 

*سعدی و حافظ در سیستم آموزشی ما سعدی و حافظ نمی‏‌شدند

وی با اشاره اینکه اگر سعدی و حافظ در سیستم تعلیم و تربیت ما بودند هرگز سعدی و حافظ نمی‎شدند، افزود: بسیاری از افراد که به جایی رسیده‎اند خود را از قید این سیستم رها کردند.

احمدی ادامه داد: امروز در شرایطی قرار داریم که بسیاری از افراد در سردرگمی و سرگردانی به سر می‎برند.

وی با بیان اینکه امروز بزرگ‎ترین و اصلی‎ترین مشکلات خانواده‎ها سرگردانی اعضای خانواده در مقابل هم است، اظهار کرد: در گذشته یک الگوی سلطه‎گرانه همچون پدرسالاری در خانواده‎ها وجود داشت که امروز این الگوها از بین رفته و مردم نمی‎دانند چگونه با یکدیگر رفتار کنند.

 

منبع: فارس


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت