اگر می خواهیم مشکلات حل شود باید کار را به کاردان بسپاریم/ من حق ندارم در جایی که کارشناس نیستم نظر بدهم

کد خبر : 132323

تاریخ انتشار : ۹:۱۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱

دکتر پزشکیان، در دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت و ساز، بیان کرد:

اگر می خواهیم مشکلات حل شود باید کار را به کاردان بسپاریم/ من حق ندارم در جایی که کارشناس نیستم نظر بدهم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کیفیت چیزی است که در جامعه ما گم شده و در صادرات نیز به پایداری آن نگاه نمی کنیم و فقط به دنبال سود بیشتر هستیم.

به گزارش گفتمان نیوز، دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت و ساز، به همراه اجرای پانل های تخصصی، با حضور کارشناسان ارشد کشور، امروز شنبه ۱ آبان ماه ۹۵، در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار شد.

 

دکتر مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

دکتر مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در این همایش گفت: ما بدون نقشه راهبردی نمی توانیم به اهداف و نتایج مشخصی برسیم و همواره باید در همه کارها نقشه راهبردی پیش رو داشته باشیم.

 

وی افزود: اگر می خواهیم مشکلات حل شود باید کار را به کسی بدهیم که کاردان است تا مشکلات را شناسایی و سپس راهکارهای لازم را ارائه کند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه من حق ندارم در جایی که کارشناس نیستم نظر بدهم، تاکید کرد: مشکل ما در جامعه این است که اگر کسی سمتی می گیرد، خود را مجاز می داند که در همه مسائل رهنمودهایی را مشخص کند.

 
دکتر پزشکیان، ادامه داد: نباید با حرف کسی که تخصص ندارد، جاده یا ساختمان ۳۰ طبقه بسازند.

 
وی با بیان اینکه راه درست را باید از کارشناس پرسید، اظهار داشت: در کوچه ۸ متری ساختمان چندین طبقه می سازند و به انجام این کار افتخار می کنند و می گویند ما می توانیم. توانستن اگر بدون آگاهی باشد سبب بیراهه رفتن می شود.

 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو، بیان داشت: کار درست را بایستی صحیح انجام داد و کار غلط را اگر هم باکیفیت انجام دهیم افتخار نیست.

 
دکتر پزشکیان، گفت: کسی که رهبر یک سازمان است باید نگاه عمیقی داشته باشد و ایده آل ها را ببیند. اگر فرد جلودار، قله را نبیند و راه را هم بلد نباشد، نمی تواند به موفقیت برسد.

 

وی ادامه داد: در دولت گذشته گفته می شد، خیلی کارها کرده ایم اما باید توجه داشت، خیلی کار کردن کافی نیست بلکه باید بگویند ما می خواستیم چه کاری انجام دهیم و چه کارهایی تاکنون انجام شده است.

 

دکتر پزشکیان تصریح کرد: سوال مهم این است که آیا مشتری از آنچه می سازیم راضی است یا خیر، زیرا در جهان کنونی رضایت مشتری حرف اول را می زند.

 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: در دنیا به دنبال آن هستند که مشتری را راضی کنند. من به عنوان یک سیاستمدار، باید طوری رفتار کنم که بلندگوی افرادی که به من رأی داده اند، باشم تا حق آنان استیفا شود.

 
وی ادامه داد: نباید به مشتری نگاهی توأم با بی احترامی داشت، بلکه باید با دید تکریم و احترام به آنها نگاه کرد.

 
دکتر پزشکیان، گفت: اگر در جامعه ای زندگی کنیم که کسی ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد و دیگری یک میلیون، با این شرایط اداره آن جامعه سخت خواهد بود.

 

وی ادامه داد: نمی توان تنها شعار داد که هدف ما رضایت مردم است بلکه باید در عمل این را ثابت کنیم و بایستی بدانیم که مردم رفتار ما را بهتر از گفتار ما درک می کنند.

 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در پایان سخنان خود گفت: کیفیت چیزی است که در جامعه ما گم شده و در صادرات نیز به پایداری آن نگاه نمی کنیم و فقط به دنبال سود بیشتر هستیم.

 

گفتنی است، دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت و ساز، با هدف رشد، ارتقای کیفیت و استاندارد سازی در ساخت و ساز، با حضور کارشناسان ارشد کشور، در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی برگزار گردید.

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت