حل اختلاف اوقاف و منابع طبیعی فارس بر سر ۵۰۰ هزار هکتار زمین

کد خبر : 132383

تاریخ انتشار : ۷:۱۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۳

حل اختلاف اوقاف و منابع طبیعی فارس بر سر ۵۰۰ هزار هکتار زمین

گفتمان نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس ، فارس را در تعیین تکلیف اراضی اختلافی میان دو سازمان اوقاف وجنگلها در کشور رکورد دار معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با بیان اینکه تاکنون اختلاف بین اوقاف و منابع طبیعی در این استان بر سر ۵۰۰ هزارهکتار زمین در نقاط مختلف مرتفع شده است، فارس را در تعیین تکلیف اراضی اختلافی در کشور پیشگام معرفی کرد.

مهرزاد بوستانی گفت: اختلاف بین سازمان‌های اوقاف و جنگل‌ها و مراتع کشور، طی سال‌های طولانی ادامه داشته و دارد.

وی اضافه کرد: برای حل اختلاف بر سر این اراضی، تفاهم‌نامه‌ای بین دو سازمان مبادله و اقدامات مشترکی توسط این دو سازمان انجام شد.

بوستانی ادامه داد: استان فارس بعد از خراسان رضوی، دارای بیشترین اراضی موقوفه کشور است و خوشبختانه با اقدامات مناسبی که انجام شد، اختلاف در مورد ۵۴۰ هزار هکتار اراضی، رفع شده است.

وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده، ۳۴ هزار هکتار از این اراضی سهم موقوفات و ۳۵۰ هزار هکتار نیز سهم منابع طبیعی شده است که حدود ۱۱۰ هزار هکتار از آن به‌عنوان مستثنیات افراد تعیین تکلیف شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس به‌عنوان مدیر برتر در حل اختلاف اراضی منابع‌طبیعی و موقوفه شناخته شده و از وی قدردانی شده است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت