پنج کتاب ایرانی در فهرست آثار برگزیده کتاب‌خانه مونیخ ۲۰۱۶

کد خبر : 132394

تاریخ انتشار : ۷:۳۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۳

سهم کانون دو کتاب است

پنج کتاب ایرانی در فهرست آثار برگزیده کتاب‌خانه مونیخ ۲۰۱۶

گفتمان نیوز: دو کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه با سه کتاب دیگر ناشران ایرانی به فهرست کتاب‌های برگزیده کتاب‌خانه مونیخ آلمان سال ۲۰۱۶ راه یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دو عنوان کتاب، «زیبا صدایم کن» نوشته‌ی فرهاد حسن‌زاده و «اسب و سیب و بهار» نوشته‌ی احمدرضا احمدی وارد این کاتالوگ شده این درحالی است که سهم ایران در کاتالوگ سال ۲۰۱۶ پنج عنوان کتاب است.

هم‌چنین کتاب‌های «کارنامه‌ات را قایم کن» نوشته‌ی معصومه انصاریان از نشر پیدایش، «ساندویچ ساز مودم اسبی‌باف»، نوشته‌ی مهدی رجبی از نشر افق، «دوست بزرگ» نوشته‌ی بابک از کتاب نیستان وارد این کاتالوگ شده‌اند.

کتاب‌خانه بین‌المللی مونیخ ویژه نوجوانان با بیش از پنجاه سال سابقه فعالیت و نیز بیش از ۵۰۰هزار عنوان کتاب از سراسر جهان، شهرت دیرینه‌ای دارد.

این کتاب‌خانه هر سال مجموعه‌ای با عنوان White Ravens منتشر می‌کند. کتاب‌ها از کشورهای مختلف از سوی متخصصان ادبیات کودک و بر اساس شیوه‌های نوآورانه در متن و تصویر بررسی و انتخاب می‌شود.

بر اساس این خبر، عنوان کتاب‌ها به همراه مشخصات آن‌ها و خلاصه‌ای از کتاب در این مجموعه منعکس شده است. کاتالوگ امسال شامل۲۰۰ عنوان کتاب از ۶۰ کشور جهان است که به ۴۲ زبان منتشر شده‌اند.

 

لینک خبر

پنج کتاب ایرانی در فهرست آثار برگزیده کتاب‌خانه مونیخ ۲۰۱۶


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت