بیانیه ناشر کتاب «هنر آشپزی»

کد خبر : 132472

تاریخ انتشار : ۷:۰۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴

بیانیه ناشر کتاب «هنر آشپزی»

گفتمان نیوز: یکم آبان ماه، هفتمین سالگرد درگذشت رزا منتظمی است؛ نویسنده‌ کتاب مشهور «هنر آشپزی»

یکم آبان ماه، هفتمین سالگرد درگذشت رزا منتظمی است؛ نویسنده‌ کتاب مشهور «هنر آشپزی» که بعد از گذشت ۵۲ سال به چاپ ۵۱ام رسیده و سال‌هاست از آن به‌عنوان مرجع اصلی آشپزی انواع غذاهای ایرانی و فرنگی یاد می‌شود. شهرت بالای این کتاب، توجه سودجویان بازار کتاب را جلب کرده و موجب شده نمونه تقلبی آن وارد بازار شود. به همین دلیل ناشر این کتاب یعنی «کتاب ایران» با انتشار بیانیه‌ای ضمن آگاهی‌رسانی دراین‌باره، کتاب‌فروشی‌هایی که نسخه اصلی کتاب را می‌فروشند، معرفی کرد:

«در سال‌های اخیر، کتاب «هنر آشپزی» نوشته رزا منتظمی، به‌صورت غیرقانونی چاپ شده و نسخه کپی آن، پخش و در برخی مراکز عرضه کتاب و کالاهای فرهنگی به فروش رسیده است. انتشارات کتاب ایران بر خود لازم می‌داند ضمن آگاهی‌رسانی درباره این معضل فرهنگی و اجتماعی، کتاب‌فروشی‌هایی که نسخه اصلی کتاب را با کیفیت مناسب و به‌صورت قانونی عرضه می‌کنند، معرفی کند: کتاب‌فروشی کتاب ایران، چشمه، آگاه، کتا‌ب‌سرای برات، مدرسه و ۱۶ مرکز دیگر در تهران و شهرستان‌ها که از طریق تماس با شماره ۰۲۱۸۸۰۳۳۲۵۸ می‌توان از نام و آدرس آن‌ها اطلاع حاصل کرد. همچنین لازم به ذکر است این کتاب هیچ‌گونه نسخه الکترونیک (فایل، سی‌دی، نرم‌افزار و…) ندارد و موارد موجود با نام مشابه از منبع اصلی نیستند و غیرقانونی محسوب می‌شوند.»

گفتنی است کتاب هنر آشپزی یکی از معروف‌ترین کتاب‌های فارسی‌زبان است که تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. در این کتاب دو جلدی بیش از ۱۷۰۰ دستور غذای ایرانی و فرنگی وجود دارد. گفته می‌شود این کتاب در دوران جنگ به دلیل کمبود کاغذ و مشکلات چاپ در ایران و برای جلوگیری از فروش به‌صورت بازار سیاه، با دفترچه بسیج اقتصادی فروخته می‌شده است.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت