01-yazd-rangmagazine

کد خبر : 132521

تاریخ انتشار : ۸:۳۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴

غریب ‌پور، در نشست خبری هفته تصویرگری، بیان کرد:

آروزی ما این است که تصویرگری به فضای واقعی خود برگردد/ شعار امسال هفته تصویرگری «آداب حرفه‌ای پیمان مشترک است» می باشد

دبیر علمی هفته تصویرگری گفت: در حوزه گرافیک دیزاین خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر وارد حوزه کودک و نوجوان شوند محلی برای رقابت نیست؛ اما آروزی ما این است که تصویرگری به فضای واقعی خود برگردد.

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی گفتمان نیوز، نشست خبری هفته تصویرگری، ظهر امروز سه شنبه ۴ آبان ماه ۹۵، با حضور کمال طباطبایی مدیرعامل انجمن تصویرگران ایران، کیانوش غریب ‌پور دبیر علمی هفته تصویرگری، پاشایی مدیر اجرایی هفته تصویرگری و جمعی از اصحاب رسانه، در تالار استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

 

 %da%a9%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%b4-%d8%ba%d8%b1%db%8c%d8%a8-%d9%be%d9%88%d8%b1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کیانوش غریب ‌پور، دبیر علمی هفته تصویرگری

کیانوش غریب ‌پور، دبیر علمی هفته تصویرگری، در ابتدای این نشست خبری گفت: هفته تصویرگری رویدادی است که در سال‌های قبل در برنامه انجمن تصویرگران بوده که امسال برنامه‌های متعددی با تاکید بر حرفه تصویرگری خواهیم داشت و در واقع این دوره از هفته تصویرگری مفصل‌ تر از همیشه برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: برگزاری ۵ نمایشگاه در تمام گالری‌های خانه هنرمندان، اکران فیلم، برگزاری گردهمایی افتتاحیه و اختتامیه هفته تصویرگری و همچنین برگزاری چهار نشست از جمله برنامه‌های این هفته است که از ۷ آبان به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

 

n00032879-b

 

 

دبیر علمی هفته تصویرگری، پیرامون نمایشگاه «ما تصویرگر هستیم»، اظهار داشت: در این نمایشگاه ۱۴۸ اثر به نمایش گذاشته می‌شود و تاکید کردیم که تصویرگران جدیدترین کارهایشان را ارائه دهند. جهان تازه تصویرگری یکی دیگر از نمایشگاه‌ها است که به شرایط جدید حرفه تصویرگری در جهان می‌پردازد. جهان دیزاین، جهان افسون و جهان کمیک از جمله این نمایشگاه‌ها به شمار می‌رود.

 

غریب ‌پور، یادآور شد: نمایشگاه «کلانتری که تصویرگر بود» یکی دیگر از نمایشگاه‌های این هفته است که تاکیدی بر روی جنبه‌های تصویرگری پرویز کلانتری دارد.

 

وی در ادامه بیان داشت: رویداد مهم امسال اهدای نشان آبان امسال است که انجمن تصویرگران به ۴ نفر در ۴ شاخه نشان حرفه‌ای تصویرگری اهدا خواهد کرد در واقع کسانی این نشان را می‌گیرند که در ۴  شاخه تصویرگری زمینه ارتقاء را فراهم کرده‌اند. ضمن اینکه پوستری برای این نشان طراحی شده که به زودی رونمایی می‌شود.

 

82163132-70890436

 

 

دبیر علمی هفته تصویرگری، خاطرنشان کرد: در حوزه گرافیک دیزاین خیلی‌ها فکر می‌کنند اگر وارد حوزه کودک و نوجوان شوند محلی برای رقابت نیست اما آروزی ما این است که تصویرگری به فضای واقعی خود برگردد.

 

غریب پور، پیرامون انتخاب آثار پرویز کلانتری برای نمایشگاه گفت: هنرمند فقید پرویز کلانتری از تصویرگران خوب بود که سال‌های اخیر بیشتر وارد نقاشی شد. بخش عمده‌ای از تصویرهای کتاب‌های درسی دوره کودکی ما را او خلق کرده بود. بعد از درگذشت وی انجمن تصویرگران می‌خواست نمایشگاهی از آثار وی برگزار کند اما شرایط فراهم نشد لذا این نمایشگاه در دل هفته تصویرگری برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به برنامه اختتامیه هفته تصویرگری گفت: اختتامیه در روز جمعه ۱۴ آبان ساعت ۱۶ برگزار می‌شود که در این روز انجمن تصویرگران به ۱۰ نفر از کسانی که حضورشان برای انجمن مهم است عضویت افتخاری می‌دهد؛ همچنین اهدای نشان آبان و اعلام روز تصویرگری از برنامه‌های روز اختتامیه خواهد بود.

 

دبیر علمی هفته تصویرگری، با اشاره به شعار امسال هفته تصویرگری، بیان داشت: «آداب حرفه‌ای پیمان مشترک است» شعار امسال است که به حقوق تصویرگر و سفارش‌دهنده در قبال هم می‌پردازد.

 

23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

غریب ‌پور، پیرامون برگزاری دو سالانه تصویرگری گفت: این رویداد هنری مربوط به وزارت ارشاد است و می‌تواند خودش انجام بدهد. البته فضای تجسمی اگر بتواند مشکلات روزمره‌اش را حل کند شاهکار کرده است با این حال ما درصدد بازگرداندن دو سالانه به جایگاه اصلی هستیم.

 

files-news-a-37c7d90aae09d44bd6f2b5d5fca9b5764

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کمال طباطبایی، مدیرعامل انجمن تصویرگران ایران

کمال طباطبایی، مدیرعامل انجمن تصویرگران ایران، در ادامه این نشست خبری گفت: روز تصویرگری را امسال برگزار می‌ کنیم و سال آینده را نیز مصوب خواهیم کرد که در این روز مراسم خاصی برگزار کنیم.

 

وی در ادامه، از راه اندازی موزه تصویرگری خبر داد و اظهار داشت: تشکیل یک موزه برای تصویرگران و تصویرهای برتر از سال‌ها پیش و از دوره ای که محسن پرویز معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، توسط انجمن تصویرگران پیگیری شده است. سال گذشته نیز، جلسه‌ای با آقای قالیباف برگزار شد؛ اما در جلسه اخیری که با شهرداری منطقه ۱۲ داشته ایم به ما این قول مساعد داده شده که یک خانه تاریخی در این منطقه در اختیار انجمن تصویرگران قرار بگیرد.

 

imagehandler-ashx

 

مدیرعامل انجمن تصویرگران ایران گفت: ما تاکنون دو جلسه با شهردار تهران و همچنین شهردار منطقه ۱۲ داشته ایم که با توجه به تمرکز بافت تاریخی تهران در این منطقه و وجود بناهای ارزشمند در آن، فضایی را به موزه تصویرگری اختصاص دهند، اما هنوز این مکان جانمایی نشده است.

 

طباطبایی، به برنامه های مختلفی همزمان با هفته تصویرگری در خانه هنرمندان برگزار می‌شود، اشاره کرد و بیان داشت: امسال به طور گسترده‌تر و متنوع‌تری به هنر تصویرگری پرداخته شده است. قرار است همزمان با هفته تصویرگری که از هفتم تا چهاردهم آبان ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود، به طور نمادین مراسم بزرگداشت «روز تصویرگر» را برگزار کنیم تا بتوانیم سال آینده این روز را به تصویب برسانیم و در تقویم ملی کشور خود ثبت کنیم.

 

fmxydyvmbj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیرعامل انجمن تصویرگران ایران، در پایان سخنان خود، پیرامون اینکه آیا نمایشگاه هایی که همزمان با هفته تصویرگری در تهران برگزار می‌شود در شهرهای دیگر هم به نمایش در می آید؟ اظهار داشت: سال گذشته نمایشگاه «هزار و یک شب» را علاوه بر تهران، در شهرهای دیگر هم برگزار کردیم. امسال هم با موزه هنرهای معاصر اصفهان توافق کرده ایم تا نمایشگاه هایی که همزمان با هفته تصویرگری در تهران اجرا می شود، در این شهر هم به اجرا درآید.

 

گفتنی است، هفته تصویرگری از ۷ تا ۱۴ آبان ماه سالجاری، در خانه هنرمندان تهران برگزار می گردد.

06d21a26b02ee589163888d5445398be


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت