635954000917998903

کد خبر : 132570

تاریخ انتشار : ۱۱:۵۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۴

مصلای تهران، میزبان اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب

گفتمان نیوز: اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب، همزمان با هفته کتاب از ۲۴ تا ۲۸ آبان ماه در شبستان مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‏شود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه، در این رویداد فرهنگی و اقتصادی صرفاً کتابفروشان (در اشکال سنتی و جدید) و موزعان و پخش‌کنندگان کتاب و صنایع و خدمات وابسته به پخش و فروش کتاب حضور خواهند داشت.

این نمایشگاه علاوه براینکه محمل مناسبی برای تعاملات میان فعالان عرصه پخش و فروش صنعت  نشر فراهم می‏کند، جاذبه لازم را برای دو حلقه دیگر نشر یعنی تولیدکننده (ناشران) و مصرف‌کننده (استادان دانشگاه، دانشجویان، پژوهشگران، عموم مردم و…) خواهد داشت.

هدف غایی نمایشگاه، تکرار بستر فروشگاهی نیست و  همان‌طور که از عنوان آن برمی‌آید، رویکردی تخصصی را مدنظر قرار داده است، هرچندکه امکان فروش را صرفاً برای کتابفروشان حاضر در نمایشگاه منع نمی‌کند و قصد دارد فرصت حضور در نمایشگاه را برای کتابفروشان و پخش‌کنندگان کتاب که تاکنون دسترسی کمتری به این امکان داشته‌اند، فراهم آورد.

حسین صفری دبیر اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب است که پیش از این در دوره‏های متعددی از نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و کتاب، مسئولیت‌های اجرایی و حضور داشته است.

اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب، با سرمایه‏گذاری بخش خصوصی، مشارکت مصلای تهران و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‏شود و بسترها و مجاری مهمی را برای همکاری و تعامل با نهادهای صنفی در حوزه نشر تعریف کرده است که جزئیات بیشتر آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

هم‎اکنون سایت نمایشگاه به نشانی www.dsbf.ir و کانال تلگرامی (https://telegram.me/DSBFair) و  اینستاگرام (https://www.instagram.com/dsbfair) آن فعال شده‏اند و آخرین اخبار و اتفاقات این رویداد را همراه با ستاد خبری نمایشگاه منعکس می‏کنند.

635954000917998903


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت