80

کد خبر : 132594

تاریخ انتشار : ۸:۴۷ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۵

مهندس برزگر، در مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، بیان کرد:

در سال های گذشته بخش عظیمی از جامعه از بابت پوشش بیمه ای نادیده گرفته شده بودند/ بیش از ۱۰ میلیون نفر از مردم فاقد بیمه را تحت پوشش قرار دادیم

در سال های گذشته بخش عظیمی از جامعه از بابت پوشش بیمه ای نادیده گرفته شده بودند/ بیش از ۱۰ میلیون نفر از مردم فاقد بیمه را تحت پوشش قرار دادیم

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی – بیمه گفتمان نیوز، مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، عصر امروز چهارشنبه ۵ آبان ماه ۹۵، با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمد جواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیران و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سازمان بیمه سلامت ایرانیان برگزار شد.

 

 index

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهندس بهمن برزگر، معاون خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران

مهندس بهمن برزگر، معاون خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران، در این مراسم گفت: یکی از بزرگترین دستاوردهای بیمه سلامت همگانی این بود که فرآیند فناوری اطلاعات بروز رسانی و زمینه حذف دفترچه های بیمه را فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به بندهای مصرح قانونی برای اجرای بیمه  سلامت همگانی گفت: همواره سعی کردیم جامعه فراموش شده فاقد بیمه را از سال ۷۴ به طرق مختلف پوشش دهیم؛ اما هیچ کدام از این حرکت ها دنباله دار و هماهنگ نبوده است.

 

635877692759419912

 

 

معاون خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران، افزود: همواره طی سال های گذشته بخش عظیمی از جامعه از منظر پوشش بیمه ای نادیده گرفته شده بودند.

 

مهندس برزگر، ادامه داد: در سال ۹۳ از محل درآمد یارانه ها و بودجه، موفق شدیم طرح بیمه همگانی را در برنامه های اولویت دار دولت قرار دهیم.

 

وی تصریح کرد: در سال ۹۳ هیات وزیران، وزارت رفاه را مکلف کرد و قرار شد سازمان بیمه سلامت این ماموریت را انجام دهد.

 

81681980-70032268

 

 

معاون سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: پوشش بیمه ای افراد در سال ۹۳ جز با توسل به فناوری اطلاعات غیرممکن بود.

 

مهندس برزگر، درباره جامعه هدف این طرح گفت: پیش فرض ما این بود که افراد فاقد بیمه افرادی بودند که نمی توانستند در مشارکت مالی همراه باشند. به همین خاطر بیمه همگانی را رایگان کردیم، زیرا اگر رایگان نبود اجرای بیمه همگانی ممکن نمی شد.

 

وی درباره نحوه بررسی اطلاعات افراد بیمه شده، گفت: برای این امر، دو شیوه داشتیم، نخست کدملی افراد را برای بررسی به وزارت رفاه دادیم و بر اساس آن مشخص شد از ۹ و نیم میلیون نفر ثبت نام شده، قریب به ۹۲ درصد سرانه درآمدی زیر یک میلیون تومان داشتند و ۵۰ درصد دارای ملک و اتومبیل نبودند و سفرخارجی نرفته بودند و اکثرا در حاشیه شهرها سکونت داشتند.

 

معاون خدمات بیمه ای سازمان بیمه سلامت ایران بیان داشت: یکی دیگر از بزرگترین دستاوردهای بیمه همگانی این بود که طی آن فرآیند فناوری اطلاعات بروز رسانی شد که این موضوع زمینه حذف دفترچه های بیمه را فراهم کرده است.

 

%d9%85%d9%87%d9%86%d8%af%d8%b3-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%b2%da%af%d8%b1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهندس برزگر، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه اجرای بیمه همگانی زمینه توفیق طرح تحول سلامت را فراهم کرد، گفت: بیش از ۱۰ میلیون نفر از مردم فاقد بیمه را تحت پوشش بردیم. از سوی دیگر همپوشانی های بیمه از همین طریق برطرف شد.

6db15376-0bfe-4ef2-8934-f677d9732cac


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت