%d9%be%d8%a7%d8%b4%d8%a7-%d8%a7%d8%b5%d9%84%d9%8a

کد خبر : 132605

تاریخ انتشار : ۹:۲۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۵

دکتر عباس‌ پاشا، در مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، بیان کرد:

پیش بینی کسری بودجه ۷۰۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۶

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پیش بینی بودجه‌ای ما در سال ۹۵، ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان بود، اما به ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت و ما را با چالش بیشتری مواجه کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی – بیمه گفتمان نیوز، مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، عصر امروز چهارشنبه ۵ آبان ماه ۹۵، با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمد جواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیران و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سازمان بیمه سلامت ایرانیان برگزار شد.

 

 22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکترغلامرضا عباس‌ پاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران

دکترغلامرضا عباس‌ پاشا، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران، در این مراسم، با اشاره به پیش بینی کسری بودجه ۷۰۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۶، گفت: امیدواریم با طرح انتشار اوراق که از دو هفته آینده قول عملیاتی شدن آن در فاز اول به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان داده شده و در حال انجام است، بتوانیم بخشی از بدهی‌های خود را با مراکز درمانی تسویه کنیم.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۳ با ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۴۷۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه شدیم.

 

banner-toseh_19509
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران، به بار مالی ناشی از بیمه رایگان همگانی و همگامی با طرح تحول و خرید خدمات از طریق ارزش نسبی و اجرای سطح ۲ و ۳ بیمه روستاییان اشاره کرد و گفت: در مجوع با بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان بدهی وارد سال ۹۴ شدیم.

 

دکترعباس‌ پاشا، با بیان اینکه پیش بینی بودجه‌ای ما در سال ۹۴، ۱۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود، در حالی که عملکرد بودجه‌ای ما ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان شد، افزود: در این شرایط منابع مصوب ما ۹۰۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که چالش ایجاد کرد و با کسری ۳۶۰۰ میلیارد تومانی مواجه شدیم و با محاسبه بدهی‌های سنواتی ما به کسری ۵۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

 

635989111853110251
 

وی به بار هزینه‌ای ناشی از رشد ۲۷ درصدی بیمه همگانی، رشد و ارتقای خدمات ۴۶ درصدی بیمه روستاییان، رشد شش درصدی بیمه سایر اقشار اشاره کرد و گفت: ما با کسری ۵۷۰۰ میلیارد تومانی وارد سال ۹۵ شدیم.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران، ادامه داد: پیش بینی بودجه‌ای ما در سال ۹۵، ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان بود، اما به ۱۵۰۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت و ما را با چالش بیشتری مواجه کرد. پیش بینی می‌کنیم در سال ۱۳۹۵، از محل طرح بیمه همگانی ۲۹۰۰ و از محل بیمه روستایی ۲۳۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه داشته باشیم. در این دو صندوق چالش جدی سرانه‌ای داریم.

 

7000
 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکترعباس‌ پاشا، در پایان سخنان خود، با اشاره به پیش بینی کسری بودجه ۷۰۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۶ بیان داشت: امیدواریم با طرح انتشار اوراق که از دو هفته آینده قول عملیاتی شدن آن در فاز اول به میزان ۲۰۰۰ میلیارد تومان داده شده و در حال انجام است بتوانیم بخشی از بدهی های خود را با مراکز تسویه نمائیم.

6db15376-0bfe-4ef2-8934-f677d9732cac

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت