galleryimages_11175-300x200

کد خبر : 132630

تاریخ انتشار : ۱۰:۳۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۵

دکتر محسنی بندپی، در مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، بیان کرد:

سوبسید را باید به خریدار خدمت بدهیم نه ارائه دهنده خدمت/ اجرای درست طرح تحول سلامت در اقتدار بیمه ها است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: معلولیت با تولد، بار روحی روانی بسیار بالایی برای خانواده ها ایجاد می کند و بار مالی برعهده دولت می گذارد. هزینه نگهداری یک معلول در مراکز بهزیستی ماهانه بالای ۱٫۵ میلیون تومان است.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی – بیمه گفتمان نیوز، مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، عصر امروز چهارشنبه ۵ آبان ماه ۹۵، با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمد جواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیران و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سازمان بیمه سلامت ایرانیان برگزار شد.

 

farhangnews_103910-295413-1417503980

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور

دکتر انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، در این مراسم گفت: ما در نظام سلامت کشور، در دولت تدبیر و امید سه اقدام اساسی را مد نظر قرار دادیم.

 

وی افزود: محور اول بحث پوشش بیمه همگانی سلامت بود. ما در بسیاری از مناطق محروم آنگونه که افراد را از بیمه بهره من کردیم نمی توانستیم سرمایه اجتماعی ایجاد کنیم و عدالت این گونه مفهوم پیدا می کند.

 

%d9%85%d8%b9%d9%84%d9%88%d9%84%db%8c%d9%862

 

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: موضوع دوم آگاه سازی مردم به حقوق خودشان بود. این موضوع بحث توانمندسازی بیمه شدگان شروع شد.

 

دکتر محسنی بندپی، با اشاره به اینکه کاهش پرداخت از جیب مردم، محور سوم ما بود، بیان داشت: این هزینه از مردم گرفته شد و سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت آن را متقبل شدند.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اگر می گوییم ۷۵ درصد هزینه های پرداختی به دوش سازمان های تامین اجتماعی و سلامت است، گزافه نگفتیم.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزود: متاسفانه منابع مالی در یک جاست اما تکالیف بر عهده دستگاههای دیگر است. سوبسید را باید به خریدار خدمت بدهیم نه ارائه دهنده خدمت.

 

57368545

 

 

دکتر محسنی بندپی، با بیان اینکه در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری همه موارد به خوبی مشخص شده است، گفت: اجرای درست طرح تحول سلامت در اقتدار بیمه ها است.

 

وی ادامه داد: ما در سازمان بهزیستی هم نگاه سلامت محور را نهادینه کردیم. امسال در ۹۵ غربالگری شنوایی سنجی، پوشش بیش از ۹۰ درصدی را داشتیم. ما در این زمینه ۱۵۰۰ نفر را برای کاشت حلزون یا جراحی را شناسایی کردیم که اگر این اقدام صورت نمی گرفت آنها ناشنوا می شدند یا عدم تکلم پیدا می کردند.

 

1928345

 

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: ما این موضوع را برای بینایی سنجی هم پیش بینی کردیم که از این هفته شروع شده و پیش بینی ما این است که در این زمینه هم پوشش بالای ۹۰ درصد داشته باشیم.

 

دکتر محسنی بندپی، با بیان اینکه سالانه ۳۰ هزار معلول بدنیا می آیند، گفت: غربالگری ژنتیک ازدواج از مباحث بسیار مهمی است که ما آن را آغاز کردیم.

 

وی افزود: معلولیت با تولد بار روحی روانی بسیار بالایی برای خانواده ها ایجاد می کند و بار مالی برعهده دولت می گذارد. هزینه نگهداری یک معلول در مراکز بهزیستی ماهانه بالای ۱٫۵ میلیون تومان است.

 

19-10-1386_image633354813170156250

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پایان سخنان خود گفت: با وجود برخی انتقادها نسبت به غربالگری ژنتیک که عنوان می شد ما مانع ازدواج می شویم، باید گفت؛ ما در هر استان یک شهر را به این منظور اختصاص دادیم.

 

image-artna_newspicture_14095521206696194_untitled-11-gif-w-10001

 

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت