ade887d0-9413-42cf-a507-7b94ce3f5aad

کد خبر : 132644

تاریخ انتشار : ۱۱:۱۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۵

دکتر ربیعی، در مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، بیان کرد:

بیمه ها جزء جدایی ناپذیر سیاست های رفاهی هستند/ بیمه ها طرح تحول سلامت را بیمه خواهند کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آنچه در زندگی مردم اثرگذار است ارتقای سرانه درمان است و معتقدم برگشت به تمام الزامات برنامه پنجم توسعه که نطام ارجاع از جمله آنهاست، مسیری است که باید در آینده هم دنبال کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی – بیمه گفتمان نیوز، مراسم گرامیداشت سوم آبان سالروز تصویب قانون بیمه همگانی، عصر امروز چهارشنبه ۵ آبان ماه ۹۵، با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر محمد جواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، مدیران و کارکنان سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از اصحاب رسانه، در محل سازمان بیمه سلامت ایرانیان برگزار شد.

 

 b662686f-b2cd-4085-a4d0-8a57023c43c6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این مراسم، با اشاره به جمعیت پوشش بیمه سلامت همگانی گفت: طبق آمار ۸۳٫۵ درصد افراد بیمه شده در طرح بیمه همگانی در حول و حوش فقر مطلق بودند.

 

وی افزود‌: در کنار دستاورد بیمه ۱۰ میلیون نفر از افراد فاقد پوشش بیمه، ارتقای سطح یک بیمه روستایی برای ۲۲ میلیون بیمه شده روستایی نیز محقق شد و سرانه ۲۱ هزار تومانی بیمه روستایی امروز به ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و در سطح ۲ و ۳ بیمه روستایی ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش را شاهدیم.

55797_orig

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه بیمه ها طرح تحول سلامت را بیمه خواهند کرد گفت: ادامه طرح تحول باید از مسیر بیمه ها بگذرد. آنچه در زندگی مردم اثرگذار است ارتقای سرانه درمان است و معتقدم برگشت به تمام الزامات برنامه پنجم توسعه که نطام ارجاع از جمله آنهاست ، مسیری است که باید در آینده هم دنبال کنیم.

 

دکتر ربیعی، تاکید کرد: در طرح تحول سلامت، بیمه ها  «پاشنه» نبوند، خود «آشیل» بودند و هزینه های زیاد و منابعی که تامین نشدند، «پاشنه آشیل» طرح تحول شدند.

 

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم همزمان چند کار بزرگ انجام شد که ارتقای ارزش نسبی خدمات و بیمه همگانی از جمله آنهاست، گفت: بار مالی این طرح ها بالا بود و در این میان بیمه ها کاستی نداشتند و نخواستیم تنگنا ایجاد کنیم.

 

57368545

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: اینکه برنامه و وظیفه ای بر بیمه ها تکلیف می شود و بار مالی را تامین نمی کنیم و در نهایت باز همان بیمه ها را مقصر می دانیم سزاوار نیست.

 

دکتر ربیعی، تاکید کرد: رمز موفقیت طرح تحول در همراهی و همسویی دستگاه های درون دولت است و از رئیس جمهور و از وزارت بهداشت که در کنار هم بودیم و همچنین از سازمان نظام پزشکی قدردانی می کنم. بیمه ها همواره در کنار همگان هستند. بیمه ها بخش جدایی ناپذیر سیاست های رفاهی هستند.

 

%d8%b3%d8%ae%d9%86%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c-%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%b1-%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d9%88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پایان سخنان خود، با بیان اینکه «رهبری در اصول برنامه ششم توسعه بر یکپارچگی بیمه های اجتماعی و درمان تاکید کرده اند»، بیان داشت: رمز موفقیت خود را در این می دانیم که بر اساس آزمون وسع بیمه عده ای که نیازمند هستند را به صورت رایگان ادامه دهیم.

 

260

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت