امضای تفاهمنامه آموزشی میان شرکت ملی پست و دانشکده پست و مخابرات / مدیرعامل شرکت پست: تغییر ماموریت این شرکت، نیازهای آموزشی جدیدی را طلب می کند

کد خبر : 132721

تاریخ انتشار : ۹:۴۳ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۷

امضای تفاهمنامه آموزشی میان شرکت ملی پست و دانشکده پست و مخابرات / مدیرعامل شرکت پست: تغییر ماموریت این شرکت، نیازهای آموزشی جدیدی را طلب می کند

گفتمان نیوز: در راستای گسترش همکاری های فی مابین در آموزش های تخصصی و عمومی کوتاه مدت و بلند مدت کارکنان و مدیران پست و آموزش های بین المللی و مطالعات و پژوهش های کاربردی، تفاهم نامه ای بین حسین مهری رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست و وحید یزدانیان رییس دانشکده علمی کاربردی پست ومخابرات در محل این دانشکده، به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این مراسم حسین مهری با اشاره به انجام مطالعات پژوهشی کاریردی در تفاهمنامه اظهار کرد: رویکرد جهان امروز به سمت اسناد و کالاهای الکترونیکی است و این امر جهت فعالیت شرکت های پستی را تغییر داده و باید به این تغییر بازار توجه جدی داشت.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود معضل ترافیک شهر تهران را در جابجایی مرسولات پستی جدی عنوان کرد و گفت: ساخت پهباد توسط متخصصان داخلی دانشکده یکی از پژوهش های کاربردی این مرکز است و امیدواریم تا ۵ ماه آتی از این پهباد در جابجایی مرسولات پستی استفاده کنیم.
مهری افزود: تاکنون فعالیت های خوبی در عرصه اینترنت اشیا و پروژه GNAF انجام شده است که می توان با تکمیل آنها به خدمات رسانی بهتر به شهروندان کمک کرد.
مدیرعامل شرکت پست با اشاره به دانش و تجربه این مرکز در ارایه خدمات آموزشی به کارکنان تصریح کرد: با توجه به تاکیدات دکتر واعظی مبنی بر استفاده از قابلیت های سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه از خدمات دانشکده پست و مخابرات برای ارایه دوره های تخصصی به کارکنان و مدیران بهره بگیریم.
این مقام مسوول در پاسخ به خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون تصویب اساسنامه شرکت ملی پست گفت: بر این اساس حداکثر تا یک سال پس از تصویب اساسنامه شرکت پست، دو اپراتور پستی باید شکل بگیرند که در این صورت کلیه شرکت های مشغول در زمینه جابه جایی کالا از جمله پیک های موتور یا باید با یکی از این اپراتورها ادغام شوند و یا خود را مطابق با ضوابط و مقررات جدید شرکت ملی پست تطبیق دهند.
وی افزود: هم اکنون چهارچوب ها و ضوابط جدید در حال انطباق با مقررات است به زودی نهایی می شود.
در ادامه این مراسم تفاهمنامه همکاری آموزشی میان شرکت ملی پست و دانشکده علمی و کاربردی پست ومخابرات به امضا رسید. ضمن اینکه مقرر شد ظرف پنج ماه آینده عمودپرواز ساخته شده توسط متخصصان دانشکده پست و مخابرات برای حمل مرسولات پستی در شرکت ملی پست به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد. این عمودپرواز قابلیت پرواز با ارتفاع ۵۰۰ متر و برد افقی ۱۰ کیلومتر برای حمل بار تا ۴٫۶ کیلوگرم را دارد.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت