2108137-600x400

کد خبر : 132809

تاریخ انتشار : ۱۱:۵۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۷

در آستانه برگزاری اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا مطرح شد:

عوامل محیطی شایعترین عامل سرطان معده در ایران

گفتمان نیوز: عضو کمیته علمی و اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا با بیان اینکه شایعترین نوع سرطان در ایران، سرطان معده است ، نقش عوامل محیطی و آلودگیهای محیطی را در بروز این بیماری بسیار موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا، دکتر ناصر پارسا گفت: این اولین بار است که کشورهای همجوار و ناحیه غرب آسیا با محوریت ایران کنفرانسی تحت عنوان اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا  برای برخورد هماهنگ و مناسب با سرطان برگزار میکنند و انتظار میرود این فعالیت منطقه ای با سخنرانان بین المللی در عرصه انکولوژی نقطه عطفی برای هماهنگی اقدامات تحقیقاتی، آموزشی و درمانی مشترک در این منطقه باشد.

 

82194913-70949745

 

 

وی افزود: در محیط زیست حدود ۱۰۰ هزار نوع ماده شیمیایی شناسایی شده که هزار نوع آن سرطان زا است مانند مشتقات نفتی، مواد شیمیایی موجود در رنگ ها و آفت کش ها و مشروبات الکلی که پرهیز از مصرف آنها در اختیار انسان ها است و می توانند با عدم مصرف این مواد عوامل سرطان زا از خود دور کنند.

 

وی گفت: طبق نتایج مطالعات ، با کنترل عوامل خطر ، می توان تا ۴۰ درصد از بروز سرطان ها پیشگیری کرد.

 

پارسا در خصوص پیشگیری از سرطان ها به سرطان معده اشاره کرد و گفت: هلیکوباکتری پیلوری که ۸۰درصد افراد جهان به خصوص در خاورمیانه و ایران به دلیل مصرف زیاد سبزیجات در معده خود دارند، سبب زخم معده می شود اما به راحتی درمان می شود.

 

وی ادامه داد: در صورتی که این باکتری طی یک سال درمان نشود، سبب آسیب دیواره معده  می شود و  می تواند سرطان معده را به دنبال داشته باشد.

 

poster1

 

 

عضو کمیته علمی و اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا شایعترین سرطان ها در زنان را به ترتیب سرطان پستان، روده بزرگ، معده، مری، ریه، تخمدان و خون و شایعترین سرطان ها در مردان را به ترتیب معده، مثانه، پروستات، روده بزرگ، ریه و مری عنوان کرد.

 

پارسا ضمن تاکید بر پیشگیری از بروز سرطان خاطرنشان کرد :۵۰ درصد سرطان ها در صورت تشخیص به موقع درمان می شوند و فرد می تواند طول عمر طبیعی داشته باشد.

 

اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا از ۲۷ تا۲۹ آبان ماه با حضور متخصصلان داخلی و متخصصانی از ۱۵ کشور در تهران برگزار می شود.

 

635978087486338826

 

 

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند با شماره ۲۶۲۰۵۴۴۱ و یا به سایت http://wacc.international مراجعه نمایند.

82276739-71109891


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت