20161030054

کد خبر : 132858

تاریخ انتشار : ۶:۱۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۸

حجت الاسلام شیخ الاسلامی، در نشست خبری همایش ملی راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بیمارستان ها، بیان کرد:

مأموریت اصلی دفتر تبلیغات موضوع سبک زندگی اسلامی منطبق با بیانات مقام معظم رهبری است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران گفت: این همایش به مقایسه وضعیت عفاف و حجاب قبل و بعد از انقلاب، عفاف و حجاب از منظر جامعه پزشکی و نقش گروه‌های مرجع مانند جامعه پزشکی، روحانیون و رسانه در نهادینه سازی این فرهنگ خواهد پرداخت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی گفتمان نیوز، نشست خبری پیرامون اولین همایش ملی راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با رویکرد سبک زندگی اسلامی و ایرانی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور، صبح امروز شنبه ۸ آبان ماه ۹۵، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد شیخ الاسلامی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران، در محل تبلیغات اسلام حوزه علمیه – دفتر تهران برگزار شد.

 

20161030042

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد شیخ الاسلامی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران

حجت الاسلام و المسلمین محمد شیخ الاسلامی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران، در ابتدای این نشست خبری گفت: سازمان تبلیغات اسلامی، به امید ورود به زندگی روزمره مردم، همایش علمی عفاف و حجاب را در مراکز علمی درمانی برگزار خواهد کرد.

 

وی پیرامون اهداف این سازمان بیان داشت: مأموریت اصلی دفتر تبلیغات موضوع سبک زندگی اسلامی منطبق با بیانات مقام معظم رهبری است.

 

img00270700
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران، افزود: در همایش پیش رو که در ۶ بهمن ماه سال جاری در سالن اجتماعات سازمان هلال احمر استان تهران برگزار خواهد شد موضوعاتی همچون پوشش، آرایش، مسکن، تحصیلات، اوقات فراغت، اندیشه ورزی، سلامت و بهداشت، ورزش و قانون مندی افراد مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.

 
حجت الاسلام شیخ الاسلامی، در رابطه با میزان پیشرفت همایش علمی عفاف و حجاب، گفت: ما پژوهش در فرهنگ را با برنامه‌هایی در زمینه نشست‌های پیش از شروع همایش و توزیع کتاب شروع کرده ایم.

 

وی در ادامه اظهار داشت: این همایش به مقایسه وضعیت عفاف و حجاب قبل و بعد از انقلاب، عفاف و حجاب از منظر جامعه پزشکی، راهکارهای علمی این فرهنگ و نقش گروه‌های مرجع مانند جامعه پزشکی، روحانیون و رسانه در نهادینه سازی این فرهنگ خواهد پرداخت.

 

20161030046
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی، در پایان سخنان خود گفت: انتخاب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به خاطر آسیب بیشتر در این نهادها نبوده و این یک تصور اشتباه است. لذا این قشر در برگزاری همایش عفاف و حجاب پیش قدم بوده‌اند.

 

img12414020

 

یادآوری می شود؛ بررسی چگونگی اجرایی شدن طرح انطباق در مراکز درمانی، بررسی نحوه پوشش کادر درمان، بررسی نحوه پوشش بیماران، نحوه نظارت و ارزیابی عفاف و حجاب در مراکز درمانی، چگونگی ایجاد انگیزه جهت ارتقای عفاف و حجاب در مراکز درمانی، ترغیب و تشویق کادر برتر درمانی در زمینه عفاف و حجاب، ملاک قرار دادن بحث عفاف و حجاب در ارزیابی های مراکز درمانی، نحوه تبلیغات موضوع عفاف و حجاب و تدوین منشور عفاف و حجاب ویژه کادر پزشکی و درمانی بیمارستان ها از جمله اهداف برگزاری این همایش می باشد.

 

گفتنی است، اولین همایش ملی راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با رویکرد سبک زندگی اسلامی و ایرانی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور، جهت بزرگداشت شهدای مسجد گوهرشاد و نشر فرهنگ عفاف و حجاب با دعوت از دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت همچنین بسیج جامعه پزشکی استان تهران و نظام پزشکی پرستاری، ۶ بهمن ماه سال جاری، در سالن اجتماعات سازمان هلال احمر استان تهران برگزار خواهد شد

 

farakhan-efaf-hejab-95


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت