139208221221369621530004

کد خبر : 132872

تاریخ انتشار : ۷:۰۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۸

دکتر امینی، در نشست بخش ادبیات جشنواره «ایران ساخت»، بیان کرد:

از ظرفیت‌های هنر می‌توان برای رونق اقتصادی و بازار داخلی استفاده بهینه کرد

نماینده هیات داوران جشنواره ایران ساخت گفت: نیاز است فاصله بین هنر و بازار کسب کار کاهش پیدا کند و این مهم به واسطه جشنواره «ایران ساخت» محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی گفتمان نیوز، نشست خبری بخش ادبیات نخستین جشنواره فرهنگی هنری «ایران ساخت»، صبح امروز شنبه ۸ آبان ماه ۹۵، با حضور ناصر فیض دبیر بخش ادبیات، دکتر اسماعیل امینی نماینده هیات داوران، مهدی فرج اللهی مدیر اجرایی بخش ادبیات و جمعی از اصحاب رسانه، در  سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

 

%d8%a7%d8%b3%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86%db%8c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 دکتر اسماعیل امینی، نماینده هیات داوران جشنواره ایران ساخت

دکتر اسماعیل امینی، نماینده هیات داوران جشنواره ایران ساخت، در این نشست خبری گفت: از ظرفیت‌های هنر می‌توان برای رونق اقتصادی و بازار داخلی استفاده بهینه کرد. نیاز است فاصله بین هنر و بازار کسب کار کاهش پیدا کند و این مهم به واسطه جشنواره «ایران ساخت» محقق خواهد شد.

 

وی افزود: نیاز است این اقدام برای حمایت از تولید ملی به جشنواره ختم نشود و برنامه ریزی برای ادامه مسیر صورت گیرد.

 

header_bg

 

نماینده هیات داوران بیان داشت: این جشنواره برای شرکت خصوصی و تولیدکننده خاصی نیست و هدف از برگزاری بخشی به نام ادبیات در این رویداد ایجاد ارتباط بین تولید کننده، بازار اقتصادی و هنر است. در فضایی که بین صنعت و هنر رابطه‌ای وجود ندارد همه ادعای زهد می‌کنند، غافل از آنکه کار هنری هم برای تداوم از توجه به مسائل اقتصادی ناگزیر است.

 

دکتر امینی، در پایان سخنان خود گفت: از زمانی که عرفان و تصوف بر فرهنگ ما مسلط شد، این تفکر پیش آمد که اهل فرهنگ باید به مادیات، پول و سرمایه‌ بی‌توجه باشند و گاهی این بی‌توجهی را به عنوان فضیلت یک هنرمند مورد تمجید قرار می‌دهند و یا برعکس وقتی می‌خواهند هنرمندی را سرزنش کنند.

 

iransaakhtposter_61056

 

 

ناصر فیض، دبیر بخش ادبیات جشنواره ایران ساخت

ناصر فیض، دبیر بخش ادبیات جشنواره ایران ساخت، درابتدای این نشست خبری گفت: تبلیغات نقش مهم و اساسی را در ارائه یک محصول صعنتی دارد و عنصر هنر نقش بسزایی در این فرآیند ایفا می کند.

 

وی با اشاره به جایگاه ادبیات در تولید تبلیغات اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار است زبان فارسی در یک جشنواره دیده شده است و امیدوارم در این جشنواره بخش ادبیات به صورت جدی و تاثیر گذار دیده شود.

 

فیض افزود: تولید ملی و مصرف درست از کالای ایرانی همواره در حد یک شعار باقی مانده است ولی جشنواره فرهنگی هنری ایران ساخت می تواند گره گشای حمایت از تولید داخلی باشد.

 

وی با بیان اینکه اولویت اصلی داوری آثار ارسالی موجز بودن است، گفت: بخش اصلی داوری اثار کارآمدی و عامه فهم بودن آثار هنری خواهد بود و آنچه بیش از هر مسئله دیگری برای داوران بخش ادبیات اهمیت خواهد داشت، خلاقیت است.

 

دبیر بخش ادبیات جشنواره ایران ساخت، در پایان سخنان خود اظهار داشت: این جشنواره فرصتی است مغتنم برای معرفی هنرمندان خلاق به تولیدکنندگان محصولات داخلی خواهد بود.

 

636130865883546737

 

 

مهدی فرج ‌اللهی، مدیر اجرایی بخش ادبیات جشنواره ایران ‌ساخت

مهدی فرج‌ اللهی، مدیر اجرایی بخش ادبیات جشنواره ایران ‌ساخت، در ادامه این نشست خبری گفت: تاکنون ۱۰۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که به تفکیک عبارتند از ۴۲ اثر در بخش شعر، ۳۵ اثر در بخش شعار و پیام‌های تبلیغاتی و ۲۵ اثر در بخش تک‌نگاری.

 

وی درباره بخش‌ تک ‌نگاری گفت: این بخش که نوعی مستندنگاری است، به توصیف عینی از یک کارآفرین یا یک موقعیت کاری، سرگذشت آدم‌های موفق و موفقیت‌های آنها مربوط می‌شود که قطعا برای مخاطبان جذابیت بیشتری خواهد داشت.

 

مدیر اجرایی بخش ادبیات جشنواره ایران ‌ساخت، ضمن بیان این مطلب که اسماعیل امینی، عباس احمدی و امید مهدی‌نژاد داوران این بخش از جشنواره هستند، اظهار داشت: برگزیدگان اول تا سوم در بخش شعر به ترتیب ۴، ۳ و ۲ میلیون تومان و برگزیدگان دو بخش دیگر به ترتیب ۲، ۱٫۵ و یک‌ میلیون تومان جایزه می‌گیرند.

 

فرج‌ اللهی، ادامه داد: همچنین بخش دیگری نیز در این جشنواره طراحی شده به نام بخش غیرحرفه‌ای‌ها که برگزیدگان در هر سه رشته، ۵۰۰ هزار تومان جایزه می‌گیرند.

 

مدیر اجرایی بخش ادبیات جشنواره ایران ‌ساخت، بیان این مطلب که محدودیتی برای شرکت‌ کردن در بخش‌های مختلف این جشنواره وجود ندارد، گفت: نامزدهای این جشنواره در آذرماه معرفی خواهند شد و برگزیدگان در مراسم اختتامیه که روز ۱۸ دی برگزار می‌شود، مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

 

گفتنی است، جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی کالاهای مرغوب ایرانی» به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.

 

0

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت