_mg_8768

کد خبر : 132953

تاریخ انتشار : ۷:۴۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۹

علامتی، در نشست خبری تشریح برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به مناسبت 13، بیان کرد:

در ۱۳ آبان کتاب جنایت آمریکا قطور شده و روحیه استکبارستیزی ملت‌های آزادیخواه قوی ‌تر شده است

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: مردم مقاوم سرزمین ایران با لبیک به بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، در تقابل با استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل قرار دارند و این عدم تبعیت موجب استواری و پایداری خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی – آموزش و پرورش گفتمان نیوز، نشست خبری تشریح برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، صبح امروز یکشنبه ۹ آبان ماه ۹۵، با حضور حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و جمعی از اصحاب رسانه، در ساختمان مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد.

 

img_1611

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، در ابتدای این نشست خبری گفت: در آستانه ۱۳ آبان، ۳ واقعه مهم شکل گرفته است؛ اولین واقعه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ بود که تبعید حضرت امام خمینی(ره) انجام شد؛ در ۱۳ آبان ۵۷ کشتار قریب به ۵۰ دانش‌آموز در مقابل دانشگاه تهران صورت گرفت و به نام روز دانش‌آموز نام گرفت و در ۱۳ آبان ۵۸ نیز لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) تسخیر شد.

 

وی ادامه داد: فصل مشترک این ۳ واقعه مهم که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و شکست توطئه آمریکا نقش اساسی داشت، دست داشتن استکبار جهانی در این موضوع بود و بدین خاطر این روز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامیده شده است.

 

123

 

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با تأکید بر اینکه در ۱۳ آبان ۴۲، ۱۳ آبان ۵۷ و ۱۳ آبان ۵۸ استکبار جهانی مهم‌ترین نقش اساسی را در این توطئه‌ها ایفا کرد، گفت: با رهبری امام خمینی(ره)، وحدت مردم و ایمان قلبی آنها، این توطئه‌ها سرکوب شد.

 

علامتی، یادآور شد: در ۱۳ آبان، کتاب جنایت آمریکا قطور شده و روحیه استکبارستیزی ملت‌های آزادیخواه، قوی‌تر شده است.

 

وی با اشاره به بازخوانی سیاهه جنایت آمریکا تصریح کرد: این بازخوانی برای آگاهی نسل‌های مختلف به خصوص نسل جدید ضروری بوده و برای هر عصری الهام‌بخش است و می‌تواند بصیرت، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی را در جامعه انقلابی پویا و زنده نگه دارد، چرا که سلطه‌گران برای تأمین اهداف و منافع خود به هرگونه ظلم و جنایتی دست می‌زنند.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، بیان داشت: امروز جامعه بشری نمونه‌های فراوانی از این جنایات توسط سردمداران نظام سلطه را تجربه می‌کند.

 

علامتی، تصریح کرد: مردم مقاوم سرزمین ایران با لبیک به بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، در تقابل با استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل قرار دارند و این عدم تبعیت موجب استواری و پایداری خواهد بود.

 

hhe2702-against-arrogance

 

 

وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تحت عنوان راهپیمایی ۱۳ آبان خاطرنشان کرد: هدف از ۱۳ آبان مقابله با استکبار جهانی بوده و با ۳ هدف شامل ایجاد، تقویت، حفظ روحیه استکبارستیزی است و فضای دانش‌آموزی در نقش‌آفرینی و ایجاد ظرفیت در استفاده از توانایی بالقوه دانش‌آموزان، حمایت از جنبش‌های ضداستکباری، ایجاد روحیه مقاومت و ایستادگی در بین دانش‌آموزان نقش بسزایی دارد.

b0f9ed05-9fb5-4aa3-8b3e-b174dd1d1673

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور، افزود: ستادهای مختلفی از یک ماه گذشته در استان‌ها با حضور دانش‌آموزان، مربیان و مسئولان مربوطه تشکیل شده تا در سطح شهرستان‌ها با محوریت قرارگاه‌های شهری و در سطح مدارس با محوریت انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، برنامه را اجرا کنند.

 

علامتی، رویکرد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در برنامه‌های ۱۳ آبان امسال را توجه مخاطبان به «بدعهدی آمریکا» برشمرد و گفت: برنامه‌های امروز حول شعار «آمریکا دیوار فروریختنی است، به این دیوار تکیه نکنید» بوده و شعار راهپیمایی ۱۳ آبان امسال است که به صورت هماهنگ در قالب برنامه‌های فرهنگی، هنری و تربیتی توسط اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

 

وی بیان داشت: این شعار به زبان‌های مختلف، ترجمه شده و در شبکه‌های مختلف مجازی تحت عنوان باشگاه بین‌المللی دانش‌آموزان ضدصهیونیسم اجرا می‌شود.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، یکی دیگر از برنامه‌های مهم در راهپیمایی ۱۳ آبان که توسط دانش‌آموزان و انجمن‌های اسلامی سراسر کشور انجام می‌شود را تأکید بر بدعهدی آمریکا در قبال ملت ایران و بی‌اعتمادی به آنها برشمرد و گفت: برنامه «رمی استکبار» و نماد «ابلیسک» به عنوان سازه‌ای که توسط دانش‌آموزان ساخته می‌شود و به عنوان نماد دولت‌های استکباری در نظر گرفته می‌شود اجرا خواهد شد که دانش‌آموزان در مسیرها و مکان‌های مشخص این رمی استکبار را اجرا خواهند کرد.

 

hhe2701-against-arrogance

 

 

علامتی، هدف از این اجرای این برنامه را تخریب و نشان دادن ابهت پوشالی استکبار جهانی برشمرد و گفت: در کنار این برنامه، نماد کاخ سفید و مجسمه موسوم به آزادی نیز در دستور کار دانش‌آموزان شرکت‌کننده در مراسم قرار خواهد گرفت.

 

وی یادآور شد: پس از پایان مراسم رمی استکبار، سازه ابلیسک آتش زده شده و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل توسط دانش‌آموزان طنین‌انداز می‌شود.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور، با اشاره به برنامه‌های دیگر راهپیمایی روز ۱۳ آبان اظهار داشت: این برنامه که به صورت مدرسه‌ای و در طول مسیر راهپیمایی صورت می‌گیرد، برگزاری نمایشگاه «تاریخ مستطاب» آمریکاست که شامل ۴۵ اسلاید جذاب با محتوای توطئه‌های آمریکا در قبال کشورهای دنیا و به ویژه کشورمان است که با استفاده از هنر کاریکاتور در معرض مخاطبان قرار می‌گیرد، ضمن اینکه مجموعه ذکر شده به منظور برگزاری نمایشگاه‌های دانش‌آموزی در مدارس در فاصله ۱۳ آبان لغایت دهه مبارکه فجر در مدارس متوسطه دوم سراسر کشور و توسط اعضای انجمن اسلامی اتحادیه‌های دانش‌آموزی به نمایش گذاشته می‌شود و در مسیر راهپیمایی نیز حضور دارد.

 

11250_1640882168_574_297

 

 

علامتی متذکر شد: نشان افتخار از جمله برنامه‌های دیگر این اتحادیه است که با توجه به معیارهای بیان شده از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص جوان مطلوب نظام جمهوری اسلامی که شاخصه‌هایی مانند اعتماد به نفس، فعال بودن و اسلامی بودن را دارد و در مقابل، جوان مطلوب استکبار با شاخص‌هایی مانند ناامیدی، شهوترانی، بی‌تحرکی و خوشبین به دشمن قرار دارد با هدف جریان‌سازی و شفاف‌سازی در خصوص ماهیت جنگ نرم و نفوذ فرهنگی آمریکا برنامه‌ریزی شده است.

 

وی تصریح کرد: مدال‌هایی در این خصوص تهیه خواهد شد که ویژگی‌های افسران جنگ نرم مطلوب نظام و ویژگی‌های جوان مطلوب جبهه استکبار بر آن نقش بسته و دانش‌آموزان در قالب ساخت آدمک‌هایی و آویختن نشانه‌های مطلوب به این آدمک‌ها تحت عنوان جبهه مقابل استکبار به تبعیت از رهبر معظم انقلاب به مقابله با استکبار برخاسته و مدال‌های مناسب را بر گردن دانش‌آموز مطلوب نظام خواهند آویخت.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور عنوان کرد: غرفه‌های روایتگری از جمله برنامه‌های دیگر مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان است که در راستای ارتقای سطح معرفتی دانش‌آموزان در خصوص جنایات آمریکا صورت می‌گیرد و دانش‌آموزان در این هفته در مدارس و نیز در طول مسیر راهپیمایی با سه موضوع به روایتگری می‌پردازند.

 

علامتی، در تشریح موضوعاتی که دانش‌آموزان به روایتگری آن خواهند پرداخت، خاطرنشان کرد: این موضوعات شامل وقایع ۱۳ آبان و علل نامگذاری آن به نام دانش‌آموز، ۱۳ آبان ۵۸ به نام روز استکبار جهانی و ۱۳ آبان ۴۳ و موضوع سوم جنایت و توطئه سیاسی، امنیتی آمریکا در کشورهای مختلف به خصوص در ایران مدنظر است.

 

وی افزود: در مدارس نیز در قالب نشست‌های گروهی، این موارد توسط دانش‌آموزان بحث خواهد شد و تعدادی از این دانش‌آموزان نیز برای روایتگری در روز ۱۳ آبان در غرفه‌های مسیر راهپیمایی انتخاب شده و به روایتگری می‌پردازند، ضمن اینکه بازدیدکنندگان غرفه‌ها نیز دانش‌آموزان، والدین و عموم مردم هستند.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور، «نمادسازی» ابتکاری برپایه ایده‌های دانش‌آموزی را از دیگر برنامه‌های ۱۳ آبان برشمرد و گفت: دانش‌آموزان آثار گرافیکی خود را در مسیر راهپیمایی به نمایش می‌گذارند.

 

139208101100423641445334

 

 

علامتی، متذکر شد: نهمین دوره جشنواره «مداد کمرنگ» در سال تحصیلی جاری نیز از ۱۳ آبان آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان با موضوع «وحدت اسلامی راهکار مبارزه با استکبار»، «تهاجم فرهنگی و تلاش استکبار جهانی برای مبارزه با اسلام ناب محمدی»، «نفوذ در عرصه‌های مختلف»، «حقوق بشر آمریکایی» و «نابودی اسرائیل در ۲۵ سال آینده» انجام می‌گیرد و دانش‌آموزان می‌توانند از ۱۳ آبان لغایت ۱۳ آذر آثار خود را به نشانی سایت؛ www.medadkamrang.ir ارسال کنند.

 

images

 

 

وی تأکید کرد: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان بار دیگر به نسل‌های جدید به خصوص دانش‌آموزان نشان خواهد داد که همچنان روحیه استکبارستیزی و مقاومت در برابر زورگویان دنیا و خشم و نفرت نسبت به آمریکا و اسرائیل در میان آنها شعله‌ور بوده و به تبعیت از رهبر معظم انقلاب، در این تظاهرات شرکت کرده و با آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و امام خمینی(ره) تجدید بیعت می‌کنند.

 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با تأکید بر اینکه شعار همیشگی دانش‌آموزان مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و صهیونیست و استکبار خواهد بود، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بار دیگر هیمنه پوشالی استکبار را به لرزه درخواهند آورد و پرجم اسرائیل و آمریکا را به آتش خواهند کشید.

 

t2_4189371

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

علامتی، در پایان سخنان خود، با تشریح برنامه‌های دیگر یوم‌الله ۱۳ آبان، اظهار داشت: در ایام منتهی به ۱۳ آبان، هر روز در تابلوهای اعلانات مدارس، تعدادی از جنایات آمریکا در کشورها و به خصوص در کشور ما آماده و نصب می‌شود، ضمن اینکه تریبون آزاد دانش‌آموزان که زمینه فضای آزاداندیشی است و بحث و گفت‌وگو در موضوع مشخصی با هدف ترویج روحیه آزاداندیشی است، در مسیر راهپیمایی و با عنوان «تریبون دانش‌آموزی» در باب دشمنی آمریکا از توهم تا واقعیت مطرح شده و دانش‌آموزان در این خصوص اظهارنظر خواهند کرد.

 

0100

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت