ali-jafarian-tehran2

کد خبر : 133064

تاریخ انتشار : ۸:۲۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۱

دکتر جعفریان، در نشست خبری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت، بیان کرد:

فناوری در کشور ما جوان است/ تولیدات فناورانه در کشور به حدود ۱۰ تا ۲۰ سال قبل بر می‌گردد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و داروها محصولات خود را با بالاترین کیفیت تولید کنند تا مصرف کنندگان با آرامش آنها را استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی – سلامت و پزشکی گفتمان نیوز، نشست خبری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت، صبح امروز سه شنبه ۱۱ آبان ماه ۹۵، با حضور دکتر علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، بابک نگاهداری رئیس دبیرخانه دائمی فن‌‌بازار ملی سلامت و جمعی از اصحاب رسانه، در محل ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 

sdfsafadfdsf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پدکتر علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ابتدای این نشست خبری، به حمایت از محصولات فناورانه حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حمایت مالی ۲۵ درصدی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت مالی ۵۰ درصدی، تلاش دارند خریداران را برای خرید لوازم و تجهیزات پزشکی و داروهای ساخت داخل تشویق کنند.

 

وی عنوان کرد: دستگاه‌هایی که به سمت خرید این محصولات سوق پیدا می‌کنند، مورد حمایت و پشتیبانی مالی قرار می‌گیرند.

 

index

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، این اقدام را گامی ارزشمند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام کرد و گفت: از این طریق می‌توانیم بخش عمده ای از نیازهای کشور را با تولیدات داخلی برطرف کنیم.

 

دکتر جعفریان بیان داشت: تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و داروها محصولات خود را با بالاترین کیفیت تولید کنند تا مصرف کنندگان با آرامش آنها را استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه فناوری در کشور ما جوان است، خاطرنشان کرد: تولیدات فناورانه در کشور به حدود ۱۰ تا ۲۰ سال قبل بر می‌گردد و پیش از آن کمتر به این موضوعات پرداخته می‌شد.

dd49e5c4-cbf5-4a4c-81f9-1e3fb95bf17e

 

بابک نگاهداری، رئیس دبیرخانه دائمی فن ‌‌بازار ملی سلامت

بابک نگاهداری، رئیس دبیرخانه دائمی فن ‌‌بازار ملی سلامت، در ادامه این نشست خبری، در خصوص حمایت‌های مالی جذب شده در این فن‌بازار اظهار داشت: بعد از اعلام حمایت ۵۰ درصدی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از خریداران محصولات ساخت ایران در دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت، وزارت بهداشت نیز برای حمایت ۲۵ درصدی از خریداران این محصولات، اعلام آمادگی کرد تا از این طریق فرصتی بی‌سابقه در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برای تهیه ملزومات مورد نیاز خود فقط با پرداخت ۲۵ درصد هزینه فراهم آید.

 

وی هدف اصلی دبیرخانه دائمی فن‌بازار ملی سلامت برای جذب ۷۵ درصدی حمایت دولتی را رونق یافتن بازار تولیدات داخلی عنوان کرد و افزود: این فن‌بازار فرصتی بی بدیل برای تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا است تا از این طریق خود را به بازار بزرگ سازمان‌های کارفرمایی معرفی کنند.

 

رئیس دبیرخانه دائمی فن ‌‌بازار ملی سلامت، بی‌اعتمادی به تولید‌کنندگان داخلی را ناصحیح خواند و گفت: از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دعوت می کنم تا با شرکت در این فن‌ بازار ضمن استفاده از تسهیلات فراهم شده بستری مناسب برای استفاده از محصولات تولید داخل فراهم آورند.

 

47_%d8%a8%d9%86%d8%b12

 

 

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در ادامه این نشست خبری گفت: یکی از موضوعات مهم در اسناد بالادستی نظام و به خصوص دولت تدبیر و امید، حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان بوده که تلاش های خوبی در این زمینه انجام شده است.

 

وی در خصوص فعال شدن صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار کرد: نزدیک به هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی از طریق این صندوق در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار خواهد گرفت.

 

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور را بیش از ۲ هزار شرکت اعلام کرد و گفت: بخش عمده ای از این شرکت ها در حوزه سلامت مشغول فعالیت هستند.

 

ملک زاده، به جوان بودن شرکت‌های دانش بنیان این حوزه اشاره کرد و افزود: حدود ۶۷۰ شرکت دانش بنیان در حدود ۲ تا ۳ سال اخیر تشکیل شدند و گردش مالی آنان حدود سه هزار میلیارد ریال است.

 

وی در مورد برخی از مشکلات شرکت های دانش بنیان نیز گفت: هرچند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه فعالیت های خوبی انجام داده، اما هنوز تصویب شرکت های دانش بنیان دارای یک پروسه طولانی است.

 

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار کرد: به منظور حمایت از فناوران حوزه سلامت مصوبه ای در شورای عالی فناوری تصویب شده است تا تسهیلات ویژه ای در اختیار آنان قرار گیرد.

 

ملک زاده، برگزاری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت را گامی ارزشمند دانست و گفت: تشویق فناوران و حمایت از آنها از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است که اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

 

45_%d8%a8%d9%86%d8%b13

 

 

گفتنی است، دومین همایش و فن‌بازار ملی سلامت با شعار «دانشگاه فناور، محور اقتصاد دانش‌بنیان» ۱۶ و ۱۷ آبان ماه سال جاری در سالن نمایشگاهی حجاب برگزار می‌‌شود.

 

46_%d8%a8%d9%86%d8%b11


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت