fd89dd4b83624e6fa3937d3d7b131083

کد خبر : 133166

تاریخ انتشار : ۹:۱۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۳

دکتر عطارزاده، در نشست خبری پیرامون جذب دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه سوره، بیان کرد:

دانشگاه سوره اولین دانشگاه غیرانتفاعی کشور می باشد/ تحصیل در این دانشگاه رایگان می باشد و هیچ گونه شهریه‌ای از دانشجو دریافت نمی‌شود

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره گفت: ارتباط با دیگر کشورها از جمله آلمان و ایتالیا مهم است و دانشگاه سوره باید بتواند دانشجویان بورس خود را به خارج از کشور بفرستد و ارتباطات فرهنگی را گسترش دهد.

 

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه، گفتمان نیوز، نشست خبری دکتر عبدالکریم عطارزاده، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره، با موضوع شرایط پذیرش دانشجویان غیر ایرانی، صبح امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه ۹۵، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در محل دفتر معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برگزار شد.

 

 photo_2016-11-02_23-20-31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر عبدالکریم عطارزاده، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره

دکتر عبدالکریم عطارزاده، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره، در ابتدای این نشست خبری گفت: دانشگاه سوره در راستای توسعه هویت بین المللی و فراهم کردن بستر مناسب برای ادامه تحصیل جوانان مستعد سایر کشورها (با تاکید بر کشورهای همسایه و جهان اسلام) به عنوان اولین دانشگاه غیرانتفاعی کشور اقدام به پذیرش و فراهم کردن شرایط تحصیل دانشجویان غیرایرانی در کلیه رشته ها کرده است.

 
وی افزود: در سال ۹۱ دانشگاه سوره توانست با اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، دوره کارشناسی ارشد سینما و معماری اسلامی برگزار کند و پس از اخذ مجوزهای مربوط از سال ۱۳۹۲ شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم موافقت قطعی خود را با تبدیل نام مؤسسه آموزش عالی سوره به دانشگاه اعلام کرد.

 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره، در ادامه بیان داشت: در حال حاضر ۱۰ تا ۱۵ دانشجوی غیر مقیم برای رشته هنر به دانشگاه سوره معرفی شده اند.

 

وی تاکید کرد: تحصیل در این دانشگاه رایگان می باشد و هیچ گونه شهریه‌ای از دانشجو دریافت نمی‌شود.

 

20161103137

 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره، پذیرش دانشجویان غیر مقیم را یکی از اهداف اصلی دانشگاه غیر انتفاعی این برشمرد و افزود: ارتباط با دیگر کشورها از جمله آلمان و ایتالیا مهم است و دانشگاه سوره باید بتواند دانشجویان بورس خود را به خارج از کشور بفرستد و ارتباطات فرهنگی را گسترش دهد.

 
دکتر عطارزاده اظهار داشت: دانشجویان غیر مقیم ابتدا زبان فارسی را آموزش می بینند و با توجه به علاقه و تمایل شان رشته مورد نظر را انتخاب کرده و ادامه تحصیل می دهند.

 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره، در پایان سخنان خود گفت: دانشگاه سوره، هم اکنون در رشته‌های گوناکون هنری از جمله گرافیک، نقاشی، تئاتر، سینما، معماری، صنایع دستی، هنر اسلامی دانشجو می پذیرد.

 
در پایان گفتنی است، دانشگاه سوره به عنوان اولین دانشگاه غیرانتفاعی کشور، در راستای توسعه هویت بین المللی دانشگاه سوره و فراهم نمودن بستر مناسب برای ادامه تحصیل جوانان مستعد سایرکشورها، اقدام به پذیرش و فراهم نمودن شرایط تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در کلیه رشته های این دانشگاه کرده است.

2ae8e15321784952959bc6c379aa5074

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت