27-7_1

کد خبر : 133218

تاریخ انتشار : ۱:۲۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۳

بدیعی، در نشست خبری چهل و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، بیان کرد:

هیچ فیلمی وجود ندارد که در حوزه آموزشی فعالیت کرده و ما آن را رد کرده باشیم

فیلم رشد قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گفت: ادامه دار بودن این جشنواره نشان از اهمیت دستگاه‌های مختلف برای برگزاری آن است و اگر برای مسئولان آموزش و پرورش این جشنواره اهمیتی نداشت، این جشنواره لغو و جشنواره دیگری جایگزین آن می‌شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی گفتمان نیوز، نشست خبری چهل و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، صبح امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه ۹۵، با حضور سید سعید بدیعی، قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی و دبیر چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و جمعی از اصحاب رسانه، در محل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد.

 

27-7_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سید سعید بدیعی، قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی و دبیر چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

سید سعید بدیعی، قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی، در ابتدای این نشست خبری گفت: اواین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در سال ۱۳۴۲آغاز به کار کرد.

 

وی ادامه داد: ادامه دار بودن این جشنواره نشان از اهمیت دستگاه‌های مختلف برای برگزاری آن است و اگر برای مسئولان آموزش و پرورش این جشنواره اهمیتی نداشت، این جشنواره لغو و جشنواره دیگری جایگزین آن می‌شد.

logo

 

دبیر چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد افزود: در اسناد تحولی، تأکید زیادی بر تنوع بخشی محیط‌های یادگیری شده است که یکی از ابزارهای آن، استفاده از فیلم‌های آموزشی در زمان و مکان مناسب است.

 

بدیعی، با تأکید بر اینکه در دنیا مراکز آموزشی تعییر نام داده و به آنها مرکز یادگیری می‌گویند، گفت: باید بستری فراهم کنیم که دانش‌آموزان به دنبال یادگیری بوده و معلم نقش هدایتی داشته باشد.

 

وی یادآور شد: چهل و ششمین جشنواره و همزمان پانزدهمین جشنواره فیلم دانش‌آموزان، معلمان و دانشجومعلمان از روز شنبه ۱۵ مهر در استان‌های فارس، تهران، گیلان، سمنان و هرمزگان با محوریت جزایر ایرانی در خلیج فارس و سواحل مکران که برای چهارمین سال پیاپی برگزار می‌شود، آغاز خواهد شد.

 

%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85%d8%b1%d8%b4%d8%af%d8%af%d8%b1%da%a9%d8%b1%d9%85

 

 

قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی افزود: در تهران و شهرستان‌های استان تهران در بیش از ۸۰ مرکز نمایشی، فیلم‌ها برای دانش‌آموزان، معلمان و علاقه‌مندان نمایش داده می‌شود که صبح‌ها ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان، عصرها ویژه کارشناسان و افراد علاقه‌مند به فیلم‌های آموزشی و تربیتی با محوریت سینما فلسطین است.

 

بدیعی، تأکید کرد: جشنواره بین‌المللی رشد محدود به زمان برگزاری آن نیست و بلافاصله  بعد از پایان جشنواره سراسری رشد، از آذرماه هفته مرور جشنواره در استان‌ها برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در سال گذشته خاطرنشان کرد: سال گذشته این جشنواره در ۲۶ استان برگزار شد که بیش از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار دانش‌آموز، معلم و علاقه‌مند به این فیلم‌ها، فیلم‌ها را مشاهده کردند.

 

757727

 

 

دبیر چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، با اشاره به روند انتخاب استان‌ها در نمایش فیلم‌ها عنوان کرد: هرسال از بین استان‌های متقاضی تعدادی انتخاب شده و جشنواره در آن برگزار می‌شود که ملاک انتخاب، توانایی استان‌ها در برگزاری جشنواره و نیز مناطقی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و نیز آموزش و پرورش است.

 

بدیعی، متذکر شد: امسال ۱۰۴۴ فیلم به دبیرخانه این جشنواره رسید که از این تعداد ۸۲۰ فیلم از ایران و ۲۲۴ فیلم از ۳۰ کشور دنیا در این جشنواره حضور دارند.

 

وی با اشاره به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم رشد، تصریح کرد: در بخش بین‌الملل ۵۱۳ فیلم ایرانی و ۲۰۷ فیلم خارجی حضور دارند.

 

international-film-festival-of-roshd-nojavanha

 

قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی، با اشاره به بخش دانش‌آموزی این جشنواره، تصریح کرد: در بخش ملی که ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و دانشجومعلمان است، ۳۰۷ فیلم از ایران حضور دارد؛ ضمن اینکه ۱۷ فیلم از کمپانی مونالیزه فرانسه حضور دارد که در بخش جنبی نمایش داده می‌شود.

 

بدیعی، با اشاره به بخش‌های مختلف جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، یادآور شد: این بخش‌ها شامل «مستند علمی آموزشی با ۳۳ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۶۶ فیلم راه یافته به بخش مسابقه»، «در بخش مستند با ۲۲۳ فیلم رسیده به دبیرخانه»، «در بخش داستانی بلند با ۲۷ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۱۰ فیلمی که بخش مسابقه راه یافته است»، «در بخش فیلم داستانی کوتاه ۲۸۸ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۳۴ فیلم راه یافته به بخش مسابقه»، «در بخش پویانمایی ۱۴۹ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۵۱ فیلم راه یافته به بخش مسابقه»، «در بخش دانش‌آموزان فیلم ساز با ۱۵۶ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۴۰ فیلم راه‌یافته به بخش مسابقه»، «در بخش فرهنگیان فیلمساز ۹۶ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۴۰ فیلم راه یافته به بخش مسابقه»، «در بخش دانشجو معلمان با ۴۵ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۱۲ فیلم راه یافته به بخش مسابقه» و در مجموع ۱۰۲۷ فیلم رسیده به دبیرخانه و ۲۳۹ فیلم راه یافته به بخش مسابقه‌ است، برگزار خواهد شد.

62622

 

وی با بیان اینکه ۳۰ کشور دنیا در این جشنواره حضور خواهند داشت، افزود: کشورهای شرکت کننده شامل «اسپانیا، آمریکا، بلژیک، فرانسه، ژاپن، لهستان، لستو، آفریقای جنوبی، آلمان، سوئد، کره جنوبی، سوئیس، قبرس، لتونی، انگلستان، هند، استرالیا، کانادا، مجارستان ، چین، روسیه، اردن، فنلاند، برمه، هنگ‌کنگ، لبنان، تایلند، رومانی، ترکیه و مکزیک است» که ۳۷ فیلم از ۱۷ کشور یاد شده در بخش مسابقه حضور دارند.

 

دبیر چهل و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی رشد، با اشاره به جوایز در نظر گرفته شده برای برگزیدگان این جشنواره متذکر شد: در هر بخش بستگی به نظر داوران تندیس زرین، سیمین و لوح افتخار اهدا خواهد شد؛ ضمن اینکه در هر بخش حداقل ۳ جایزه و نیز یک جایزه ویژه از سوی حامیان جشنواره ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صلیب سرخ اهدا خواهد شد.

 

692185

 

بدیعی، با اشاره به بخش فرهنگیان فیلمساز که به صورت ملی برگزار می‌شود، یادآور شد: در این بخش داوران و افرادی از بدنه آموزش و پرورش به داوری خواهند پرداخت که علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، محمود امانی طهرانی مدیرکل دفتر تألیف کتب درسی، علیرضا عصاره رئیس پژوهشگاه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش، مهدی علی اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری این وزارتخانه و یک چهره دانشگاهی داوری خواهند کرد.

 

وی با اشاره به داوری بخش دانش‌آموزی بیان داشت: در بخش دانش‌آموزی ۳ دانش‌آموزی که در سال گذشته در جشنواره شرکت کرده بودند، فیلم‌ها را داوری کرده و گلستان به عنوان مدیر تیم داوری فعالیت خواهد کرد.

 

7_8808161813_l600

 

 

دبیر چهل و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی رشد افزود: مجتبی کرم‌پور از همدان، سحر حضرتی از فارس و دنیا کرم زاده از بوشهر، داوران بخش دا‌نش‌آموزی هستند؛ ضمن اینکه در تعامل با صدا و سیما نیز شبکه‌های آموزش و بخشی نیز از طریق شبکه ۲، این جشنواره را پوشش خواهند داد.

 

بدیعی تأکید کرد: تلاش می‌کنیم همه فیلم‌ها را با توجه به سطح دانش‌آموزان و دغدغه آموزش و پرورش نسبت به حوزه کودکان و نوجوانان مورد حمایت قرار دهیم و هیچ فیلمی وجود ندارد که در این حوزه فعالیت کرده باشد و ما آن را رد کرده باشیم.

 

index

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قائم مقام دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی، در پایان سخنان خود، با اشاره به راه‌های دریافت آثار دانش‌آموزی گفت: در این بخش به ۲ طریق فیلم‌ها دریافت می‌شود که یکی از طریق انتخاب فیلم‌های برگزیده جشنواره‌های فرهنگی هنری دانش‌آموزی است و بخشی نیز به صورت مستقیم از سوی دانش‌آموزان شرکت کننده در این جشنواره دریافت خواهد شد؛ضمن اینکه از احتمال حضور وزیر آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه این جشنواره خبر داد.

 

112153

 

 

محمود مجیب، مدیر اجرایی جشنواره

محمود مجیب، مدیر اجرایی جشنواره،، در ادامه این نشست خبری پیرامون کیفیت و انتخاب فیلم‌های جشنواره گفت: این جشنواره بضاعت فیلم‌سازان دیگری است که آن را تولید کرده اما ما بهترین‌ها را گزینش می‌کنیم و بر مبنای سرفصل‌های داده شده، بهترین فیلم‌ها انتخاب و به نمایش داده می‌شود.

 

دبیر چهل و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی رشد با اشاره به اعضای هیأت داوری جشنواره بین‌المللی رشد تصریح کرد: رسول صدر عاملی و کامبوزیا پرتوی داور بخش فیلم داستانی بلند و یک داور از کشور سوئد ، مجید شیخ انصار، گلستان و داور خانمی از آلمان داوری بخش داستانی فیلم کوتاه، محمود امانی طهرانی کلانتری و داوری از فرانسه در بخش مستند، سید امیر هاشمی و مهین جواهریان و یک داور از سوئیس در بخش پویانمایی به داوری آثار می‌پردازند.

 

davatname-ef-01

 

 

گفتنی است، مراسم افتتاحیه چهل‌ وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، جمعه ۱۴ آبان ۹۵، ساعت ۱۸ در مدرسه دارالفنون در خیابان ناصر خسرو برگزار می شود.

davatname-ef-02

 

 

 


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت