2013476

کد خبر : 135485

تاریخ انتشار : ۸:۳۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۶

روسیه: پیشنهادات آمریکا درباره سوریه را به اطلاع ایران رساندیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی اعلام کرد که پیشنهادات آمریکا درباره حل و فصل بحران سوریه را به اطلاع ایران رسانده است.

به گزارش گفتمان نیوز، مهر به نقل از روسیا الیوم نوشت، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که در جریان سفر به تهران پیشنهادات آمریکا در خصوص حل و فصل بحران سوریه را به اطلاع ایران رسانده است.

بوگدانوف روز دوشنبه اظهار داشت که وی پیشنهاداتی را که جان کری وزیر خارجه آمریکا به سرگی لاوروف همتای روس خود ارائه کرده بود با مقامات ایران مورد بررسی قرار داده است.

وی همچنین افزود که وزرای خارجه روسیه و آمریکا در دیدار خود درباره انجام رایزنی بین کارشناسان دو کشور در ژنو پیرامون برخی از مسائل متعلق به شرق حلب به توافق دست یافته اند.

«سرگی لاوروف» روز شنبه گفته بود که جان کری پیشنهاداتی را پیرامون حل بحران حلب که با مواضع روسیه در این خصوص مطابقت دارد به وی ارائه کرده است.

یک روز پس از این اظهارنظر لاوروف، «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه روسیه در امور سوریه با سفر به تهران با «حسن روحانی» رئیس جمهور و «علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری دیدار و گفتگو کرد.

علی اکبر ولایتی پس از دیدار با لاورنتیف اعلام کرد که فرستاده روسیه در سفر به تهران حامل پیامی از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران درباره سوریه بوده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با اشاره به سفر نماینده پوتین در امور سوریه به ایران، گفته بود که وی حامل پیام مهمی برای جمهوری اسلامی ایران است.
کرملین نیز روز دوشنبه پیام ولادیمیر پوتین به ایران را تایید کرد اما در عین حال به مضمون این پیام اشاره ای نکرد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی رسانه ای کرملین در خصوص اعلام وزارت امور خارجه ایران مبنی بر دریافت پیام از سوی پوتین گفت: من می توانم این موضوع را تایید کنم اما نمی توانم جزئیات آن را بیان کنم.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت