1097165_photoa

کد خبر : 135489

تاریخ انتشار : ۳:۱۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۷

مجلس خبرگان در بیانیه‌ای تاکید کرد

لزوم پیگیری جدی دولت،مجلس و شورای عالی امنیت ملی در خصوص تمدید تحریم‌های ISA

مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای ضمن محکومیت تمدید تحریم‌های ISA توسط آمریکا، پیگیری جدی این موضوع را از دولت،مجلس،‌وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی خواستار شد.

به گزارش گفتمان نیوز به نقل از فارس،مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای تمدید قانون ISAتوسط کنگره و سنای آمریکا و نقض برجام را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است:دولت جنایتکار آمریکا بار دیگر با تفرعن و خوی استکباری خود، عناد و دشمنی با ملت ایران را نشان داد و با تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله (ISA) و نقض یک سویه برجام که یک توافق چند جانبه است، ثابت نمود که طبق فرمایش دوراندیشانه مقام معظم رهبری، دولتمردان و حاکمان آمریکایی به هیچ وجه قابل اعتماد نبوده و نیستند و برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

این بیانیه می‌افزاید:بی‌شک این اقدام خصمانه، ناقض تعهدات بین‌المللی بوده و وجهه واقعی آمریکا را بیش از پیش در عرصه جهانی و نزد طرف‌های دیگر توافق هسته‌آی روشن خواهد ساخت.

در انتهای این بیانیه آمده است: مجلس خبرگان رهبری، ضمن هشدار به دشمنان و گوشزد نمودن این موضوع که آحاد مردم و دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران، طبق آموزه‌های دینی و ملی خود زیر بار زورگویی و قلدرمأبی مستکبران نخواهند رفت و با اعتقاد راسخ به این وعده الهی که «ان الله یدافع عن الذین امنوا ان الله لا یحب کل خوان کفور» (حج:۳۸) این بدعهدی و نقض آشکار برجام از سوی آمریکا را محکوم نموده و خواستار پیگیری جدی این موضوع و اتخاذ موضع متقابل و متناسب از سوی دولت، مجلس،‌وزارت امور خارجه و شورای عالی امنیت ملی در جهت احقاق حقوق ملت ایران است می‌باشد.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت