13950924000051_photoa

کد خبر : 135604

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۵

رویترز از توافق خروج از حلب مقابل «فوعه و کفریا» خبر داد

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه از توافق برای خروج تروریست‌ها از شرق حلب در قبال تخلیه ۱۵۰۰۰ نفر از ساکنان فوعه و کفریا خبر داد.

به گزارش گفتمان نیوز به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز چهارشنبه شب به نقل از «معارضان سوری» از احیای توافق آتش‌بس در شرق شهر حلب سوریه خبر داد.

بنا بر این گزارش، یک مقام گروه تروریستی «جبهه الشام» به رسانه‌ها گفته است که توافق آتش‌بس ظرف چند ساعت آینده اجرایی خواهد شد.

به گفته وی، قرار است افراد باقی‌مانده در سه محله‌‌ای که هنوز تحت کنترل ارتش سوریه درنیامده‌، از ساعت ۶ صبح به وقت محلی (۷:۳۰ به وقت تهران) این منطقه را ترک کنند.

رویترز همچنین به نقل از یک مقام وابسته به دولت سوریه نوشته است که قرار است در پی این اقدام، ۱۵۰۰۰ نفر از ساکنان دو شهرک تحت محاصره «فوعه» و «کفریا» در ادلب تخلیه شوند.

این دو شهرک شیعه نشین ماه‌هاست که تحت محاصره کامل ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» (النصره و متحدانش) قرار دارند و هر روز شاهد حملات راکتی، خمپاره‌ای و تک‌تیراندازها هستند.

همزمان برخی از منابع وابسته به معارضان هم گزارش داده‌اند که تنها مجروحان اجازه خواهند یافت تا این دو شهرک را ترک کنند.

مناطق شرقی حلب از ابتدای بحران در سوریه تحت کنترل گروه‌های تروریستی قرار داشته است، اما ظرف دو ماه اخیر ارتش سوریه توانست با پیشروی‌هایی چشم‌گیر میزان مناطق تحت کنترل خود در حلب را به بیش از ۹۸% مساحت این شهر برساند.

در حال حاضر تنها سه محله تحت کنترل تروریست‌ها قرار دارد و آن‌ها بین تسلیم و کشته شدن دو راه بیشتر پیش رو ندارند. همین امر موجب شده تا حامیان این گروه‌ها تلاش برای رسیدن به توافق آتش‌بس را تشدید کنند.

قرار بود توافق خروج تروریست‌ها از شرق حلب صبح چهارشنبه اجرایی شود، اما با شکست آتش‌بس، این توافق هم اجرایی نشد. در توافق شب گذشته از خروج ساکنان فوعه و کفریا صحبتی نشده بود.


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت