JamNewsImage07191438

کد خبر : 136863

تاریخ انتشار : ۲:۴۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۳

انعکاس نخستین کنفرانس خبری رئیس‌جمهور منتخب؛

حمله ترامپ به آژانس‌های جاسوسی/ تنش‌ها تشدید می‌شود

«شرم آور است که آژانس های اطلاعاتی اجازه انتشار هرگونه اطلاعات غلط و جعلی را می دهند. این همان کاری است که آلمان نازی انجام می داد …»

به گزارش گفتمان، نخستین کنفرانس خبری رئیس جمهور منتخب آمریکا انعکاس گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

آسوشیتدپرس، رویترز، نیویورک تایمز، واشنگتن پست، دیلی میل، گاردین، جروزالم پست، راشاتودی و العربیه از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.

رویترز در تیتر یک امروز خود نوشت: ترامپ، آژانس های جاسوسی آمریکا را به اتخاذ تاکتیک های نازی ها متهم ساخت.

براساس این گزارش، “دونالد ترامپ” رئیس جمهور منتخب آمریکا، روز چهارشنبه و تنها ۹ روز مانده به آغاز کار دولتش، کشمکش با سازمان های جاسوی ایالات متحده را تشدید و آن ها را متهم ساخت که روش هایشان یادآور آلمان نازی است.

وی گفته، نشت اخبار اخیر توسط جامعه اطلاعاتی آمریکا که به برخی رسانه های این کشور رسید مبنی بر اینکه ترامپ در موقعیت نامناسبی دربرابر روسیه گرفتار شده است، حاوی ادعاهای بی اساس است.

ترامپ طی کنفرانس خبری خود در نیویورک اظهار داشت: من فکر می کنم این شرم آور است که آژانس های اطلاعاتی اجازه انتشار هرگونه اطلاعات غلط و جعلی را می دهند. این همان کاری است که آلمان نازی انجام می داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش “باراک اوباما” را متهم ساخت که با خروج بی موقع از عراق، موجب ایجاد داعش شده است.

ترامپ برای نخستین بار اذعان داشته که احتمالا روسیه، کمیته ملی دموکرات ها و ایمیل های مقامات ارشد این حزب را درخلال انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ هک کرده است. وی گفته، من فکر می کنم که این اقدامات، کار روسیه بود. ترامپ در عین حال اشاره کرده که کشورهای دیگر نیز ایالات متحده را هک کرده اند.

رویترز نوشت: اظهارات ترامپ درباره آژانس های جاسوسی از جمله سیا به احتمال زیاد موجب تشدید تنش ها بین جامعه اطلاعاتی و رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهد شد.

ترامپ در ابتدا، جمع بندی سازمان های اطلاعاتی مبنی بر اینکه کمپین هک روسیه با هدف تقویت وی دربرابر “هیلاری کلینتون” کاندیدای دموکرات صورت گرفته را انکار و تحقیر کرده بود.

رویترز افزود: ترامپ که بیستم ژانویه سکان ریاست جمهوری آمریکا را به دست خواهد گرفت، مطالب مطرح شده درباره شهوت رانی وی در روسیه را جعلی و ساختگی خواند.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در این کنفراس خبری از پاسخ دادن به سوالی مبنی بر اینکه “آیا کسی از روس ها با وی ارتباط داشته یا کمپین وی درخلال مبارزات انتخاباتی با روس ها تماس گرفته یا خیر؟” خودداری کرد و فقط گفت که من هیچ بدهی به روس ها یا تعامل تجاری با آنان نداشته ام.

ترامپ از هدفش برای ایجاد روابط بهتر با “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه دفاع کرد و گفت: اگر پوتین، دونالد ترامپ را دوست دارد من این موضوع را یک “فرصت” می بینم نه یک “مسئولیت”.

در ادامه این گزارش آمده است: این نخستین کنفرانس خبری ترامپ در حدود شش ماه گذشته بوده است و حدود ۲۵۰ خبرنگار برای پوشش آن جمع شده اند.

در ادامه این کنفرانس، سوالات خبرنگاران به موضوعات مختلفی اختصاص یافته که ترامپ هنگام شروع به کار ریاست جمهوری با آنان مواجه خواهد بود. وی وعده داده که به زودی مذاکرات با مکزیک درباره ساختن دیوار مرزی را آغاز کند.

ترامپ همچنین گفته، طرحی را پیشنهاد خواهد داد تا جایگزین طرح درمانی “اوباماکر” شود. وی، کناره گیری خود از فعالیت های تجاری و سپردن اینگونه فعالیت ها را به پسرانش اعلام کرده است.

منبع: جام نیوز


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت