250072348_4

کد خبر : 145914

تاریخ انتشار : ۱۰:۲۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲

لزوم ورود مراجع قضایی به یک پرونده سرقت علمی؛

روحانی در رساله دکتری خود «تقلب» کرده است/ دانشگاه گلاسکو: در حال بررسی شکایت‌ها به منظور لغو دکترای آقای روحانی هستیم

پایگاه اینترنتی «تلگراف» که از سایت‌های خبری مطرح و معروف انگلیس است، در گزارشی که در سال ۲۰۱۳ منتشر کرده، با اشاره به بررسی کارشناسان دانشگاه گلاسکوی اسکاتلند که آقای روحانی مدرک دکترای خود را از آن گرفته، نوشته است: «حسن روحانی بخش‌هایی از رساله دکتری خود را از روی کتاب محمدهاشم کمالی، رئیس مرکز بین‌المللی مطالعات پیشرفته اسلامی سرقت کرده است.»

به گزارش گفتمان، دانشگاه گلاسکو تایید کرده است که در رساله دکتری حسن روحانی که با عنوان «انعطاف شریعت» به ثبت رسیده، تقلب عملی صورت گرفته و بخش‌هایی از آن از روی کتاب یک نویسنده افغانستانی کپی و سرقت شده است.

پایگاه اینترنتی «تلگراف» که از سایت‌های خبری مطرح و معروف انگلیس است، در گزارشی که در سال ۲۰۱۳ منتشر کرده، با اشاره به بررسی کارشناسان دانشگاه کالدونیان گلاسکوی اسکاتلند که آقای روحانی مدرک دکترای خود را از آن گرفته، نوشته است: «حسن روحانی بخش‌هایی از رساله دکتری خود را از روی کتاب محمدهاشم کمالی، رئیس مرکز بین‌المللی مطالعات پیشرفته اسلامی سرقت کرده است.»

بر طبق این گزارش، اعتراضات فراوانی در این زمینه صورت گرفته و بسیاری از افراد خواستار لغو مدرک دکترای آقای روحانی شده‌اند.

به دنبال این اعتراضات بود که «چارلز مک‌گی»، سخنگوی دانشگاه کالدونیان گلاسکو از در دستور کار قرار گرفتن بررسی تقلب علمی در رساله دکتری حسن روحانی خبر داد و اعلام کرد که این مساله را به صورت جدی دنبال خواهد کرد.

 

eb9b2750d2deb0f5ea97eb6a272cad30635992__72701.mp4 | دانلود فیلم 

گفتنی است بسیاری از فعالان سیاسی در داخل ایران هم پیش از این، سوالاتی را درباره نحوه تحصیل آقای روحانی در رشه دکتری حقوق در اسکاتلند آن هم در زمانی که مسئولیت‌های بلندپایه‌ای در کشور داشته‌اند، مطرح کرده بودند که حالا و با مشخص شدن این تقلب علمی شاید بهتر بتوان به چگونگی دریافت دکترا از سوی رئیس‌جمهور پی برد.

منبع: رجانیوز

دیدگاه ها
 1. نیما می‌گه:

  آبرومون رفت. صاحابش خبردار شد. برادر تو که تقلب کردی حالا چرا رفتی رییس جمهور شدی؟

 2. هامون می‌گه:

  خوب که چی مثلا ؟؟؟؟ اصل عملکرده .

 3. حمید می‌گه:

  خوب است گفته اید بخشی از پایان نامه را کپی کرده است و این برای کسانی که پایان نامه دکتری نوشته اند کاملا مشخص است که برای نوشتن پایان نامه به پیشنه کارهای تحقیقی قبل می پردازند و این مرسوم است . حال اگر حرف شما را هم بپذیریم که تقلب کرده کوتاهی از سوی کسانی است که در همان زمان بررسی لازم را نکرده اند در ضمن حسن روحانی مانند بسیاری از مسئولین والا مقام ایران زمین که رنگ دانشگاه را ندیده اند و مدرک داشتند استاد دانشگاه بودند ، کشته شدند ، یا دارند و مسئول تباهی ایران هستند دست کم به دانشگاهی رفته اند برادر .

 4. محمد می‌گه:

  روحانی در مردکش تقلب کرده؟!

 5. علی می‌گه:

  رئیس جمهور کره درمورد یه موضوعی با دوستش مشورت میکنه,هزار بار می یاد میگه اشتباه کردم,کریه می کنه ,التماس میکنه آخرش هم مردم می فرستنش دادگاه, اونوقت رئیس جمهور ایران یه دکترای گرفته اونهم با تقلب کشور رو هم داداش و مادر زنش اداره میکنن,مردم هم……


 • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

  صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت