JamNewsImage07211071

کد خبر : 146409

تاریخ انتشار : ۱۰:۰۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۶

پشت پرده بسته شدن حساب ایرانی ها در اروپا/ ترس از آمریکا، برای ایرانی ها دردسرساز شده است

به رغم امضای توافق هسته ای میان ایران و کشورهای غربی، همچنان بانک های اروپایی بی هیچ دلیل و مدرکی اقدام به بستن حساب مشتریان ایرانی خود می کنند!

به گزارش گفتمان، داستان بسته شدن حساب مشتریان ایرانی در بانک های اروپایی چیز تازه ای نیست. آنچه اخیرا فرق کرده اینست که ایرانیان بیشتری از بانکها شکایت می کنند و تعداد زیادی شان موفق می شوند خسارت بگیرند.

 

از جمله یک مشتری ایرانی که از بسته شدن حسابش در رویال بانک اسکاتلند شکایت کرده بود در توافق خارج از دادگاه با بانک، بالغ بر ۳۲ هزار پوند خسارت گرفت.

 

اما نواز، رئیس شرکت حقوقی بلک استون که شکایت تعدادی از ایرانیان را دنبال می کند، در گفتگو با بی بی سی گفت پس از برجام، پیوسته بانک های اروپایی اقدام به بستن حساب مشتریان ایرانی خود می کنند و این اقدام هیچ ربطی به تحریم ها ندارد و حتی قبل از برجام هم بسته شدن حساب ایرانی ها موجه نبوده است.

 

نواز علت بسته شدن حساب ایرانی ها از سوی بانک های اروپایی را ترس آنها از جریمه های احتمالی آمریکا به بهانه نقض تحریم ها علیه ایران دانست. او تاکید کرد که این اقدام بانک های اروپایی به هیچ وجه قانونی نیست و به همین دلیل در بسیاری از پرونده های حقوقی این بانک ها محکوم به پرداخت غرامت شده اند.

 

منبع: جام نیوز


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت