قالیباف کار روحانی را در همین جمعه یکسره کرد

به گزارش گفتمان، خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به انتخابات ریاست جمهوری ایران و کناره گیری محمد باقر قالیباف پرداخت و نوشت: با کناره گیری محمد باقر قالیباف رقابت اصلی در انتخابات میان حسن روحانی و ابراهیم رئیسی شکل گرفت و این روند می تواند کار روحانی را در انتخابات سخت تر هم بکند.

 

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه نوشت: محمد باقر قالیباف 55 ساله که شهردار تهران است در سال 2013 در همین رقابت مغلوب حسن روحانی شده اما این بار اتحاد بزرگی را با ابراهیم رئیسی که اصلی ترین رقیب روحانی به حساب می آید بوجود آورده است.

آخرین نظرسنجی های انجام شده حاکی از این بوده است که روحانی 42 درصد از آرا و رئیسی 27 درصد و قالیباف نیز 25 درصد را آرا را به خودشان اختصاص داده اند. اکنون دو جانبه شدن انتخابات بعید است که اجازه دهد انتخابات به دور دوم کشیده شود و به نظر می رسد کار در همین روز جمعه به پایان خواهد رسید و تحلیل گران بر این باورند که با اقدام قالیباف مطمئنا کار برای آقای روحانی سخت تر خواهد شد.

 

 

این خبرگزاری در ادامه مدعی شد در صورت پیروزی ابراهیم رئیسی همین رابطه ایجاد شده با ایران در زمان روحانی نیز کم رنگ خواهد شد و شاید تنش ها میان ایران و آمریکا افزایش یابد. هرچند که آقای رئیسی نیز خواهان احترام به توافق برجام بوده است، آقای روحانی نیز خواهان پایان دادن به انزوای اقتصادی مردم ایران بوده و دائما از بهتر شدن اقتصاد ایران صحبت می کند.

 

 

بلومبرگ در ادامه نوشت: برخی دیگر از نظرسنجی ها نیز حاکی از این هستند که انتخابات ایران در همین دور اول تمام نخواهد شد و هیچ کدام از رئیسی و روحانی 50 درصد از آرا را کسب نخواهند کرد. نمی توان گفت با کناره گیری قالیباف تمامی حامیان وی به رئیسی رای می دهند.

 

 

این خبرگزاری در پایان نوشت: شاید در رقابت میان قالیباف و روحانی کار آسان تر بود اما در حال حاضر روحانی با شخصیتی روبرو است که برای اولین وارد رقابت انتخابات ریاست جمهوری شده است و او از حمایت بسیاری از اصولگرایان برخوردار است. کنار کشیدن قالیباف نیز مزید بر علت شده است و می توان گفت حسن روحانی با کار بسیار سختی روبرو است.

منبع: جام نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *