انتقاد شدید میرسلیم از حیله «روحانگیری» و خودشیرینی دولت

به گزارش گفتمان، سیدمصطفی میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری با اشاره به اینکه آمدن من در صحنه انتخابات تحلیلی بود که از شرایط 4 سال گذشته و تحولات سیاسی و اقتصادی داشتم، گفت: این تحلیل ما را به این نتیجه رساند که مستقلا در انتخابات حاضر شویم و حزب موتلفه نامزدی را برای این کار معرفی کرد.

 

وی با بیان اینکه ما با استفاده از فرصت سعی کردیم تحلیل خودمان را تشریح کنیم و راه حل‌هایی که مدنظرمان است با اتکا به مطالعات و بررسی های 15 سال گذشته ارائه دهیم، اظهار داشت: تا امروز موفقیت‌های خوبی در تبیین نظرات و تشریح برنامه‌ها حاصل شده و تا فردا صبح اقدامات تکمیلی را انجام می‌دهیم تا انتخاب برای ما و برای مردم ما با آگاهی کامل انجام گیرد.

 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره تفاوت کناره‌گیری جهانگیری و قالیباف در انتخابات گفت:این دو اقدام از نظر ماهیت متفاوت است. قالیباف با پشتوانه انتخابات سه دوره گذشته و همچنین تأیید جمنا به میدان آمد، اما بر مبنای تشخیص یک مصلحت کنار رفت و این یک ائتلاف محسوب می‌شود.

فکر می‌کنم کناره‌گیری وی از صحنه انتخابات برای این بود که موضع جبهه مردمی تقویت شود و به نظر نمی‌رسد از ابتدای کار چنین نیتی داشته باشد.

میرسلیم افزود: کناره‌گیری جهانگیری “حیله سیاسی” محسوب می‌شود و باید ابراز تأسف کرد که روحانی با این روحیه سیاسی، یک یار کمکی با خودش بیاورد و دو واحد وقت به خودش اختصاص دهد. فکر می‌کنم صداقت ایجاب می‌کرد وی در صحنه می‌ماند یا در ابتدا می‌گفت پوششی هستم تا شورای نگهبان تکلیف خود را بداند.

وی درباره شیوه تبلیغات برخی کاندیداها در استفاده از امکانات دولت گفت: ما قانون مدونی داریم که تکلیف نامزدها را به لحاظ امکانات مشخص کرده و در آن تصریح شده از امکانات دولتی به نفع یک یا چند نامزد استفاده نشود.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بعد از 38 سال آگاهی خوبی بین مردم ما به‌وجود آمده و متوجه می‌شوند که این تبلیغات با تهدید و تطمیع صورت گرفته یا آزادانه بوده است. برخی نامزدها از افرادی که حتی واجد شرایط نیستند و یا با تعطیل کردن ادارات به تبلیغ پرداختند که این‌ها خلاف مردم سالاری است و ما نباید مشوق این کارها باشیم.

میرسلیم با اشاره به اینکه اکنون در صحنه انتخابات آقای روحانی، هاشمی طبا و رئیسی هم حضور دارند، گفت: من نیز تا انتهای انتخابات خواهم ماند و به هرآنچه مردم بپسندند احترام خواهم گذاشت.
وی درباره برنامه‌های انتخاباتی کاندیداها، اظهار داشت: وعده‌های انتخاباتی برخی نامزدها مبتنی بر مشکلات و مسائل روزمره و معیشتی است که به‌دلیل کم‌کاری‌های دولت در طول چهار سال گذشته ایجاد شده است. روحانی می‌گفت کاری می‌کنم که یارانه‌ها در زندگی مردم جایگاهی نداشته باشد، اما بسیاری از گروه‌ها نیازشان به یارانه بیشتر شده است. در اینکه طبقات محروم نیاز به این یارانه ها دارند نباید شک کرد. من اعتقاد دارم اولین کاری که باید صورت بگیرد، رفع محرومیت و فقرزدایی است. اما دادن قول‌هایی که امکان اجرایش نیست خلاف است.

 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برخی نامزدها صدها میلیارد هزینه کردند و از بیت المال برای تبلیغات بذل و بخشش نمودند، گفت: این کارها معنا ندارد و تمام طرح‌ها وبرنامه‌های ما باید در جهت رفع محرومیت باشد؛ اما متأسفانه هنوز هم هزینه‌های تشریفاتی زیادی داریم.
میرسلیم درباره آینده برجام در صورت پیروزی وی، گفت: برجام سندی در اختیار ماست که یک نکته واضح در آن مظلومیت جمهوری اسلامی بود که نیازی به سلاح کشتارجمعی و هسته‌ای ندارد. درباره برجام تعهدات ما اجرا شده و حتی دولت در این زمینه خودشیرینی کرد، اما آنچه که طرف مقابل انجام داد، براساس بداندیشی به تحریم‌ها افزوده شد و دولت آینده باید این حق را احقاق و پیگیری کند. ما نباید به بهانه برجام کارها را متوقف کنیم و در داخل قابلیت‌هایی داریم که می‌توانیم با آن تحریم‌ها را مهار کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه حزب مؤتلفه پیش از تشکیل جمنا نامزد خود را معرفی کرد و مفهومی ندارد که ما به حزب دیگری می‌پیوستیم، گفت: البته ما رقیب هم نیستیم. اعتقاد ما براین است که من و آقای رئیسی در هدف مشترک هستیم، اما در ارائه برنامه‌ها اختلاف سلیقه داریم. اما اینکه چگونه همکاری کنیم تا این هدف محقق شود مسائلی است که با مذاکره حل خواهد شد.

 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره رایزنی آیات موحدی کرمانی و یزدی با او درباره کناره‌گیری اظهار داشت: ما تا آخر پای کار هستیم اما همواره با این آقایان همکاری و تبعیت داشته‌ایم. نظر ما این است که با تفاهم و اتحاد می‌توانیم موفق باشیم و این قبیل رایزنی‌ها همواره وجود داشته، اما ما هم نظرات خود را به این آقایان ارائه دادیم.

 

میرسلیم با اشاره به اینکه امیدوارم پیروز انتخابات روحانی نباشد گفت: پیش بینی انتخابات میسر نیست و ممکن است عواملی پیش بیاید که در انتخابات تأثیر بگذارد. تبلیغات رسمی صبح فردا تمام می‌شود، ولی فضای مجازی در اختیار مردم است و در فعالیت نامزدها اثرگذار خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه من انصراف نمی‌دهم و پای کار خواهم بود، گفت: با توجه به آنچه مطرح می‌شود آرای من بیشتر شده و امیدواریم دیگر دولت روحانی تمدید نشود و دولت یازدهم بود که کشور را به فلاکت کشاند.

 
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کاهش نرخ تورم به دلیل واردات است و مردم قدرت خرید ندارند، اظهار داشت: تورم البته در اردیبهشت نرخ صعودی پیدا کرده و این دستاورد توأم با ابهام است. نرخ رسمی بیکاری 12.5 درصد است و کافی است آقای جهانگیری سری به شهرک های صنعتی بزند و ببینند چه کارگاه‌هایی متوقف شده است. رکود بارز است و سرمایه گذاری کاهش یافته است و دولت یازدهم با این دستاورد نمی‌تواند ادامه یابد.
میرسلیم در پاسخ به پرسشی درباره با مدرک تحصیلی روحانی، گفت: روحانی در این زمینه اکنون متهم است و به نظرم باید دستور دهد تا یک گروه کارشناسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مدرک او را بررسی کنند تا ببینیم آیا این ادعاها دروغ است یا وی مدرکش را بر اساس تزویر گرفته است؟ در این زمینه آبروی نظام در خطر است و باید راستی آزمایی صورت بگیرد.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه نیت من با آقای رئیسی یکی است، خاطرنشان کرد: من نمی‌توانم با روحانی هدف مشترکی تعریف کنم و همواره منتقد دولت یازدهم بوده‌ام، تا فقط و فقط به این فکر نباشند که با برجام می‌توان همه مشکلات کشور را حل کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *