صعود رئیسی؛ پایان کار حسن روحانی

به گزارش گفتمان، نشریه آمریکایی “نیوزویک” (Newsweek)، با انتشار گزارشی تحت عنوان “نظرسنجی ها درباره انتخابات ایران حاکی از آن است که حسن روحانی به دردسر افتاده است” به انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است:
«نظرسنجی های اخیر در رابطه با نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران، با توجه به کنار کشیدن آقای قالیباف به نفع آقای رئیسی، می تواند به معنای برکناری روحانی باشد.

 

 

تا چندی پیش بسیاری از تحلیلگران، انتظار پیروزی روحانی در انتخابات را داشتند. در یک نظرسنجی که در هفتم ماه می، توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) برگزار شده بود، روحانی با 42 درصد پیشتاز بوده و پس از او رئیسی با 27 درصد و قالیباف با 25 درصد قرار داشتند.

 

غیر از این نظرسنجی، نظرسنجی های بسیار دیگری هم وجود داشته است اما اکثر آن ها قبل از آن صورت گرفته اند که قالیباف از انتخابات کنار کشیده و حمایت کامل خود از رئیسی را اعلام نماید.

 

صحنه هایی که پس از کنار کشیدن قالیباف و حمایت او از رئیسی دیده می شود؛ مانند آنچه روز سه شنبه در یکی از مساجد تهران [مصلای امام خمینی] اتفاق افتاد که قالیباف به روی صحنه آمده و به رئیسی پیوست و در حالی که مشت هایشان به هم گره زده شده بود، دست هایشان را بالا بردند؛ می تواند حاکی از صعود رئیسی و عزیمت روحانی باشد. مردم در این تجمع، شعارهایی مانند “روحانی بای بای” و “آخر هفته، روحانی رفته” را فریاد می زدند.

 

بیشتر اختلافات و نزاع هایی که می تواند به برکناری روحانی بیانجامد، درباره توافق هسته ای و انتظار مردم برای بهبود شرایط اقتصادی پس از آن است.»

 

منبع: جام نیوز

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *