5555

کد خبر : 151527

تاریخ انتشار : ۶:۲۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۵

لیگ جهانی والیبال 2017؛

اما و اگرهای صعود/ تیم ملی والیبال در چه شرایطی به فینال می‌رسد؟!

تیم ملی ایران در حال حاضر در رده هشتم جدول رده بندی لیگ جهانی ایستاده و برای رسیدن به فینال راه سختی دارد.

به گزارش گفتمان، سومین هفته لیگ جهانی ۲۰۱۷ از امشب با برگزاری ۶ دیدار آغاز می‌شود.
در پایان هفته دوم لیگ جهانی شرایط جدول تیم های حاضر در سطح یک مسابقات، این‌گونه است که فرانسه از ۶ بازی خود با ۶ برد و ۱۸ امتیاز در صدر قرار دارد و بعد از آن تیم‌های صربستان با پنج برد و ۱۵ امتیاز، برزیل با چهار برد و ۱۳ امتیاز، بلژیک با سه برد و ۱۰ امتیاز، لهستان با سه برد و ۹ امتیاز، بلغارستان با سه برد و هشت امتیاز و کانادا با سه برد و هفت امتیاز در رده‌های دوم تا هفتم قرار دارند و ایران هم با سه برد و هفت امتیاز با معدل ست‌شماری، پایین‌تر از کانادا در رده هشتم قرار گرفته است.
نکته مهم اینجاست که ایران در هفته سوم به مصاف رقبایی مانند آمریکا و روسیه می‌رود که با جوانگرایی شانس چندانی برای حضور در مرحله نهایی ندارند و فعلا در رده‌های نهم و دهم قرار گرفته‌اند.
این در حالی است که دیگر همگروه ایران در هفته پایانی یعنی لهستان با سه برد و ۹ امتیاز شانس زیادی برای صعود دارد و بازی با این تیم به‌نوعی یک نبرد دوجانبه به‌شمار می‌رود.
اما شرایط سایر تیم‌ها این‌گونه است که اگر از حالا فرانسه را به‌عنوان اولین تیم صعود‌کننده کنار بگذاریم سایر تیم‌ها حتی ایران هم شانس صعود دارند منتها همه‌چیز در اختیار خودمان نیست و فقط در صورت کسب سه پیروزی می‌توانیم تا حدودی خودمان را در جمع ۶ تیم نهایی بدانیم، در غیر این صورت باید منتظر نتیجه سایر تیم‌ها بنشینیم.
البته در سایر گروه‌ها تیم‌های فعلی بالای جدول وضعیتی دارند که می‌توان به ناکامی آن‌ها مقابل سایر حریفان امیدوار بود تا ایران با دو برد و کسب حداقل ۶ امتیاز در هفته سوم بتواند راهی مرحله نهایی شود.
 از رده چهارم تا رده هشتم جدول همه تیم‌ها سه برد را به دست آورده‌اند و با توجه به اولویت برد به امتیاز در رده‌بندی، همگی شانس صعود به مرحله بعد را دارند اما امتیازات این تیم‌ها متفاوت است و در صورت تعداد یکسان برد‌ها، تیمی شانس صعود دارد که امتیازش بالاتر است. شرایط به‌گونه‌ای است که این هفته بلژیک که به‌عنوان یکی از رقبای ایران در رده چهارم قرار دارد به ترتیب مقابل فرانسه، ایتالیا و کانادا به میدان می‌رود و تقریبا می‌شود در بهترین حالت برای این تیم دو برد مقابل ایتالیا و کانادا را پیش‌بینی کرد.
 تیم پنجم جدول یعنی بلغارستان کار سختی در این هفته دارد و باید به مصاف آرژانتین میزبان، برزیل و صربستان برود و شاید بلغارها فقط بتوانند دلخوش به شکست شاگردان ولاسکو باشند مگر آنکه مقابل دو تیم دیگر یک شگفتی را رقم بزنند. دیگر تیم بالاتر از ایران در جدول، کانادایی‌ها هستند. تیمی که باید به مصاف بلژیک، ایتالیا و فرانسه برود.
به نظر می‌رسد کانادا در خوشبینانه‌ترین حالت بتواند دو پیروزی در این هفته کسب کند؛ اما تیم‌ملی کشورمان هم کار راحتی در این هفته ندارد و امروز از ساعت ۱۹ و ۵۵ مقابل آمریکا به میدان خواهد رفت و بعد از آن رودرروی روسیه و لهستان قرار خواهد گرفت.
 با توجه به ترکیب تیم‌های روسیه و آمریکا و نتایج این دو تیم در دو هفته اول می‌توانیم امیدوار باشیم که شاگردان کولاکوویچ بتوانند دو پیروزی و ۶ امتیاز مقابل آمریکا و روسیه کسب کنند.
 با این شرایط تعداد بردهای ایران به پنج می‌رسد و در امتیاز هم خودمان را به عدد ۱۳ می‌رسانیم و فقط می‌ماند نبرد با لهستانی که یک‌بار شکستش دادیم و البته این‌بار میزبان ما خواهد بود.
 ایران اگر بتواند لهستان را شکست دهد صعودش قطعی می‌شود اما اگر مقابل این تیم شکست بخوریم و بتوانیم یک‌امتیاز کسب کنیم، وضعیت‌مان بهبود پیدا می‌کند.
 پیش‌بینی می‌شود با توجه به بازی‌های هفته سوم اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و ایران بتواند مقابل آمریکا و روسیه دو برد و ۶ امتیاز کسب کند، شاگردان کولاکوویچ به همراه فرانسه، لهستان، بلژیک، صربستان و برزیل میزبان، ۶ تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.
 شاید اگر در تهران به‌جای چهار امتیاز موفق به کسب ۶ امتیاز شده بودیم حالا با خیال راحت‌تری آماده هفته سوم می‌شدیم اما با این شرایط هم هنوز شانس بالایی برای صعود داریم ولی با کسب دو برد قطعا صعود دست خودمان نیست و باید منتظر عملکرد سایر رقبا بنشینیم.

  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت