IMG22004116

کد خبر : 65993

تاریخ انتشار : ۸:۳۲ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۲۳

طنز/ در پی خبر تغییرات عجیب در دانشگاه آزاد؛

آمد نسیم فرهنگ، ای دانشجو برقص‌آ…

تحول خوب است آن هم از نوع نسیمی که در حوزه‌های فرهنگ بوزد و رئیس دستگاه فرهنگی دانشگاه آزاد خبر از آمدنش بدهد. هر چه باشد آقایان استاد فرهنگ هستند و دانشگاه هم آزاد از نوع اسلامی است، پس همه چیز برای یک تغییر شیک و مجلسی در فضای فرهنگی دانشگاه‌های آزاد فراهم است.

به گزارش گفتمان نیوز، این روزها اخبار عجیب و غریب در حوزه های مختلف کم نداریم. اخبار دانشگاهی کشور نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر روز علاوه بر اخبار روزانه خودش با سرتیترهای خبری جدید و جالبی روبه رو می شویم.

اخباری در حد اینکه مثلا فلان دانشگاه چهار سال است دانشجو گرفته است؛ اما عجیب کم حافظه شده اند و یادشان رفته مجوز این رشته با سیل فارغ التحصیلان‌اش را از شورای گسترش آموزش عالی بگیرند یا واحد دیگری از همین جنس، دانشگاه دوسال است دانشجویان پذیرفته شده در یک رشته ای که اصلا وجود خارجی نداشته را معطل گذاشته اند تا از علف زیرپایشان با ابتکار، خدمتی هم به محیط زیست بکنند.

البته بحث داغ این روزها تحولاتی است که نسیمشان پس از دریافت پیغام ۲۴خرداد۹۲ در برخی نقاط وزیدن گرفته و عجیب شاخ ترها را در این نسیم بهاری به رقص واداشته است.

روز گذشته طه هاشمی، معاون فرهنگی- اجتماعی دانشگاه آزاد در نشست کانون های فرهنگی و انجمن های علمی واحدهای سراسر کشور با اشاره به آغاز تغییرات در این دانشگاه پس از انتخابات و البته طولانی بودن فرآیند اثرگذاری آن در حوزه فرهنگی خبرداده بود و نشست کانون ها و برنامه های آن از جمله موسیقی اجرایی آقا رضا در نشست افتتاحیه را مصداق این تغییرات تدریجی دانسته بود

تحول خوب است آن هم از نوع نسیمی که در حوزه های فرهنگ بوزد و رئیس دستگاه فرهنگی دانشگاه آزاد خبر از آمدنش بدهد. هر چه باشد آقایان استاد فرهنگ هستند و دانشگاه هم آزاد از نوع اسلامی است، پس همه چیز برای یک تغییر شیک و مجلسی در فضای فرهنگی دانشگاه های آزاد فراهم است.

طرح این موضوع در شرایط فعلی که داد دانشجویان دانشگاه آزاد بیشتر از افزایش شهریه ها بالاست تا موج تغییر طلبی فرهنگی و البته مصادیق عجیب و غیرحرفه ای که برای این نسیم تغییرات از سوی آقای معاون فرهنگی کارکشته در نظر گرفته شد، کمی دور از انتظار بود و به اصطلاح شنیدن چنین خبری از زبان روحانی خوش صحبت همه را در «آنپاس» فرو برد

به همین منظور پس از خروج از آنپاس موقت بد ندیدم پیشنهادات و پیش بینی هایی را در جهت تکمیل شدن این نسیم بهاری به سونامی در جهت پیشبرد اهداف این دانشگاه محترم و مکرم ارائه نمائیم.

۱- شاید چون مخاطب اصلی این تغییرات دانشجویان هستند نخستین موج دریافت پیام انتخابات۹۲ و نسیم آقای معاون فرهنگی در تشکل های دانشجویی رخ دهد. این تغییرات در غالب صف عجیب درخواست ثبت تشکل شکل خواهد گرفت و مجموعه های دانشجویی، دانشجوی حنجره طلا، انجمن ساقدوشان، کانون باله، مجموعه هجوپردازان جوان، تشکل نوعروسان و کانون کرایه ادوات و آلات فرهنگی! درخواست صدور مجوز خواهند داد.

۲- بهتر است پس از این مساله، اولین مجموعه کلاس های کنکور آموزش هنر و فرهنگ مبتذل «تحولچی» آغاز به کار کند و از همه رده های سنی از ۱۸ سال به بالا جهت حضور در این نهضت علمی دعوت کند و بگوید: جوانان، میانسالان و کهنسالان؛ برای شما برنامه ویژه تغییرات داریم.

۳- از روز گذشته چندین موسسه انتشاراتی برای ثبت مجوز کتاب‌های کمک آموزشی و ویژه آمادگی تحولات نوین فرهنگی درخواست داده اند. موسسات آوازچیان، گیتارداران، بوق بلند، رقص نور و بالماسکه از جمله این موسسات هستند.

۴- همچنین برخی موسسات کرایه خدمات جشن های ازدواج، گودبای پارتی، پارتی، جشن تولد، جشن نامزدی، ازدواج سفید، سرخ و صورتی و جشن طلاق! با درخواست کرایه سالن‌ها و فضای سبز واحدهای دانشگاه آزاد برای ایفای نقش در این تغییرات عظیم اعلام آمادگی کرده اند.

۵- در اقدامی دیگر توصیه می شود تعاونی سهامی عام شکل بگیرد که با برگزاری آف یا تخفیف های دوره ای بخش های مختلف دانشگاه های آزاد هر کوی و برزن، را جهت اجرای گروه های این ور آبی و اون ور آبی در حوزه های موسیقی، تئاتر، تئاتر خیابانی، هنر های تجسمی به صورت آنلاین اجاره دهد.

۶- با توجه به اظهارات آقای معاون فرهنگی در این باره که هیچ کس حق ندارد از شادی مردم جلوگیری کند، توصیه می شود گروهی از بزن‌بهادرهای محترم شهرشیراز که به خوبی حق دانشجویان منتقد را کف دستشان گذاشتند، جهت برخورد با عاملان مانع شادی مردم و بویژه دانشجویان عزیز سازماندهی شده و در واحدهای دانشگاه آزاد رهاسازی شوند.

۷- برپایی سالانه های بزرگ آزادی‌های یواشکی با حضور مخترع بزرگ این طرح، جوجه اردک زشت و اهدای جوایزی نفیس به برگزیدگان این جشنواره یکی دیگر از پیشنهادهای قابل اجرای در حوزه تبدیل نسیم به سونامی است.

۸- دست آخر نیز پیشنهاد می شود واحدها برای مقابله با اعتراض بخش زیادی از کارمندان خود و جهت تحقق خواسته ایفای نقش این دلسوزان عزیز در پروژه تحول فرهنگی دانشگاه آزاد، به ایجاد فست فود، اسنک فروشی، چای سرا، فروشگاه تخصصی خواروبار و البته توزیع انواع محصولات فرهنگی مجاز و غیر مجاز! روی آورده تا جنس آقای معاون برای تغییرات جور باشد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری دانشجو


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت