3229453_776

کد خبر : 68831

تاریخ انتشار : ۴:۲۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۹

گرامی، در نشست خبری تشریح فعالیتهای عمرانی شرکت مترو تهران، بیان کرد:

تا کنون ۴ میلیارد مسافر توسط مترو تهران وحومه جابجا شده است/در آینده ای نزدیک چند ایستگاه از خط ۳ مترو افتتاح خواهد شد

معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: طی یک سال آینده، هزار واگن وارد خطوط مترو می شود که از این میزان ۴۰ درصد تولید داخل و ۶۰ درصد واگن ها خارجی است .

به گزارش خبرنگار اجتماعی – جامعه و شهری گفتمان نیوز،‌ نشست خبری تشریح عملکرد و فعالیتهای عمرانی شرکت مترو تهران، صبح امروز شنبه ۹ خرداد ماه ۹۴، با حضور عباس گرامی، معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه و جمعی از اصحاب رسانه، در محل ساختمان این معاونت برگزار شد.

 

 

3229453_776

 

 

عباس گرامی، معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران

عباس گرامی، معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران، در ابتدای این نشست خبری، از افتتاح چهار ایستگاه از خط ۳ مترو، طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: اکنون ایستگاه های عبدل آباد، نعمت آباد، زین الدین ، نوبنیاد و شهرک قائم در خط ۳ مترو و ایستگاه بیمه یا جاده مخصوص در خط ۴ مترو مراحل پایانی بهره برداری را سپری می کنند.

 

 

LG_1394425461_0148b115fdbc4b5942127b6de8221457

 

 
وی با بیان اینکه ۹ میلیارد لیتر بنزین با راه‌اندازی مترو صرفه‌جویی شده است گفت با ساخت هر خط مترو ۱۶ هزار شغل مستقیم و ۱۶۵ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

 
معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران تصریح کرد: تا کنون ۴ میلیارد مسافر توسط مترو تهران وحومه جابجا شده است.

 

 

IMG06535208

 

 
گرامی، با اشاره به این که ۱۰۰ کیلومتر مترو در حال ساخت است گفت: ۷۵ ایستگاه مترو نیز ساخته می‌شود.

 
وی پیرامون اینکه، چه تعداد واگن برای خطوط جدیدی مورد نیاز است، گفت: در کل ۳ هزار واگن نیاز داریم و سفارش ۱۰۰۰ واگن داده شده است.

 

 

23606_896

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران ادامه داد: برای ۲ هزار واگن دیگر منتظر تایید فاینانس هستیم و در حال پیگیری و کسب موافقتنامه فاینانس از بانک مرکزی هستیم.

 

 

گرامی تاکید کرد: پیگیری می‌کنیم ظرف یک سال ۱۰۰۰ واگن وارد خطوط شود.

 

 

20150427094500286

 

 

وی در خصوص پله‌برقی‌های موجود در ایستگاه‌های مترو اظهار داشت: برنامه داریم تعدادی از این پله‌ برقی‌ها را تعویض کنیم و در ایستگاه‌های جدید پله برقی‌هایی که وارد می‌کنیم ایرادات قبلی را ندارد و همچنین از افرادی که پله برقی خریداری می‌کنیم به آنها می‌گوییم تا ۵ سال نگه داشت پله‌برقی با آنهاست.

 
معاون عمرانی شرکت مترو تهران و حومه، در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه تمامی ایستگاههای آماده بهره برداری، با تجهیز کامل پلکان برقی، افتتاح خواهند شد، تصریح کرد: طی یک برنامه ریزی جامع، پله های برقی تمامی ایستگاههای خطوطو ۶ و ۷ نیز سفارش گذاری شده و شهروندان اطمینان داشته باشند، هیچ ایستگاهی بدون پله برقی افتتاح نخواهد شد.

 

 

319

 

 
گرامی، با اشاره به اینکه اکنون ۱۵۶ کیلومتر خط مترو با ۹۱ ایستگاه در شهر تهران مورد بهره برداری است که روزانه جابجایی ۳٫۵ – ۳٫۶ میلیون نفر از این طریق انجام می شود اظهار داشت : بالغ بر ۱۰۰کیلومتر خط مترو نیز در خطوط ۶ ،۷ ، نیمه شمالی خط ۳ ، مهرآباد و انشعاب نیاوران در حال ساخت داریم. در عین حال که ۵۲ کیلومتر خط مترو نیز تا پرند در دست احداث است.

 

وی با بیان اینکه اکنون خط ۶ مترو با طول ۳۵ کیلومتر و ۲۷ ایستگاه، ۱۲ تا ۱۵ درصد پیشرفت داشته است، گفت: خط ۷مترو به طول ۳۸ کیلومتر با ۳۰ ایستگاه بالغ بر ۴۵ درصد پیشرفت ساختمانی داشته به طوری که تا کنون ۱۴ کیلومتر تونل سازی در این خط انجام شده است.

 

 

metro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
معاون عمرانی شرکت راه‌آهن شهری تهران، تاکید کرد: نیمه شمالی خط ۳ مترو به طول ۱۷ کیلومتر و ۱۱ ایستگاه، خط مهرآباد به طول ۳ کیلومتر و ۳ ایستگاه و انشعاب خط نیاوران به طول ۶ کیلومتر با ۴ ایستگاه در دست ساخت است.

 
گرامی، در پایان این نشست خبر گفت: طی یک سال آینده هزار واگن وارد خطوط مترو می شود که از این میزان ۴۰ درصد تولید داخل و ۶۰ درصد واگن ها خارجی است.

 

 

Tehran_Metro_logo.svg


  • کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به گفتمان ما می باشد

    صفحه اصلی تماس با ما نقشه سایت