بانک حکمت ایرانیان با سرلوحه قرار دادن بانکداری اخلاقی و تمسک به بانکداری اسلامی پا به عرصه اقتصادی کشور نهاده است

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی – بانک گفتمان نیوز، نشست خبری با موضوع «پسا تحریم و فرصت های پیش رو در نظام بانکی»، همزمان با روز خبرنگار، عصر یکشنبه 18 مرداد ماه 94، با حضور دکتر عباس عسکرزاده، مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان، مدیران ارشد بانک و جمعی از اصحاب رسانه، در ساختمان مرکزی بانک حکمت ایرانیان برگزار شد .

 

image_gallery

 

 

دکتر عباس عسکرزاده، مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان

دکتر عباس عسکرزاده، مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان، در ابتدای این نشست خبری، با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی صحیح و درست در جامعه اظهار داشت: جا دارد از زحمات همگی شما عزیزان که در عرصه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی نقشی تعیین کننده را در جامعه بر عهده دارید ، به نوبه خود تشکر و قدردانی داشته باشم . امروزه بسیاری از موانع و مشکلات در جامعه به دلیل عدم آگاهی افراد نسبت به موضوعات پیرامون خود بوجود می آید، بنابراین خبرنگاران در جهت رفع این ناآگاهی در سطح جامعه نقش بسیار تاثیر گذاری را ایفا می کنند. تفکر و بینش خبرنگار هیچ گاه نباید تحت تاثیر نیروهای داخلی و خارجی قرار گیرد تا بتواند به رسالت اصلی خود که همان تزکیه و شفاف سازی امور است ، عمل کند.

 

وی افزود: خدا را شاکریم که توفیق خدمت صادقانه به مردم را نصیب همه ما کرده است. این بانک با سرلوحه قرار دادن بانکداری اخلاقی و تمسک به بانکداری اسلامی پا به عرصه اقتصادی کشور نهاده است. بانک حکمت ایرانیان به عنوان بانکی خدمتی و نه قدرتی با رعایت دو اصل امانت داری و صداقت همواره خدمت رسانی به آحاد مردم جامعه را در راس تمامی فعالیت های خود قرار داده است تا بتواند تحول آفرین باشد و در پیشرفت و ارتقای سیستم اقتصادی و بانکی کشور نقش به سزایی را ایفا کند . در حال حاضر مشتریان و از همه مهمتر اعتماد آنان به مجموعه بانک ، بالاترین سرمایه برای ماست و بانک حکمت ایرانیان با تکیه بر چنین مطاع ارزشمند و گران بهایی به جامعه خدمت می کند ، چراکه اعتماد مردم به سادگی حاصل نخواهد شد.

 

imageزر_gallery

 

 
دکتر عسکر زاده، در ادامه خاطر نشان کرد: درحالیکه بانک حکمت ایرانیان در مقایسه با بانکهای دیگر قدمت چندانی ندارد، اما در همین مدت کوتاه نیز با وجود تحریم ها توانسته است سامانه های اصلی و زیر ساخت های خود را در تمامی حوزه ها به خصوص بانکداری الکترونیکی تکمیل و به روز کند تا بهترین خدمات نوین بانکی را به مشتریان خود عرضه کند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در راستای فعالیت های بانک حکمت ایرانیان در عرصه بین المللی نیز اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات بانک حکمت ایرانیان در گسترش روابط و تعاملات بین المللی خود با سایر بانک های خارجی اخذ مجوز سوئیفت بود ، آن هم دربرهه ای که نظام بانکی کشور در سایه تحریم ها ، امکان برقراری ارتباط در سطح بین المللی را نداشت و بانک حکمت ایرانیان این موفقیت را بدست آورد و این یک موفقیت برای نظام بانکی جمهوری اسلامی ایران بود . خوشبختانه ما از طریق سوئیفت توانستیم در مدت زمان کوتاهی با بانک هایی در ترکیه ، هندوستان و چین روابط کارگزاری خود را ایجاد کنیم و برقراری روابط با سایر کشورها نیز در حال برنامه ریزی است.

n00038420-b

 

مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان افزود : البته در پسا تحریم همانطور که دولتمردان کشور نیز توصیه کرده اند ، باید از شتابزدگی پرهیز کنیم و با درایت و آگاهی کامل از شرایط منطقه و جهان اقدام به برنامه ریزی در راستای توسعه روابط خود با سایر کشور های جهان باشیم . به یاری خداوند متعال در شرایط پساتحریم ، با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در حوزه های بانکداری بین المللی، فاینانس، اعتبار اسنادی و ضمانت نامه تا پایان امسال شاهد اتفاقات خوبی در بانک حکمت ایرانیان خواهیم بود.

 

دکتر عسکرزاده، در بخش دیگری از صحبت های خود اعتبارسنجی و رعایت قوانین و مقررات ابلاغی از سوی بانک مرکزی را از جمله مزایای رقابتی بانک حکمت ایرانیان دانست و در خصوص مطالبات معوق این بانک تصریح کرد: یکی از مهمترین مباحث روز در نظام بانکی کشور ، سلامت بانکی است و یکی از مهمترین شاخصه های سلامت بانکی مطالبات معوق است که در بسیاری از بانک ها همین شاخصه تبدیل به یک آفت بزرگ شده است . همین جا با خرسندی اعلام می کنم که معوقات بانک حکمت ایرانیان در طی این مدت چیزی در حدود ۲ درصد و پائین تر از میانگین مطالبات معوق در شبکه بانکی است که آمار بسیار خوشحال کننده ای است . رعایت اصول اعتبار سنجی صحیح در رابطه با اعطای تسهیلات به مشتریان از جمله دلایل کاهش معوقات در این بانک می باشد.

index2(24)

 
وی در ادامه، از راه اندازی صرافی بانک حکمت ایرانیان در آینده نزدیک خبر داد : خوشبختانه با تلاش کارکنان بانک حکمت ایرانیان بزودی اولین شعبه صرافی بانک حکمت ایرانیان در راستای توسعه فعالیت های ارزی بانک در خیابان میرداماد افتتاح خواهد شد، تا از این طریق نیز سبد خدمات ارزی خود به مشتریان را در جهت رفاه حال ایشان کامل کنیم که انشاءا … بتوانیم سهم بسیار خوبی از بازار را به خود اختصاص دهیم.

 
مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان، همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص راه اندازی بیمه بانک حکمت ایرانیان نیز خاطر نشان ساخت : ما در صدد هستیم تا بزودی با گذراندن مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بیمه بانک حکمت ایرانیان را نیز راه اندازی کنیم .

 

74121_Page_image_gallery

 

 
دکتر عسکر زاده در پایان این نشست خبری، با اشاره به ضعف اطلاعات پایه در حوزه کسب و کار کشور، راه اندازی سامانه کسب و کار مجازی بانک حکمت ایرانیان را تحولی عظیم در این عرصه دانست و اظهار داشت: ما در بانک حکمت ایرانیان در صدد طراحی و راه اندازی سامانه کسب و کار مجازی هستیم ودر این سامانه سعی شده تا روابط بین تولید کنندگان، واردکنندگان، نمایندگی ها ، مشتریان و فروشندگان اصلاح شود . امیدواریم درسه ماهه پایانی سال شاهد رونمایی سامانه کسب و کار مجازی بانک حکمت ایرانیان در این عرصه باشیم که از این طریق تحول بزرگی در عرصه تجارت الکترونیکی ایجاد خواهد شد.

 

بانک حکمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *